2008ighties

2008ighties

dodano: 2013-01-18 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Niedawny gość naszego cyklu "Świeża Krew" szykuje się do premiery mixtape'u "Diff.Rnt", który ma być przedsmakiem jego debiutu w Stones Throw Records. Kawałek "Give A Eff" mocno nawiązuje do starego stylu, a Julian radzi sobie w takich warunkach świetnie rapując w sposób łączący stare z nowym. Klimatu kawałkowi (oprócz kozackiego bitu) dodaje fajnie nucony i bardzo nastrojowy refren. Całość robi świetne wrażenie i apetyt na nowy materiał małolata z Chicago. Czekamy!

dodano: 2012-12-20 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)

Młoda scena Chicago ma się nieźle. Nie wiem tylko czy rzeczywiście za niezłe z perspektywy kultury uznać można to co dzieje się wokół Chief Keefa, który właśnie wydał swój album kandydujący w mojej prywatnej liście do miana najgłupszego na Świecie. Lil Reese i Lil Durk podpisali kontrakty z Def Jam'em, ale muzycznie jest to praktycznie ta sama kategoria trapowego bujania w lugerowym stylu, który, co trzeba przyznać, kapitalnie opanował Young Chop - producent stanowiący zdecydowanie największy talent z wyżej wymienionych ksywek. Młode Chicago to jednak nie tylko trap. Co więcej... Julian Malone po premierze pierwszego klipu jego macierzystej ekipy BRKF$T Club powiedział, że ich muzykę można określić jako "anti-trap". Fakt - numery tego młodego chłopaka zupełnie nie przypominają "Laughin To The Bank", a jeżeli kojarzyć je z czymś z nowej fali zyskującej popularność w Stanach to prędzej z Joeyem Bada$$em i jego Pro Era Crew.

W 2012 Julian Malone regularnie dostarczał nowe numery, o jednym z nich na Popkillerze pisał Marcin. W lutym pojawił się mixtape "Enemy: The Time And Loves Of Malone", który wzbudził spore zainteresowanie. Na tyle duże, że Julian w końcu dostał telefon od Peanut Butter Wolfa, który postanowił wcielić go w szeregi swojej legendarnej wytwórni - Stones Throw Records.