"Madvillainy 2" ukaże się w tym roku? Label posiada prawa do opublikowania nagrań

Czyżby druga część klasycznego "Madvillainy" miała się ukazać po niedawnej śmierci MF DOOMa? Jak zdradził szef wytwórni Stones Throw Records, Peanut Butter Wolf, label posiada prawa do nieopublikowanych numerów, które miały się znaleźć na kontynuacji wydawnictwa DOOMa i Madliba.

Peanut Butter Wolf w podcaście Juan Ep Is Dead zdradził, że MF Doom i Madlib szykowali drugą część "Madvillainy" już od 2009: "DOOM zawsze mówił, że płyta jest gotowa w 85% - to była taka magiczna liczba, ale nie miałem z tym problemu. W 2009 roku wysłał mi 11 tracków i próbowałem skleić z tego wtedy całe wydawnictwo, ale DOOM mówił, żebym jeszcze poczekał, że wyślę jeszcze numery. Potem zaczęły one trafiać na inne albumy, co trochę mnie sfrustowało. Stwierdziłem, że płyta dojdzie do skutku, wtedy kiedy ma dojść i nie będę tego forsował."

Po tym szef Stones Throw nawiązał sytuację z "Madvillainy 2" do wydania "The Low End Theory" A Tribe Called Quest: "W ostatnich dniach myślałem o dokumencie o ATCQ, tam Chris Lighty mówił, że zmusił zespół, żeby dali mu ten album, bo inaczej nigdy by go nie wydali. Wtedy pomyślałem, że to częściowo dotknęło nas." 

Pełnego podcastu możecie posłuchać pod tym linkiem.

***

Komsi
I zacznie się dojenie hajsu na zmarłym jak to w rapie bywa

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>