Phonte

Phonte

kategorie:
dodano: 2019-03-29 16:28 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Autor jednej z najlepszych rapowych płyt roku 2018 w postaci "No News Is Good News" - niezawodny Phonte (znany z grup Little Brother i The Foreign Exchange) serwuje świeżutką EPkę "Pacific Time". Niecały rok po premierze oczekiwanego latami drugiego solowego LP raper i wokalista puszcza w świat 11 minut melodyjnego, wyluzowanego, nasączonego soulem grania.

Tagi:
kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, Premiery, R&B, Soul
dodano: 2019-03-29 16:15 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Autor jednej z najlepszych rapowych płyt roku 2018 w postaci "No News Is Good News" - niezawodny Phonte (znany z grup Little Brother i The Foreign Exchange) właśnie wypuścił świeżutką EPkę "Pacific Time". Niecały rok po premierze oczekiwanego latami drugiego solowego LP raper i wokalista serwuje nam 11 minut melodyjnego, wyluzowanego, nasączonego soulem grania, w sam raz na nadchodzący weekend. Odsłuch w rozwinięciu.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2018-03-31 22:32 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Wyczekiwany od siedmiu lat i wydany znienacka drugi solowy album Phonte, znanego dobrze z dokonań w ramach Little Brother oraz The Foreign Exchange, to nie lada uczta dla fanów sympatycznego i niezmiernie inteligentnego MC/wokalisty. "No News Is Good News" to 10 utworów w stylu, do którego przyzwyczaił nas artysta i który chyba nigdy się nie znudzi. 

Tracklista:

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-11-27 15:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 1)

Zaledwie dwa tygodnie dzielą nas od premiery wersji deluxe ubiegorocznej płyty duetu PRhyme w składzie DJ Premier i Royce Da 5'9''. Oprócz znanego już materiału, rozszerzona wersja krążka zawierać będzie kilka nowych utworów, na których usłyszymy takie postacie jak Joey Bada$$, Logic czy Black Thought z The Roots.  Tak wielkie nazwiska bledną jednak, gdy ich bezpośrednim sąsiadem staje się legendarny raper w żelaznej masce - MF DOOM! Wspólnego numeru zespołu PRhyme, Metal Face'a i asytującego im Phonte z kolektywu Little Brother posłuchacie w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2015-03-25 15:00 przez: Jakub Goliński (komentarze: 0)

Światło dzienne ujrzała "Persona" - album sygnowany przez Mello Music Group. Na tę kompilację złozyli się zarówno aktywni reprezentaci tego label'u jak i goście będący w jego szerokich kręgach znajomości.

W efekcie mamy aż 16 numerów z czystą dawką rapu w jego klasycznym wydaniu. Na mic'u? Oddisee, Phonte, yU, Nottz, Apollo Brown, Ras Kass, Rapper Big Pooh, Oh No, Kool Keith, Masta Ace... to tylko część z udzielających się w projekcie raperów.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-14 13:00 przez: Jakub Goliński (komentarze: 0)

Wytwórnia Mello Music Group na marzec szykuje płytę "Persona". Stworzyli ją reprezentanci tego labelu oraz grono raperów i producentów będących w jej kręgach. Pierwszym singlem zwiastującym kompilację jest otwierający ją numer "Requiem" z udziałem Phonte i Oddisee, który stworzył również bit. Wokal dograła do kawałka Tamisha Waden.

Po pierwszym singlu i opisie projektu możemy spodziewać się mocno zaangażowanego społecznie projektu. Lista gości również zapowiada bogatą lirycznie płytę. Ras Kass, Open Mike Eagle, Rapper Big Pooh, Masta Ace, Gift Of Gab... to tylko część z raperów, którzy dograli swoje zwrotki. O bity też nie musimy się obawiać. Te dostarczyli między innymi: Apollo Brown, Oh No czy Exile.

video
dodano: 2014-10-27 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

The Foreign Exchange - Dreams Are Made For Two feat. Carlitta Durand

Phonte i Nicolay to duet, który nie ma w zwyczaju zawodzić. MC/wokalista, bez którego nie byłoby takiego Drake'a, jakiego znamy, i producent rodem z Holandii wciąż promują swój zeszłoroczny krążek "Love In Flying Colors". Teraz dostajemy klip do przedostatniego na płycie "Dreams Are Made For Two" z gościnnym udziałem Carlitty Durand. Miodzio.

video
kategorie: Funk, News, R&B, Soul, Teledyski, Video
dodano: 2014-01-11 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Zo! - We Are On The Move feat. Eric Roberson & Phonte

Związany z wytwórnią The Foreign Exchange Music producent i klawiszowiec rodem z Detriot - Zo! - nie od dziś zna idealny przepis na tworzenie muzyki z gatunku feel good music. Właśnie ukazał się kolejny klip promujący jego zeszłoroczne wydawnictwo "ManMade", nakręcony do utworu "We Are On The Move" z gościnnym udziałem Phonte (Little Brother) i Erica Robersona. Inspirowany pamiętnymi dokonaniami The Whispers z lat 80. teledysk wygląda jak wyjęty z pudła zakurzonych 20-letnich VHS'ów i zabiera nas tanecznym krokiem na przyjemny, czterominutowy spacer. Get ready!

kategorie: News, Premiery, R&B, Soul, Teledyski, Video
dodano: 2013-09-26 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

W całym tym zamieszaniu związanym z nową płytą Drake'a, dobrze by było, gdyby choć połowa osób krytykujących bądź wychwalających pod niebiosa artystę z Kanady zwróciła uwagę na najnowsze wydawnictwo nominowanego do Grammy duetu The Foreign Exchange "Love In Flying Colors".

Niezmiernie utalentowany producent Nicolay oraz Phonte (z grupy Little Brother) - raper i wokalista, od którego lwią część swojego stylu zaczerpnął właśnie Drake - 2 dni temu wydali swój piąty album, do którego sprawdzenia gorąco was namawiam. W rozwinięciu tracklista, a także wspaniały teledysk, promujący płytę, nakręcony do numeru "Call It Home".

kategorie: News, R&B, Soul
dodano: 2013-07-24 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Pamiętacie jeszcze jak szerokim echem odbiła się undergroundowa w założeniu płyta "Connected" z 2004 roku? Wychowankowie okayplayera rozpływali się w zachwytach, a połączenie klimatu zespołu Little Brother z którego wywodzi się Phonte i muzyki holenderskiego producenta Nicolaya stało się naprawdę dużym muzycznym wydarzeniem. Kolejne albumy, a zespół ma na koncie już cztery, zyskiwały im nowych fanów, a już niebawem ponownie usłyszymy nowy materiał duetu, który ma już na koncie nominację do Grammy.