MF Doom

MF Doom

dodano: 2019-02-06 11:00 przez: Adrian Felis (komentarze: 2)

Ostatnie wydarzenia związane z 21 Savage'em to nie pierwszy przypadek, w którym postać ze świata hip-hopu zmaga się z twardym prawem migracyjnym Stanów Zjednoczonych. Wbrew pozorom, lista raperów o niejasnym statusie obywatelstwa jest naprawdę długa, a statystyki jednoznaczne — uzyskanie prawa do życia w USA nie jest łatwe, nawet kiedy ma się pieniądze i sławę. Którzy raperzy doświadczyli podobnych problemów w przeszłości?

video
dodano: 2018-11-17 04:13 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

MF DOOM - One Beer (Official Video)

Klasyczny numer MF Dooma doczekał się po latach kreskówkowej wizualizacji.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-12-05 13:45 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Takie pogłoski pojawiły się wraz z wczorajszym wpisem Drake'a na Instagramie, na którym udostępnił okładkę klasycznego "Madvillainy", z cytatem z jednego kawałka z owego krążka, "Just keep ya eye out like aye aye captain"...

Tagi:
dodano: 2016-12-27 19:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

ASM. A State of Mind. Zachodzę w głowę, czemu ten tercet, złożony z raperów FP i Greena-T oraz producenta Fade'a, nie cieszy się znacznie większą popularnością. Panowie z ASM to mój ulubiony "typ" muzyków - stale rozwijający się, poszukujący nowych rozwiązań, łączący hip-hopowy "fundament" z żywymi dźwiękami funku, jazzu i soulu... Ich albumy "Platypus Funk" z 2010 r. oraz "Crown Yard" z 2011 r. po brzegi wypełnione są fantastycznymi rezultatami tychże kombinacji.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-11-27 15:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 1)

Zaledwie dwa tygodnie dzielą nas od premiery wersji deluxe ubiegorocznej płyty duetu PRhyme w składzie DJ Premier i Royce Da 5'9''. Oprócz znanego już materiału, rozszerzona wersja krążka zawierać będzie kilka nowych utworów, na których usłyszymy takie postacie jak Joey Bada$$, Logic czy Black Thought z The Roots.  Tak wielkie nazwiska bledną jednak, gdy ich bezpośrednim sąsiadem staje się legendarny raper w żelaznej masce - MF DOOM! Wspólnego numeru zespołu PRhyme, Metal Face'a i asytującego im Phonte z kolektywu Little Brother posłuchacie w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-09-29 19:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Połączenie idealne? Na pewno nietuzinkowe. Oto Ghostface, Żelazny Człowiek z klanu Wu-Tang, uznany za jednego z najlepszych tekściarzy w historii gatunku - łączy siły z niezwykle tajemniczą i ekscentryczną personą rapowego półświatka - kryjącym się za maską Żelaznopalcym Doomem o Tysiącu Wcieleniach... Gdy w 2005 roku w wywiadzie dla Mass Appeal panowie zdradzili, że pracują nad wspólnym materiałem, wśród fanów zawrzało. Czego możemy się spodziewać po takim połączeniu? Multum nawiązań do komiksów (Iron Man sprzymierza się z Dr. Doomem... Co Wy na to, fani Marvela?)? Wykręconych, zwariowanych storytellingów? Tracków uginających się od przezabawnych sampli ze starych kreskówek - czy może jednak nie? Może jednak przeważy stare, unikalne brzmienie Wu, z masą cytatów z filmów kung-fu? Tyle możliwości! Czym będzie DOOMStarks?!

dodano: 2015-01-25 14:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Ghostface Killah jest niezmordowany.  Jeszcze nie ucichły ostatnie takty jego świetnego albumu "36 Seasons" (recenzja wkrótce!), a on już szykuje kolejny materiał, tym razem w kooperacji z kanadyjskim jazzowo-hip-hopowym tercetem BADBADNOTGOOD. "Sour Soul" ukaże się 24 lutego. Do tej pory mieliśmy okazję posłuchać trzech utworów z albumu - "Six Degrees", "Gunshowers" (co ciekawe, obydwa tracki to kooperacje z uznanymi graczami z Detroit - odpowiednio z Dannym Brownem i Elzhim) i  "Ray Gun" z udziałem niezrównanego zamaskowanego super złoczyńcy MF Dooma. I to do "Ray Gun" panowie nakręcili teraz teledysk!

