Stones Throw Records

Stones Throw Records

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-01-12 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Czyżby druga część klasycznego "Madvillainy" miała się ukazać po niedawnej śmierci MF DOOMa? Jak zdradził szef wytwórni Stones Throw Records, Peanut Butter Wolf, label posiada prawa do nieopublikowanych numerów, które miały się znaleźć na kontynuacji wydawnictwa DOOMa i Madliba.

wydarzenie
dodano: 2015-02-14 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Po ponad 2 latach od ostatniej rocznikowej imprezy RHW wracamy na klubową mapę Warszawy! Nowy cykl wydarzeń, Rap History Warsaw - The Labels, to esencja hiphopowego edutainment! Wraz z czołówką polskiego dj'ingu bierzemy na warsztat dorobek wytwórni płytowych, które odegrały kluczową rolę w rozwoju muzyki hip-hop na przestrzeni ostatnich dekad" - piszą organizatorzy RHW. Co czeka nas dziś wieczorem?

Na pierwszy ogień idzie legendarne Stones Throw Records - kalifornijska ikona hiphopowej alternatywy i absolutny lider niezależnego rynku wydawniczego w USA. To właśnie założonej w 1996 roku przez Peanut Butter Wolfa oficynie wydawniczej zawdzięczamy klasyczne nagrania takich artystów, jak: 7 Days Of Funk, Aloe Blacc, Charizma, Dam-Funk, Dudley Perkins, Breakestra, Guilty Simpson, Homeboy Sandman, J Dilla, J Rocc, Jaylib, Jonwayne, Lootpack, Madlib, Madvillain, MED, MF Doom, Oh No, Percee P, Quasimoto, Rasco, Wildchild i wielu, wielu innych...

dodano: 2012-12-20 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)

Młoda scena Chicago ma się nieźle. Nie wiem tylko czy rzeczywiście za niezłe z perspektywy kultury uznać można to co dzieje się wokół Chief Keefa, który właśnie wydał swój album kandydujący w mojej prywatnej liście do miana najgłupszego na Świecie. Lil Reese i Lil Durk podpisali kontrakty z Def Jam'em, ale muzycznie jest to praktycznie ta sama kategoria trapowego bujania w lugerowym stylu, który, co trzeba przyznać, kapitalnie opanował Young Chop - producent stanowiący zdecydowanie największy talent z wyżej wymienionych ksywek. Młode Chicago to jednak nie tylko trap. Co więcej... Julian Malone po premierze pierwszego klipu jego macierzystej ekipy BRKF$T Club powiedział, że ich muzykę można określić jako "anti-trap". Fakt - numery tego młodego chłopaka zupełnie nie przypominają "Laughin To The Bank", a jeżeli kojarzyć je z czymś z nowej fali zyskującej popularność w Stanach to prędzej z Joeyem Bada$$em i jego Pro Era Crew.

W 2012 Julian Malone regularnie dostarczał nowe numery, o jednym z nich na Popkillerze pisał Marcin. W lutym pojawił się mixtape "Enemy: The Time And Loves Of Malone", który wzbudził spore zainteresowanie. Na tyle duże, że Julian w końcu dostał telefon od Peanut Butter Wolfa, który postanowił wcielić go w szeregi swojej legendarnej wytwórni - Stones Throw Records.

kategorie: Audio, News, Soul
dodano: 2011-05-25 15:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)
"A Strange Arrangement" to było coś. Pięknie brzmiąca, fantastycznie zagrana, utrzymana w zakurzonym, pięknym klimacie płyta, która do dziś wraca do głośników cały czas kojąc nerwy. Jeśli zastanawialiście się co dalej z Mayerem Hawthornem - oto odpowiedź.

Trochę się zagapiliśmy, bo epka, której okładkę widzicie obok ukazała się 11 maja, ale lepiej późno niż wcale. Przy okazji serdecznie dziękujemy naszym czytelnikom, którzy za pomocą redakcyjnego maila pomagają nam w ogarnięciu zaległości. Co znajdziemy na "Impressions"?