Rap History Warsaw

Rap History Warsaw

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Imprezy, News
dodano: 2019-06-06 23:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

To już 9 lat od startu fenomenalnej inicjatywy Rap History Warsaw, która dała nam serię imprez łączących dobrą zabawę z hip-hopową edukacją - dzięki RHW zostaliśmy zabrani w podróż przez całą historię hip-hopu, a dziś co jakiś czas klimat wraca na kolejnych eventach. 

8 czerwca Sokół, PRO8L3M, Jetlagz i Oki zagrają dla Was w plenerze na jednej scenie w ramach imprezy Rap History Warsaw Block Party. Koncerty odbędą się na terenie sceny letniej klubu Progresja, w otoczeniu betonu i zieleni.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2016-07-13 18:00 przez: Jędrzej Pawłowski (komentarze: 10)

Na pewno wielu z Was czytało bądź przynajmniej słyszało o wydanej w 1932 roku powieści "Nowy Wspaniały Świat" autorstwa Aldousa Huxleya. W swym dziele Huxley przedstawia dystopijną wizję świata, w którym prawdziwe uczucia i relacje międzyludzkie nie mają racji bytu, a społeczeństwo jest kontrolowane przez hedonistyczne potrzeby, konsumpcję oraz wiarę w wyższość technologii nad wszystkimi innymi aspektami życia. Na swoim oficjalnym debiucie zespół PRO8L3M konstruuje taką właśnie antyutopie, w której wspólnym mianownikiem wszystkich opowiadanych historii są fantazje i wynikająca z nich pogoń za bogactwem, władzą i szeroko pojętym życiem na krawędzi. Kiedy jednak te pragnienia zamieniają się w rzeczywistość, może okazać się, że czeka nas bolesna pobudka.

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Imprezy, News
dodano: 2015-07-16 14:25 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Upalne i słoneczne lato zobowiązuje. Cykl RHW The Labels ląduje więc w gorącej Kalifornii. Zanim jednak rozpoczniemy zasłużony wakacyjny chill w cieniu palm Long Beach, trzeba będzie wpierw przeżyć niejeden drive-by shooting i wychylić niejedną 40 ounce z ziomalami na ganku waszej posesji w Compton lub South Central L.A. O tym, jak karkołomne może to być wyzwanie, nauczać Was będą nasi profesorowie: Eprom, Plash1 oraz Blekot. W piątek 17 lipca w Plażowej zaserwują dla Was najlepsze westcoastowe historie na najlepszych westowych beatach!

wydarzenie
dodano: 2015-06-16 10:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Rap History Warsaw kończy 5 lat! Na liczniku blisko setka wydarzeń, które zorganizowaliśmy lub mieliśmy przyjemność współorganizować. Dzięki nam Warszawa poznała historię hip-hopu, a PKiN zobaczyli tacy goście, jak: Grandmaster Flash, Smif N Wessun, Large Professor, Phife Dawg, Slum Village, Jeru The Damaja, Cormega, Elzhi, Dead Prez, Camp Lo, MC Melodee i wielu innych. W międzyczasie przygotowaliśmy: video-dokument "Pionierzy Stylu - Włodi"; wydaliśmy ponad 30 kolekcjonerskich mixtape'ów i winyl The Wall z coverami Molesty; wyprodukowaliśmy nagranie DVD z koncertu Parias/Eldo/Molesta w Stodole; odpaliliśmy cykliczny Street Market - pierwsze i największe hiphopowe targi w stolicy - oraz projekt The Videos; trzykrotnie urządzaliśmy urodziny JWP, a finalnie The Wall Warsaw Hip-Hop Festival na Służewcu i XV-lecie Prosto na Torwarze. Aha, i patrzyliśmy też przez ramię DJ-owi Niewidzialna Nerka...

Kluby, artyści, promotorzy, graficiarze, dziennikarze, polskie labele i marki odzieżowe, lokalne sklepy, aktywiście i cała masa zajawkowiczów - nie jeden człowiek za nami stał, nasze racje popierał i za to dla Was wszystkich wielkie 5 na 5 lat RHW !!!" - pisze ekipa Rap History Warsaw a my możemy jedynie się pod tym podpisać, bo zarówno wiele wcześniejszych jak i nadchodzące wydarzenie chętnie wspieramy i patronujemy.

wydarzenie
dodano: 2015-06-03 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Szykuje się nie lada gratka dla wszystkich fanów nowojorskiego rapu! Już 19 czerwca w warszawskim klubie ISKRA wystąpi legendarny AZ, autor wielu klasycznych płyt, a także partner Nasa z kultowego składu The Firm. Występ amerykańskiej ikony hip-hopu uświetni 5 urodziny zasłużonego cyklu Rap History Warsaw.

