Outkast

Outkast

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-12-28 20:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 19)

Legendarny duet z Atlanty zaliczył największy sukces w swojej karierze. 28 lat po tym, jak Andre 3000 podczas rozdania nagród The Source powiedział, że hip-hopowe południe ma w tej muzyce coś do powiedzenia, Outkast mogą się pochwalić najlepiej sprzedającym się albumem w historii gatunku.

Tagi:
kategorie: USA, Jazz, Klasyka, News
dodano: 2023-11-15 08:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

Nareszcie się doczekaliśmy - Andre 3000 w końcu wyda debiutancki solowy album, oczywiście jeśli nie liczyć "The Love Below", które wyszło jako część podwójnej płyty Outkast z 2003 roku. Jednak nie będzie to krążek rapowy...

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R&B
dodano: 2023-06-22 14:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 1)

Fani czekają na solowy album Andre 3000 od lat. Okazuje się, że być może ukaże się on już niedługo. Killer Mike powiedział ostatnio w wywiadzie, że 3 Stacks rzeczywiście przygotowuje płytę.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-08-27 16:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 2)

Mixtape Outkastu? Dowiedzieliśmy się o takich planach, niestety niedoszłych...

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, Trap
dodano: 2020-12-20 12:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Jak się okazuje, producenci tego klasyka południowego rapu mieli również położyć na nim swoje zwrotki. Juicy J w najnowszym wywiadzie dla HipHopDX zdradził, kto był odpowiedzialny za brak ich gościnki w kawałku "Int'l Players Anthem".

dodano: 2020-10-28 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

"Stankonia", czyli czwarty album duetu OutKast, obchodzi w tym roku swoje 20-urodziny. Płyta charakteryzowała się sporym odbiciem od klasycznej hip-hopowej formuły na rzecz eksperymentów brzmieniowych, które poskutkowały szumem wokół grupy nie tylko w hip-hopowym środowisku. Do sukcesu płyty przyczynił się również świetny singiel "Ms. Jackson", odnoszący się do relacji Andre3000 ze swoją ex teściową. Numer przyjął się na tyle dobrze, że był grany w mainstreamowych rozgłośniach radiowych. Z okazji 20-lecia krążka Zack De La Rocha, wokalista Rage Against The Machine, zremiksował inny świetny singiel z tego albumu, "B.O.B - Bombs Over Baghdad", tworząc ciężki rockowy podkład, który świetnie wkomponywuje się w zwrotki Andre3000 i Big Boi'a.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2018-02-06 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Jak zapowiada duet z Atlanty i ich producent, Mike WiLL Made-It, "Sremmlife 3" będzie trzypłytowym wydawnictwem, zawierającym solówki Swae Lee i Slim Jxmmiego oraz ich wspólny album. O dziwo taka forma publikacji płyty jest inspirowana, jak twierdzi Mike WiLL, twórczością Outkastu!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2018-01-20 13:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 5)

Często jako ojców sceny z Atlanty wskazuje się legendarny duet Outkast. W najnowszym wywiadzie dla Power 105's The Breakfast Club, Jermaine Dupri stwierdził, że jego zasługi dla narodzin i rozwoju środowiska rapowego w Atlancie są często pomijane, i że miał na nie większy wpływ niż Outkast.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-12-01 12:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 1)

Minęło już prawie dwanaście lat, odkąd legendarny duet Outkast wydał swoją ostatnią płytę. Od czasu premiery "Idlewild" wśród fanów ekipy z Atlanty narodziło się całe mnóstwo spekulacji na temat dalszej artystycznej drogi Big Boia i Andre 3000. Telenowela dotycząca ich nowego albumu trwa w najlepsze, a krążka jak nie było, tak niestety dotąd nie ma.

