No I.D.

No I.D.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-08-13 17:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 1)

W 2011 roku Common, będąc w pozytywnej aurze, marzył i wierzył, leżąc pod błękitnym niebem. Dziś mamy 2014 i z atmosfery poprzedniej płyty pozostało niewiele. W końcu Chicago to obecnie jedno z najbardziej niebezpiecznych miast w USA. Więc nie ma się co dziwić, że nikt się nie uśmiecha. Z tego właśnie miejsca swoją historię opowiada, na swoim najmroczniejszym krążku, Common.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-01-09 13:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 0)
Common

Common bierze mikrofon w ręke i kolejny raz daje do zrozumienia, że nie można o nim zapomnieć. Teraz ogłoszony został nowy projekt, którego nazwą będzie "Nobody Smiling", który ma być "sygnałem do akcji". Jak stwierdził Common - to album konceptualny, na którego nagranie zdecydował się z uwagi na rosnącą przestępczość w Chicago. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że przy jego tworzeniu pełen udział bierze... No I.D.! Czyli producent, który razem z panem Lynnem dostarczył nam już niejeden klasyk.

Wraz z zapowiedzią albumu Common od razu przeszedł do rzeczy i opublikował pierwszy singiel pt. "War".  W utworze wyprodukowanym przez No I.D./Cocaine 80's Common dobitnie i bez skrupułów przedstawia i komentuje obecną drastyczną sytuację w Chicago, używając pola bitwy jako metafory opisającej miasto. W rozwinięciu możecie sprawdzić utwór "War" oraz wywiad z raperem, w którym mówi o pracy nad "Nobody Smiling", którego data premiery jeszcze nie jest ustalono.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-08-13 13:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 7)

Dziś w nocy rapowa scena w Stanach została obdarowana więcej niż kilkoma pociskami od wygłodniałego i mającego wyraźnie wciąż wiele do udowodnienia lirycznego zabójcy z Compton. Wyobraźcie sobie, że młody kalifornijski MC, który oficjalnie zadebiutował dopiero w zeszłym roku, w nowo opublikowanej zwrotce nazywa się "potomkiem Makaveliego, Królem Nowego Jorku, Królem obu wybrzeży", stawia się w jednym rzędzie z Nasem, Jay-Z, Eminemem i Andre 3000 w kategorii najlepszego MC, a następnie wymienia całą śmietankę obecnego mainstreamu i otwarcie mówi, że chce ich zniszczyć.

Nie oszczędzając gospodarza, który zaprosił go do kawałka - Big Seana, ani mocno hype'owanego Jaya Electronica, który ze stoickim spokojem i pewnością siebie przejmuje mikrofon tuż po nim. OGIEŃ. Odsłuch w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-04-15 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Trochę wkurzało mnie, że grupa Cocaine 80's, której członkiem rzekomo ma być Common działała w zdecydowanej większości przypadków bez niego. Teraz prezentujemy solowy numer reprezentanta Chicago z gościnnym udziałem grupy i wyjaśnia on w sposób znakomity dlaczego brakowało go wcześniej. Delikatny, jazzujący podkład i Rasheed nawijający na pełnym luzie, wręcz leniwie, ale zarazem opowiadający historię z typową dla siebie gracją i skillem. Świetny track, oby jak najwięcej takich.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-04-06 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Big Sean jest w tej chwili jedną z największych gwiazd G.O.O.D. Music i ciężko się dziwić, bo to naprawdę nieprzeciętnie uzdolniony raper. Czasem może trochę pogubiony we własnych zajawkach, ale wciąż zaskakujący i potrafiący rozbawić i wciągnąć. W tym roku ukaże się drugi solowy album rapera z Detroit zatytułowany "Hall Of Fame". Drugim singlem promującym ten krążek jest "Switch Up" z gościnnym udziałem Commona na bicie, który do spółki wyprodukowali DJ Mano, No I.D. i Rob Kilenski.

kategorie: Audio, News, R&B, Soul
dodano: 2013-01-14 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Jakiś czas temu przedstawialiśmy wam numer "Higher Self" nowego zespołu chicagowskiego weterana produkcji - No I.D. Jeden z najbardziej rozchwytywanych producentów ostatnich lat zorganizował grupę w skład której oprócz niego samego wchodzą Makeba Riddick, nowa twarz Roc Nation oraz John Funtelroy, bardzo ceniony wokalista i producent. Członkiem zespołu podobno jest również Common, choć jego udział dotąd ograniczał się do minimum. Na nowej, darmowej epce Cocaine 80's znajdziemy siedem numerów. Ponownie Common pojawia się tylko w jednym i jest zapisany jako featuring.

kategorie: Audio, News, Pop, R&B, Soul
dodano: 2012-12-24 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Kto z was słyszałem o Cocaine 80's? Wielu słyszało zespół na ostatniej solówce Nasa, ale darmowe "Express OG" jakoś nie przebiło się chyba do świadomości. No ale wiadomo, że to dopiero rozgrzewka przed tym co ma nastąpić. W takim razie spróbujmy inaczej: kto wie kto założył Cocaine 80's i jaki jest skład zespołu? Sam byłem zaskoczony, kiedy dowiedziałem się, że to nowy projekt docenionego ostatnio mainstreamowo po wielu latach pracy przy mniej rozpoznawalnych płytach producenta z Chicago - No I.D. Z pewnością znacie go z pracy z Kanye Westem, Nasem, Jayem-Z, Gamem i wieloma innymi gwiazdami z którymi robił numery w ostatnich kilku latach. Oprócz niego w grupie znajdują się znany wam zapewnie Common, Makeba Riddick - wokalistka z zachodniego Baltimore z kontraktem w Roc Nation oraz James Fauntleroy II - dawniej wokalista znany z grupy The Underdogs, a ostatnio ceniony producent muzyczny pracujący m.in przy "Rated R" Rihanny czy "Cruel Summer" kolektywu G.O.O.D. Music.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-10-07 16:00 przez: Dominik Maj (komentarze: 13)
Pierwszy singiel z nadchodzącej płyty Commona, którym był Ghetto Dreams z gościnną zwrotką Nasa, zrobił niemałe zamieszanie.

Drugim singlem jest numer Blue Sky, oparty na młodziutkim samplu z Mayera Hawthorne'a, który - tak jak poprzednik - nie zawodzi oczekiwań.
Wszystkie szczegóły i odsłuch w rozwinięciu.