Stones Throw

Stones Throw

recenzja
dodano: 2021-11-01 20:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 2)

2004 rok był dla amerykańskiego undergroundowego hip-hopu znaczący. Solówki wypuścili chociażby Gift Of Gab, Murs i Masta Ace. Jednak to płyta duetu MF DOOM/Madlib, nagrana jako Madvillain, stała się kultowym, jednym z najważniejszych podziemnych krążków hip-hopowych tamtego okresu. W niedzielę obchodziliśmy pierwszą rocznicę śmierci DOOM'a, dlatego też przypominamy właśnie legendarne "Madvillainy".

wydarzenie
dodano: 2013-01-21 19:00 przez: Asfalt Records (komentarze: 1)

Pa co się dzieje! To nowy cykl imprez zainaugurowany przez Asfalt Records. Na pierwszej edycji proponujemy nową, ale już rozpoznawalną postać ze sceny amerykańskiej. Raper Homeboy Sandman wydał w zeszłym roku album nakładem renomowanej wytwórni Stones Throw Records i ruszył właśnie w europejską trasę, której częścią jest Warszawa. W Polsce występuje po raz pierwszy!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-01-06 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Nowy materiał Medaphoara zatytułowany "Bang Ya Head 3" jest już niedostępny w limitowanej wersji fizycznej. Stones Throw nadal prowadzi dystrybucję internetową i postanowili jeszcze trochę przypromować to wydawnictwo. Nie byle jakie zresztą. Przypomnijmy, że produkcją materiału kalifornijskiego wyjadacza zajęli się m.in. Wajeed, Exile, Madlib, Oddisee, House Shoes, J. Rocc czy... Georgia Anne Muldrow. Właśnie numer na bicie tej ostatniej i przez nią wyprodukowany jest nowym singlem. "Candelight" to naprawdę świetny numer zobrazowany bardzo estetycznym i przyciągającym oko klipem. Video znajdziecie w rozwinięciu.

dodano: 2012-12-20 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)

Młoda scena Chicago ma się nieźle. Nie wiem tylko czy rzeczywiście za niezłe z perspektywy kultury uznać można to co dzieje się wokół Chief Keefa, który właśnie wydał swój album kandydujący w mojej prywatnej liście do miana najgłupszego na Świecie. Lil Reese i Lil Durk podpisali kontrakty z Def Jam'em, ale muzycznie jest to praktycznie ta sama kategoria trapowego bujania w lugerowym stylu, który, co trzeba przyznać, kapitalnie opanował Young Chop - producent stanowiący zdecydowanie największy talent z wyżej wymienionych ksywek. Młode Chicago to jednak nie tylko trap. Co więcej... Julian Malone po premierze pierwszego klipu jego macierzystej ekipy BRKF$T Club powiedział, że ich muzykę można określić jako "anti-trap". Fakt - numery tego młodego chłopaka zupełnie nie przypominają "Laughin To The Bank", a jeżeli kojarzyć je z czymś z nowej fali zyskującej popularność w Stanach to prędzej z Joeyem Bada$$em i jego Pro Era Crew.

W 2012 Julian Malone regularnie dostarczał nowe numery, o jednym z nich na Popkillerze pisał Marcin. W lutym pojawił się mixtape "Enemy: The Time And Loves Of Malone", który wzbudził spore zainteresowanie. Na tyle duże, że Julian w końcu dostał telefon od Peanut Butter Wolfa, który postanowił wcielić go w szeregi swojej legendarnej wytwórni - Stones Throw Records.