Kay

Kay

video
dodano: 2015-06-16 15:50 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 2)

"Flaki" to piąty z kolei klip promujący ostatni album B.O.K - Labirynt Babel. Wideo zostało zrealizowane przez Tomka Pawlika i Stanisława Cuske w ramach projektu pod tym samym tytułem, realizowanego wspólnie z marką Elade. Klip w rozwinięciu.

video
dodano: 2014-12-24 13:27 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Aptaun Records ma przyjemność zaprezentować już czwarty teledysk promujący album B.O.K "Labirynt Babel", który swą premierę miał 31 października. Obraz został zrealizowany do gorąco przyjętego przez fanów utworu "Nic przez c z kreską". Jednocześnie wytwórnia przekazuje życzenia wesołych Świąt od ekipy i artystów.

Tagi:
recenzja
dodano: 2013-11-03 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Powiedzieć o Nicolay'u, że jest beatmakerem to dużo za mało. "Producent" pasuje bardziej, a najbardziej chyba po prostu "muzyk". To pochodzący z Holandii, piekielnie zdolny gość, który po ukończeniu pełnej muzycznej edukacji zaczął poszukiwać w swoich inspiracjach dróg dla wyrażania emocji. Ostatnio wywędrował do jazzu, ale wszystko na dobre zaczęło się od soulu, R&B i hip hopu. Jego wspólny numer z jednym z moich ulubieńców - Supastition, wygrał konkurs Okayplayera i znalazł się na oficjalnej składance "True Notes Vol. 1". To właśnie przez znakomite "The Williams" trafiłem na jego twórczość zanim jeszcze ukazało się pierwsze Foreign Exchange i zanim usłyszał o nim cały Świat za sprawą zasłużonej nominacji do Grammy.

W 2006 roku ukazał się jego album producencki zatytułowany "Here". Płyta, która nie odbiła się szerokim echem, ale dotarła do wielu smakoszy takiej muzyki na całym Świecie. Do dziś wydaje mi się kwintesencją stylu Holendra i najlepszym z dokonań w jego karierze.

video
dodano: 2013-06-27 16:00 przez: Aloha Entertainment (komentarze: 13)

Wydawnictwo Aloha Entertainment prezentuje teledysk "Każda doba", ostatni klip promujący trzypłytową kompilację ALOHA 40%. Oprócz gospodarza projektu Proceente, w kawałku pojawili się W.E.N.A., Łysonżi, Pyskaty, Ero oraz Kay. Muzykę wyprodukował Erio. Teledysk zrealizowała ekipa SamozłoTV.

Dodatkowa informacja: Wraz z premierą teledysku "Każda doba" startuje preorder winylowej EPki ALOHA 40%, na której znalazły się najlepsze single z kompilacji ALOHA 40%. Wydawnictwo to efekt współpracy Aloha Entertainment x PolishVinyl. Na winylu rap w wykonaniu takich zawodników, jak: Proceente, Emazet, Łysonżi, VNM, Green, Hades, Muflon, Siódmy, W.E.N.A., Pyskaty, Ero, Spinache, Piter Pits, Patr00, Reno, Mielzky.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2011-09-10 21:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 49)
Otwierające ten album "Daj To Głośniej" uprzytamnia słuchaczowi, że ma do czynienia z raperem, który po bitach potrafi pływać jak nikt inny w tym kraju. Bisz zdaje sobie zresztą sprawę, że wśród wielu polskich "użytkowników" flow on jest jak wynalazca . Wynalazcą korzystającym z dorobku innych artystów, ale na tyle pracowitym i bystrym, żeby na ich gruncie budować coś własnego. Jego pewność siebie kiedy nawija "chcą zaliczać mnie do jakichś grup na chuj mi to i Ci?/ to nie ja kolejną płytą wyważam otwarte drzwi" ma duże potwierdzenie w jego umiejętnościach. Rapowy powiew świeżości.

Do tego na bitach koleżki, który najpierw wygrał w kategorii "Producent" w konkursie WuDoo, a ostatnio zaserwował kozacki bit do hymnu Hip Hop Kempu. Jego możliwości są gigantyczne, a świadomy i sukcesywny rozwój tak szybkie, że właściwie już teraz jest jednym z najlepszych polskich producentów. Czasem miewającym gorsze pomysły, ale w większości przypadków po prostu fantastycznym producentem z bardzo szerokimi horyzontami muzycznymi. Ten materiał jest ich wspólną robotą z DJ'em Paulo i Kayem, a na płycie znalazło się też sporo miejsca na żywe instrumenty, użyte czasem naprawdę genialnie. Czekaliśmy na "W Stronę Zmiany", a Wy musicie poczekać jeszcze 10 dni, ale uwierzcie mi, to oczekiwanie na coś dużego.


dodano: 2010-08-13 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)
Kay to wokalista bydgoskiego zespołu BiszOerKay i jego rozszerzonej wersji czyli B.O.K. (BiszOerKay/DJ Paulo), autor refrenów i wokaliz na albumach "Ballady, Hymny, Hity" i ostatniego "Raportu Z Walki Wartość". Kay jest też gościem naszego dzisiejszego Tak To Się Robi.

Nie jest to jednak koniec naszych materiałów w tygodniu z B.O.K. Czekają na was jeszcze recenzja "Raportu" oraz parę niespodzianek, które powinny przypaść wam do gustu. Oddajmy głos Kay'owi.

Tagi: