Nicolay

Nicolay

video
dodano: 2014-10-27 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

The Foreign Exchange - Dreams Are Made For Two feat. Carlitta Durand

Phonte i Nicolay to duet, który nie ma w zwyczaju zawodzić. MC/wokalista, bez którego nie byłoby takiego Drake'a, jakiego znamy, i producent rodem z Holandii wciąż promują swój zeszłoroczny krążek "Love In Flying Colors". Teraz dostajemy klip do przedostatniego na płycie "Dreams Are Made For Two" z gościnnym udziałem Carlitty Durand. Miodzio.

recenzja
dodano: 2013-11-03 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Powiedzieć o Nicolay'u, że jest beatmakerem to dużo za mało. "Producent" pasuje bardziej, a najbardziej chyba po prostu "muzyk". To pochodzący z Holandii, piekielnie zdolny gość, który po ukończeniu pełnej muzycznej edukacji zaczął poszukiwać w swoich inspiracjach dróg dla wyrażania emocji. Ostatnio wywędrował do jazzu, ale wszystko na dobre zaczęło się od soulu, R&B i hip hopu. Jego wspólny numer z jednym z moich ulubieńców - Supastition, wygrał konkurs Okayplayera i znalazł się na oficjalnej składance "True Notes Vol. 1". To właśnie przez znakomite "The Williams" trafiłem na jego twórczość zanim jeszcze ukazało się pierwsze Foreign Exchange i zanim usłyszał o nim cały Świat za sprawą zasłużonej nominacji do Grammy.

W 2006 roku ukazał się jego album producencki zatytułowany "Here". Płyta, która nie odbiła się szerokim echem, ale dotarła do wielu smakoszy takiej muzyki na całym Świecie. Do dziś wydaje mi się kwintesencją stylu Holendra i najlepszym z dokonań w jego karierze.

kategorie: News, Premiery, R&B, Soul, Teledyski, Video
dodano: 2013-09-26 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

W całym tym zamieszaniu związanym z nową płytą Drake'a, dobrze by było, gdyby choć połowa osób krytykujących bądź wychwalających pod niebiosa artystę z Kanady zwróciła uwagę na najnowsze wydawnictwo nominowanego do Grammy duetu The Foreign Exchange "Love In Flying Colors".

Niezmiernie utalentowany producent Nicolay oraz Phonte (z grupy Little Brother) - raper i wokalista, od którego lwią część swojego stylu zaczerpnął właśnie Drake - 2 dni temu wydali swój piąty album, do którego sprawdzenia gorąco was namawiam. W rozwinięciu tracklista, a także wspaniały teledysk, promujący płytę, nakręcony do numeru "Call It Home".

kategorie: News, R&B, Soul
dodano: 2013-07-24 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Pamiętacie jeszcze jak szerokim echem odbiła się undergroundowa w założeniu płyta "Connected" z 2004 roku? Wychowankowie okayplayera rozpływali się w zachwytach, a połączenie klimatu zespołu Little Brother z którego wywodzi się Phonte i muzyki holenderskiego producenta Nicolaya stało się naprawdę dużym muzycznym wydarzeniem. Kolejne albumy, a zespół ma na koncie już cztery, zyskiwały im nowych fanów, a już niebawem ponownie usłyszymy nowy materiał duetu, który ma już na koncie nominację do Grammy.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2011-09-06 13:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 3)
Nowojorski MC/DJ/producent szykuje się do wydania albumu "S.P.T.A". By zachęcić fanów do sprawdzenia tego wydawnictwa w sieci ukazała się okładka oraz oficjalna tracklista "Said Person of That Ability". Wspierać za mikrofonem Cadeta na jego piątym LP będą m.in. John Robinson i YC The Cynic. Natomiast swoje podkłady podrzucili m.in.: RJD2, Nicolay, Audible Doctor, Marco Polo i Diamond D.