Brother Ali

Brother Ali

dodano: 2024-04-28 20:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 1)

Mamy niedzielę, czas zatem na podsumowanie najważniejszych premier tygodnia.

kategorie:
dodano: 2024-04-28 19:30 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Wspólny album Brothera Ali i unJUST'a.

Stream:

kategorie:
dodano: 2020-01-18 12:35 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 0)

Siódmy solowy album Brothera Aliego, to efekt podróży do Kalifornii, gdzie raper z Minneapolis odwiedzał Evidence'a, który zadbał o brzmienie na tym krążku.

 

 

 

Tracklista:

Tagi:
kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2019-11-03 14:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 6)

Tego chyba nie spodziewał się nikt. W dniu, gdy hip-hop jak nigdy wzbogacił się o kilka długo oczekiwanych premier (nowy Yelawolf, nowy Earl Sweatshirt, NOWY GANG STARR), z kompletnego zaskoczenia ukazuje się także nowy album jednego z najbardziej szanowanych MC's w grze - Brothera Ali!

video
dodano: 2018-10-28 11:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Zawsze miło jest usłyszeć porcję ciepłych brzmień od Brothera Ali - tym bardziej, że owe brzmienia niosą ze sobą zawsze niebagatelną, dającą do myślenia treść. W nowym teledysku "Sensitive" na lekkim beacie samplującym Erykę Badu Braciszek zastanawia się nad swoja własną karierą i mierzy się ze swymi obawami z nią związanymi...

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-05-02 15:00 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 3)

Brother Ali atakuje nas z już z trzecim teledyskiem ze swojej zbliżającej się płyty. Jest to obrazek nakręcony w Nowym Meksyku, a konkretniej w Dar Al Islam. Ciekawostką jest to, że to miejsce możecie rozpoznać z klasycznego singla 2Paca. To tutaj po śmierci Shakura został nakręcony teledysk do "I wonder if heaven got a ghetto". 

video
dodano: 2017-04-11 10:24 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 0)

Nasz ulubiony Albinos niedawno wypuścił swój drugi teledysk do numeru "Own Light". Jest utwór promujący nową płytę "All The Beauty In This Whole Life", która pojawi się na rynku 5 maja. Oczywiście już można składać pre-order, między innymi na stronie hhv.de

dodano: 2017-03-01 11:00 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 0)

Najlepszy rapowy Albinos atakuje nas z nowym materiałem (wreszcie!). Zapowiedź powrotu po 3-4 latach od premiery poprzedniego albumu na pewno narobiła apetytu wilu słuchaczom. A co przyniesie nowy materiał? Na pewno po nazwie, jak i po przesłuchaniu pierwszego singla będzie to trochę ciepła i pozytywnej energii. Za produkcję całej płyty odpowiedzialny jest Ant z duetu Atmosphere.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2015-08-08 12:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

Sezon wakacyjny trwa w najlepsze, lecz z zasłużonego wypoczynku nie skorzystali jednak reprezentanci amerykańskiego podziemia. Na albumie producenta z Fresno, Markisa Precise pojawiła się bowiem plejada wescoastowych graczy pokroju Fashawna, Ras Kassa czy Gift Of Gaba. Jeśli nie jaracie się Westem - nic straconego. Swoją skromną delegację wysłały również inne regiony USA – na potrzeby nagrania swoje trzy grosze dorzucili m.in. dobrze znani słuchaczom Oddisee czy Elzhi. Kaseta z napisem „The Feeling Of Flying” czeka na odsłuch!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2013-09-06 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Dziś rusza amerykański tour Brothera Ali i Immortal Technique. Dokładnie w tym samym czasie reprezentant Rhymesayers postanowił podzielić się ze Światem swoim nowym materiałem zatytułowanym "Left In The Deck". Ta nietypowa produkcja utrzymana jest w kasetowym klimacie, a w całości powstała w półprofesjonalnych warunkach w hotelach i innych miejscach, które pojawiły się na drodze Aliego w przeciągu ostatnich miesięcy. Produkcją krążka zajął się Jake One, a całość została utrzymana w brudnej stylistyce i nie była dopieszczana przez sztab inżynierów dźwięku. W rozwinięciu znajdziecie tracklistę oraz odsłuch całości.

recenzja
dodano: 2013-01-27 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 10)

