MF DOOM nie żyje [1971-2020]

kategorie: USA, Świat, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-31 23:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Legenda sceny niezależnej, jeden z najbardziej wpływowych producentów i wyrazisty raper. W ostatnim dniu roku 2020 dostajemy fatalne wieści o śmierci MF DOOMa.

Na koncie DOOMa pojawił się post, w którym o jego odejściu informuje żona. Jak się dowiadujemy - Daniel Dumile zmarł 31 października, ale rodzina postanowiła dopiero teraz to upublicznić.

49-letni MF DOOM swoją karierę rozpoczynał w w 1988 roku, a wizerunek oparty na marvelowskim superbohaterze Doctorze Doomie w połączeniu z oryginalnym i intrygującym podejściem do muzyki stworzył z niego ikonę podziemnego brzmienia. Na koncie miał wspólne projekty z takimi artystami jak Madlib, Danger Mouse, Ghostface, Jneiro Jarel, Bishop Nehru czy Czarface. Przyczyny śmierci są na razie nieznane.

Poniżej podcast, w którym wraz z wielkimi fanami DOOMa wspominamy jego postać i twórczość, a pod nim post informujący o odejściu MF'a oraz trochę muzyki...

Tagi: 

polski rap gówno
RIP Doom. Prawdziwa legenda rapu, tak składać wersy potrafili nieliczni. Smutna wiadomość, szkoda że dowiadujemy się o tym dopiero teraz.
Zastanawiam sie
.... Spoczywaj w pokoju
REAL HH 90
MF DOOM JEDEN Z MOICH ULUBIONYCH RAPERÓW NIECH SPOCZYWA W POKOJU ZAWSZE GO LUBIŁEM OD CZASÓW JESZCZE KMD Z LAT 90 TO BYŁ RAPER MEGA ZAJEBISTY.SMUTNA WIADOMOŚĆ KTÓRA DOPIERO DOTARŁA TERAZ 31.12.20 W SYLWESTRA. MF DOOM REST IN PEACE.
Jebaćbor
Przeyebane w sylwestra takie wieści, R.I.P MF DOOM.
04:23 7
Spoko Był
666
Jeden z tych którzy zaszczepili we mnie zajawkę Hip Hopen Olbrzymia Strata dla Kultury R.I.P Doom
15Rachel
Wbijam na Popkillera w Nowy Rok a tu juz.R.I.P MF DOOM
Wilkołak
Wyjątkowa strata dla Hip Hopu. Pozostała po nim genialna muzyka
loopnatyk
R.I.P MF DOOM!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>