Open Mike Eagle

Open Mike Eagle

kategorie:
dodano: 2023-08-26 13:27 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowy album Otwartego Michała Orła.

Tracklista:

kategorie:
dodano: 2022-10-09 02:08 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowy album Open Mike'a Eagle'a.

Tracklista:

video
dodano: 2018-10-23 11:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Już jutro w warszawskim klubie Smolna wystąpi jeden z najbardziej unikalnych, nieprzewidywalnych tekściarzy współczesnej sceny za Oceanem, wywodzący się z Chicago MC Open Mike Eagle. Znany z odważnych, równie abstrakcyjnych, co zabawnych konceptów muzyk i komik (obecnie pracuje nad serialem dla Comedy Central "The New Negroes") promować będzie swoją najnowszą, 6-kawałkową EPkę "What Happens When I Try To Relax", będącą follow-upem do zeszłorocznego, zaangażowanego społeczno-politycznie LP "Brick Body Kids Still Daydream".

Jeśli jesteście fanami zawiłych tekstów, bystrych gierek słownych i punchline'ów oraz projektów, które wymagają skupienia, koniecznie sprawdźcie najnowsze dzieło Southside Eagle'a oraz wpadajcie na koncert! W rozwinięciu odsłuch całości, jak i lyric video do otwierającego EP utworu "Relatable".

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2018-10-15 18:27 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Jesienna fala intrygujących koncertów trwa w najlepsze! Open Mike Eagle to pseudonim Michaela W. Eagle'a II - amerykańskiego artysty, który swoje brzmienia określa jako "art rap" - w Warszawie zobaczymy go już w przyszłym tygodniu, na pierwszym koncercie w Polsce.

Urodził się w Chicago, a obecnie mieszka w Los Angeles i poza nagrywaniem muzyki spełnia się też jako komik telewizyjny. Jest członkiem takich hip-hopowych kolektywów jak Project Blowed•LA, Thirsty Fish czy Swim Team. W 2010 roku ukazał się jego debiutancki album zatytułowany "Unapologetic Art Rap" i od tamtej pory Open Mike Eagle zgromadził na swoim koncie 6 płyt solowych, 4 płyty kooperacyjne oraz niezliczone gościnne wystąpienia u innych artystów. Najnowszym albumem wydanym przez Open Mike Eagle jest "Brick Body Kids Still Daydream". Produkcja oparta jest na doświadczeniach Mike'a, a narracja w utworach służy jako komentarz do obecnej sytuacji politycznej czy problemów z rasizmem. Artysta znany z impresyjnych, przenikliwych tekstów i takie właśnie można usłyszeć na tej płycie.

kategorie:
dodano: 2017-12-31 16:06 przez: Dawid Majcher (komentarze: 0)

Jeśli Anthony Fantono wystawia rapowej płycie mocne 8 to znaczy, że są powody do sprawdzenia tej płyty. Chociaż dziś świadomy, abstrakcyjny Rap nie znajduje wileu zwolenników i Open Mike Eagle nie zaznaczył się do tej pory w jakiś szczególny sposób na scenie, zdecydowanie dostarcza swoim alternatywnym podejściem do muzyki świerze spojrzenie.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2015-03-25 15:00 przez: Jakub Goliński (komentarze: 0)

Światło dzienne ujrzała "Persona" - album sygnowany przez Mello Music Group. Na tę kompilację złozyli się zarówno aktywni reprezentaci tego label'u jak i goście będący w jego szerokich kręgach znajomości.

W efekcie mamy aż 16 numerów z czystą dawką rapu w jego klasycznym wydaniu. Na mic'u? Oddisee, Phonte, yU, Nottz, Apollo Brown, Ras Kass, Rapper Big Pooh, Oh No, Kool Keith, Masta Ace... to tylko część z udzielających się w projekcie raperów.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-14 13:00 przez: Jakub Goliński (komentarze: 0)

Wytwórnia Mello Music Group na marzec szykuje płytę "Persona". Stworzyli ją reprezentanci tego labelu oraz grono raperów i producentów będących w jej kręgach. Pierwszym singlem zwiastującym kompilację jest otwierający ją numer "Requiem" z udziałem Phonte i Oddisee, który stworzył również bit. Wokal dograła do kawałka Tamisha Waden.

Po pierwszym singlu i opisie projektu możemy spodziewać się mocno zaangażowanego społecznie projektu. Lista gości również zapowiada bogatą lirycznie płytę. Ras Kass, Open Mike Eagle, Rapper Big Pooh, Masta Ace, Gift Of Gab... to tylko część z raperów, którzy dograli swoje zwrotki. O bity też nie musimy się obawiać. Te dostarczyli między innymi: Apollo Brown, Oh No czy Exile.