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-01-23 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Jeśli jesteście fanami amerykańskich komiksów to na pewno zaciekawiła Was w pewnym momencie postać rapera i producenta MF Dooma... a jeśli jaraliście się jego rapem to na pewno sprawdziliście skąd wziął ksywkę. Teraz dwa światy zostały połączone w nowym klimatycznym video, stylizowanym na komiks lat '80...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-06 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

DJ Premier i Royce Da 5'9" dopiero co wypuścili album jako PRhyme (nasza recenzja niebawem), jednak nie osiadają na laurach - nadchodząca wersja deluxe da nam dodatkowe numery, w tym kooperację z MF Doomem!

video
dodano: 2014-07-10 12:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 1)

NehruvianDOOM - Darkness (HBU)

Cały czas zastanawiam się, co młodzi Amerykanie dostają do jedzenia, bo coraz więcej ich przy mikrofonie. Są przy tym niesamowicie skuteczni. Jak Bishop Nehru, niedoszły Freshman XXL 2014, który w tym roku wydać ma materiał z MF Doomem. Nie wiem do końca jak cały projekt ma wyglądać, ale w utworze "Darkness" siedemnastolatek z Rockland County rapuje, a MF Doom stworzył bit. Nie pozostaje więc czekać na cały NehruvianDOOM.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Jazz, News, Rock
dodano: 2013-06-20 18:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

"Yessir Whatever" to pierwszy album Quasimoto od ośmiu lat. Obdarzone głosem nawdychanym helu komiksowe alter-ego kalifornijskiego psychopaty produkcji - Madliba, zyskało sporą popularność na całym Świecie. Nowy materiał tak naprawdę nie jest w stu procentach nowy, ale i tak wzbudził spore zainteresowanie wśród fanów Stones Throw. Muzyczny pracoholik, człowiek, który wydał więcej albumów niż udzielił wywiadów, zgodził się jednak na spotkanie z dziennikarzem Rolling Stone'a w którym porozmawiał nie tylko o Lord Quasie, ale również o Madvillainy, MadGibbsie i dwóch projektach z Yasiinem Beyem.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2013-06-02 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)

Masta Ace "I Did it" Official Video

Premiera i forma "MA DOOM: Son Of Yvonne" były z pewnością sporym zaskoczeniem dla fanów członka JUICE Crew. Pochodzący z Brooklynu MC postanowił zrobić zupełnie nowy album na porcji starych, często wykorzystanych już wcześniej bitów Metal Face'a. Dziś na długo po oficjalnej premierze dostajemy teledysk do numeru "I Did It", który w pełnej krasie ukazuje jakie nadal są możliwości Masta Ace'a.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-04-29 18:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 2)

Popularność Dooma niestety nie jest już tak wielka jak miało to miejsce parę lat temu. W odwrotnej sytuacji do rapera jest Clams Casino, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów młodego pokolenia. Zwłaszcza ze względu na niebanalne brzmienie swoich podkładów. Ich wspólne dzieło pt. "Bookfiend" to typowy dla Clamsa podkład oparty o wyraźną ścianę bassu i puszczone w pocięte w tle głosy, czyli autorskie rozwinięcie shoegazu przeniesione w ramy hiphopu. Utwór zapowiada kolejne wydawnictwo rapera w metalowej masce, które wyda w Lex Records.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-07-25 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 15)
17 lipca po wielu perturbacjach, standardowych przy premierach płyt Ace'a, ukazał się wreszcie zapowiadany od dawna "MA DOOM: Son Of Yvonne". Album dość wyjątkowy, bo pierwotnie niespodziewany. Po dziesiątkach wypowiedzi legendy zapewniających, że nie przewiduje wydawania swoich solowych albumów w najbliższym czasie, info o płycie i to jeszcze w całości na bitach Dooma było dosyć zaskakująca. Jak powiedział sam, w trakcie sprawdzania bitów MF Dooma ze "Special Herbs" trafił na sample z nagrań, które kojarzył z kolekcji swojej mamy, która zmarła w 2005 roku. "Ta płyta to dobra okazja, żeby podziękować jej za to jak zainspirowała mnie jako rapera. To co było w jej kolekcji do dziś w pewien sposób określa to co mi się muzycznie podoba, a co nie".

Chemia między tymi bitami Dooma i Acem jest niesamowita. "Son Of Yvonne" dla mnie osobiście jest powrotem do formy z "Disposable Arts" i "A Long Hot Summer" po dobrych, ale odstających od klasy solówek "The Show" z EMC i "Arts & Entertainment" z Edo G. Jeśli jeszcze nie wiecie o czym piszę szykujcie się na coś zupełnie wyjątkowego i magicznego.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Video, Wywiady
dodano: 2011-11-12 15:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 7)

Olbrzymia gratka dla fanów DOOM'a! Ekipa Red Bull Music Academy przeprowadza w Madrycie od jakiegoś czasu wywiady z wieloma znanymi osobistościami. Tym razem Chairman Mao odbył trwającą niemalże 100 minut rozmowę z samym Metal Face'm! O czym rozmawiano? Sami sprawdźcie!
Tagi:

Strony