Olbrzymi szacunek z jakim spotkał się Immortal Technique w rapowym środowisku nigdy nie przekładał się na imponującą sprzedaż czy rotację. Ciężko się dziwić, kiedy spojrzymy na dobór tematyki i poziom świadomości jaki bije z jego tekstów. Z drugiej strony informacje o tym, że jego trzy albumy łącznie sprzedały się w nakładzie 200 tysięcy egzemplarzy pokazuje, że odbiorców na taki hip-hop wciąż jest sporo, nawet bez środków masowego przekazu. Czwarty krążek, zatytułowany "Martyr" ukazał się w 2011 roku i pomimo faktu, że po raz kolejny potwierdza absolutnie wyjątkowe zdolności tego MC nie tylko w pisaniu przepełnionych prawdziwą treścią tekstów, ale również w posługiwaniu się mikrofonem jako narzędziem mogącym otwierać ludzkie umysły, zainteresowanie nie było proporcjonalne do poziomu.

Ma perfekcyjny wręcz głos, jest nieziemsko charyzmatyczny, doświadczenia battlowania się w cypherach nowojorskiego Harlemu uzbroiły go w morderczo efektowne flow, a wyższa edukacja, nie tylko ta instytucjonalna, ale przede wszystkim ta płynąca z głodu wiedzy uczyniły Technique'a MC, którego naprawdę warto słuchać z uwagą. Idealne połączenie twardego skurwiela wychowanego w skrajnie nieprzyjaznych warunkach z trzeźwym i dobrze dokarmianym wiedzą umysłem gościa, który będzie walczył do swoich ostatnich dni o to, żeby jego i nasze dzieci żyły lepiej i wiedziały więcej.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-11-08 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Od wydania ostatniego albumu zrobionego do spółki z Antem - "Us", minęły trzy lata, a Brother Ali na chwilę zamilkł ograniczając się w tym okresie do nagrania jednej epki, którą do spółki wyprodukowali członek Atmosphere i Jake One, który na "Mourning In America And Dreaming In Colour" zajął się całością muzyki. Najnowszy krążek rapera z Minnessoty i jednego z najważniejszych atutów Rhymesayers Ent. jest dużym powiewem świeżości w jego karierze. Po pierwsze Ali przez chwilę przestał koncertować, kiedy z reguralnego tourowania z nim zrezygnował jego przyjaciel i wieloletni współpracownik DJ BK-One. "Say goodbye to my DJ but not to my friend" nawija Ali, w innym wersie wspominając o tym, że następca BK-One nie dał rady wytrzymać jego koncertowego tempa i zrezygnował co ponownie komplikowało zadanie.

Ant, który pojechał w trasę Atmosphere nie był w stanie pracować z raperem przy nowej płycie, a współpraca z Jake Onem w tak szerokim zakresie była czymś zupełnie nowym. Trzyletnie milczenie sprawiło, że na nowej płycie Ali ma naprawdę sporo do powiedzenia i robi album, który jest czymś zupełnie odwrotnym niż "Us". Tamta płyta była troszkę gorszą wersją wcześniejszych płyt z Antem ze sporą ilością denerwujących momentów - "Mourning In America And Dreaming In Colour" jest zupełnie inne od wszystkiego co Ali nagrał dotąd.

dodano: 2012-09-17 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Po 3 latach Brother Ali powraca z pełnowymiarowym materiałem - czwartym solo w dorobku. Na swoim najnowszym albumie "Mourning in America and Dreaming in Color" wyprodukowanym w całości przez Jake One'a MC naprawdę ma sporo do przekazania. Inspiracją do powstania tego krążka była jego pierwsza podróż do Mekki i protesty związane z kryzysem ekonomicznym, które opanowały niemal cały Świat. Całość jest też krytyką Ameryki, ale i prezentacją pozytywnych możliwości jutra.


Mamy dla Was szczegóły, teledyski, polski wywiad wykonany przez Stay True oraz możliwość zamówienia albumu.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-02-20 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)
Brother Ali to jeden z tych raperów, którym można zaufać, bo zawodzą naprawdę nieczęsto. Jego albumy zawsze były doskonale przemyślane, mądrze skonstruowane, zazwyczaj spójne i wciągające jako całość. MC z takimi możliwościami i umiejętnościami jak Ali słucha się z czystą przyjemnością, a propsy od Rakima nie powinny dziwić nikogo kto dokładnie przeszperał jego dyskografię.

Przy okazji tegorocznego święta zakochanych Ali zmontował darmową epkę co wcześniej mu się nie zdarzało. Siedem numerów, które wyprodukowali Jake One (z którym raper pracuje nad albumem "Mourning In America And Dreaming In Colour") oraz Ant odpowiedzialny za większość dotychczasowej muzyki Aliego. Co z tego wyszło?