Young Dro

Young Dro

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-04-22 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Takie postacie jak ten gość to idealne argumenty pokazujące jak krótki obecnie jest okres bytności na topie w amerykańskim mainstreamie. Był szczyt Billboardu, podwójnie platynowy singiel, hajs, dupy i alko... a ja dziś pamiętam o nim jako pewnie jeden z niewielu i to tylko dlatego, że recenzją jego debiutanckiego "Best Thang Smokin" zaliczyłem swój dziennikarski debiut na papierze na łamach kultowego Ś.P. Ślizgu (2006, time flies as a muhfucka)." - pisałem niespełna rok temu, komentując powrót Young Dro.

Reprezentant Atlanty po okresie zamułki stara się jednak wrócić na właściwe obroty, a teraz prezentuje nam równocześnie dwa mixtape'y - "Purple Label" i "Black Label". Oba znajdziecie poniżej, a gościnnie pojawiają się T.I. czy Trae Tha Truth.

Tagi:
dodano: 2013-06-22 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Takie postacie jak ten gość to idealne argumenty pokazujące jak krótki obecnie jest okres bytności na topie w amerykańskim mainstreamie. Był szczyt Billboardu, podwójnie platynowy singiel, hajs, dupy i alko... a ja dziś pamiętam o nim jako pewnie jeden z niewielu i to tylko dlatego, że recenzją jego debiutanckiego "Best Thang Smokin" zaliczyłem swój dziennikarski debiut na papierze na łamach kultowego Ś.P. Ślizgu (2006, time flies as a muhfucka). Dziś Dro stara się wrócić do gry po okresie zamułki, do pomocy biorąc DJ-a Dramę, T.I.'a, Trae Tha Truth, B.o.B czy Trinidada Jamesa i puszczając mixtape "Day Two".

Tagi:
dodano: 2013-04-24 18:28 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

2008 to pierwszy rok, w którym XXL wybierał swoich Freshmanów. Pewnie także z tego powodu selekcja na tamten rok wyraźnie różni się od następnych. Jak pisali kilka lat później sami XXL'owcy - to w dużo większym stopniu "stara gwardia" niż osoby wchodzące w tamtym momencie do gry. To również skład, który trafił na moment zmiany rynkowej sytuacji. Start popularyzacji darmowej internetowej muzyki i całego webmixtape'owego rynku (jednak w skali wielokrotnie mniejszej niż dziś), zalążki kształtujących się nurtów takich jak choćby smoke rap czy nieobecność jeszcze "hipster rapu". Jednak młodych talentów było nieporównywalnie mniej niż dziś, a przynajmniej nie miały szans na taką ekspozycję. Jeżeli więc porównamy tamten skład z edycjami z lat 2009-2013 to zdziwić może obecność choćby takiego Lupe Fiasco - 2 lata po debiutanckim klasycznym "Food & Liquor" i rok po złotym "The Cool". Jak widać cała inicjatywa mocno ewoluowała i stopniowo wyrabiała charakter oraz motywację wyborów. Kto znalazł się w pierwszej edycji i gdzie jest dziś?

dodano: 2012-01-02 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 15)
Jak obiecał, tak zrobił. T.I. dotrzymał słowa i Nowy Rok przywitał nowym mixtape'em.

Na "F*ck Da City Up" znajdziemy 19 numerów, a gościnnie pojawiają się m.in. Young Jeezy, Pimp C (niepublikowana zwrotka), Too Short, Nelly, B.o.B, Dr. Dre, Pusha T i Trey Songz. Odsłuch i download w rozwinięciu.