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Imprezy, News
dodano: 2015-05-21 13:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Czwarta impreza w ramach serii RHW "The Labels" to ukłon w stronę dorobku Prism i Cold Chillin' Records. Te dwie blisko ze sobą związane wytwórnie zaserwowały w latach 80. i 90. potężną dawkę nowatorskich brzmień. Pod ich szyldem wychodziły nie tylko esencjonalne rapowe nagrania, ale także wiele ciekawych brzmień spod znaku electro i r'n'b. A co najważniejsze - to właśnie Prism i Cold Chillin’ były nośnikiem historii tworzonej przez Juice Crew (Mr. Magic, Marley Marl, Craig G, Kool G Rap, DJ Polo, Big Daddy Kane, Masta Ace, Roxanne Shante, Biz Markie, Tragedy Khadafi, MC Shan, Grand Daddy I.U.), czyli Queensbridge finest.

kategorie:
dodano: 2015-03-10 18:11 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Szykujcie grille, złotą biżuterię i lśniące fele w waszych furach, bo 14 marca zabieramy Was na wycieczkę po Houston i okolicach. Na warsztat idzie mocarny teksański rap i wszystkie inspirowane nim dirty-southowe produkcje. Dziewczyny zakręcą tyłkami, a kodeinowy sizzurp będzie lał się strumieniami.

wydarzenie
dodano: 2015-02-14 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Po ponad 2 latach od ostatniej rocznikowej imprezy RHW wracamy na klubową mapę Warszawy! Nowy cykl wydarzeń, Rap History Warsaw - The Labels, to esencja hiphopowego edutainment! Wraz z czołówką polskiego dj'ingu bierzemy na warsztat dorobek wytwórni płytowych, które odegrały kluczową rolę w rozwoju muzyki hip-hop na przestrzeni ostatnich dekad" - piszą organizatorzy RHW. Co czeka nas dziś wieczorem?

Na pierwszy ogień idzie legendarne Stones Throw Records - kalifornijska ikona hiphopowej alternatywy i absolutny lider niezależnego rynku wydawniczego w USA. To właśnie założonej w 1996 roku przez Peanut Butter Wolfa oficynie wydawniczej zawdzięczamy klasyczne nagrania takich artystów, jak: 7 Days Of Funk, Aloe Blacc, Charizma, Dam-Funk, Dudley Perkins, Breakestra, Guilty Simpson, Homeboy Sandman, J Dilla, J Rocc, Jaylib, Jonwayne, Lootpack, Madlib, Madvillain, MED, MF Doom, Oh No, Percee P, Quasimoto, Rasco, Wildchild i wielu, wielu innych...

kategorie:
dodano: 2014-01-27 09:42 przez: RHW Artists (komentarze: 0)

BIG idea & Antics & Rap History Warsaw oraz Klub 55 prezentują
21 & OVER Anniversary - WORLD TOUR 2014

kategorie:
dodano: 2013-06-13 09:11 przez: RHW Artists (komentarze: 0)

Rap History Warsaw, S1 Warsaw, Aptaun Records i organizatorzy festiwalu Dźwiękzłam łączą siły, aby wspólnie z rapowymi głowami rozpocząć sezon wakacyjny w Warszawie.

kategorie:
dodano: 2013-04-20 13:20 przez: RHW Artists (komentarze: 0)

"Pionierzy stylu" to inicjatywa organizatorów Rap History Warsaw & Live 2 Listen. Ten autorski pomysł jest próbą wskrzeszenia unikalnej atmosfery początków hip-hopu w Polsce, z żywym sentymentem wspominanej przez tysiące fanów i entuzjastów tej kultury.

W ramach drugiej imprezy z cyklu zagra legendarny już dzisiaj skład - PŁOMIEŃ 81. Onar i Pezet zaprezentują podczas koncertu materiał ze swoich wspólnych, klasycznych albumów: Na Zawsze Będzie Płonął, Nasze Dni i Historie z Sąsiedztwa.

kategorie:
dodano: 2013-04-01 09:22 przez: RHW Artists (komentarze: 0)

RAP HISTORY - THE VIDEOS
05.04.2013 - Klub Sfinks700

wydarzenie
dodano: 2013-02-13 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

This is it, what, Luchini pouring from the sky! Jeden z klasyków, który zna chyba każdy. "Uptown Saturday Night" wydane w 1997 roku przez Sonny'ego Cheebę i Geechiego Suede'a ma zresztą w zanadrzu więcej takich perełek a my usłyszymy je w Warszawie już 16 marca. Camp Lo zagrają koncert w ramach 3 urodzin Rap History Warsaw.

wydarzenie
kategorie:
dodano: 2012-12-06 18:01 przez: RHW Artists (komentarze: 0)

Pod egidą Rap History Warsaw startuje kolejna część giełdy lub - jak kto woli - "pchlego targu". Tym razem Jerozolima użycza nam swej przestrzeni, aby wszystkie osoby, które chcą kupić, sprzedać lub wymienić się przedmiotami i gadżetami, związanymi z kulturą hip-hop, mogły to uczynić w cywilizowanych warunkach i przyjaznej atmosferze.