Szanse na stworzenie nowego dzieła przez obu raperów, Big Boi ocenił w niedawnym wywiadzie dla periodyka The Atalanta Journal-Constitution.

dodano: 2017-11-08 12:40 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 6)

Andre 3000 udzielił dla GQ wyczerpującego wywiadu, w którym nie szczędzi słów pochwały dla swojego kolegi z OutKast, Big Boi'a. "Kiedy oglądasz wczesne teledyski OutKast, widzisz, że to Big Boi jest liderem. Zawsze był pewny siebie, podczas gdy ja byłem raczej nieśmiały. Big Boi rapuje lepiej ode mnie - zawsze to mówiłem" - stwierdził artysta, zaskakując chyba 99,9% fanów kultowej grupy.

recenzja
dodano: 2017-07-17 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 3)

Cztery i pół roku po premierze drugiego solowego krążka 1/2 OutKastu, niezmiennie kreatywny i wiecznie poszukujący świeżych rozwiązań muzycznych Antwan Patton powrócił z nowym albumem. Czego możemy się spodziewać po wizycie w odległej galaktyce Boomiverse?

Jeśli już kiedyś wybraliście się na przejażdżkę z Generałem Pattonem, na pewno wiecie, że nie zabraknie lejących się z głośników tłustych podkładów, lecących na łeb na szyję nawijek, pełnych zawiłych, jak i zabawnych gierek słownych, a także niespodziewanych zwrotów akcji i zmian gwiezdnego klimatu. Panie i Panowie, prosimy zapiąć pasy...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2017-06-27 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

A Tribe Called Quest + OutKast = A Tribe Called Kast?

Kto by przypuszczał, że takie równanie, już na papierze wywołujące przyspieszone bicie serc u fanów obu legendarnych ekip, omal nie doszło do skutku.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-09-07 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Niewiele jest rzeczy bardziej oczekiwanych przez środowisko hip-hopowe na planecie Ziemia niż reaktywacja Outkast. Fenomenalny i kultowy skład dopiero co obchodził 20-lecie świetnego "ATLiens" (opisaliśmy je z tej okazji w Klasyku Na Weekend) a od czasu trasy w 2014 roku nic nie wskazywało na to, by w planach był wspólny album. Czyżby jednak wygadał się z tym Gucci Mane?

Tagi:
dodano: 2016-09-02 21:30 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 6)

W roku 2016 okrągłą rocznicę premiery obchodziła - i obchodzić będzie - ogromna ilość albumów, obecnie uważanych za klasyki gatunku... Od "All Eyez on Me", poprzez "Reasonable Doubt", "Licensed to Ill", aż po "Donuts","Stakes is High" czy "Entroducing". Najwyższa więc pora, by przywrócić do życia popkillerowy cykl Klasyk na Weekend, który z powodu licznych wyjazdów i braku czasu został tymczasowo zawieszony. W każdy weekend postaramy się więc opisywać albumy, które zasługują na miano Klasyka - zarówno uznane kamienie milowe gatunku, jak i materiały nieco zapomniane - acz nie mniej zasłużone. Stay tuned!

 1995. Gala Source Awards. Nagrodę "Najlepszy Newcomer" otrzymał duet OutKast, rodem z Atlanty, autorzy pokrytej już platyną płyty "Southernplayalisticadillacmuzik". Wielu jednak słuchaczy nie zgodziło się z werdyktem jury. Jak to, dlaczego laureatami zostali jacyś ziomkowie z zapyziałego Południa? Krowy im pasać, nie rapsy nagrywać! East Coast, West Coast - tam się tworzy rap (niebagatelne znaczenie miał fakt, że gala Source Awards odbyła się w najbardziej gorączkowym okresie konfliktu między dwoma wybrzeżami... to na tej samej imprezie Suge Knight "zdissował" Puff Daddy'ego słynnym zaproszeniem "artystów" do Death Row). Co Południe ma do zaoferowania? Miami bass? Andre 3000 i Big Boi, odbierając nagrodę na gali, zostali przywitani gwizdami i buczeniem z widowni. Wyraźnie poddenerwowany Andre podszedł do mikrofonu i wypowiedział te znaczące słowa:

"The South got something to say". 

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-05-27 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Swego czasu przytaczana była anegdota o tym, jak Outkast przygotowywał się do swojej pierwszej trasy koncertowej - Andre i Big Boi biegali otóż po górach, by wyrobić kondycję, zwiększyć pojemność płuc i zadbać o pełen profesjonalizm i wytrzymałość sceniczną. "Nie otworzysz drzwi, dopóki nie otworzysz zasuw". Nie dziwi więc, że dziś Big Boi bardzo krytycznie odnosi się do coraz popularniejszego trendu "półplaybackowego" grania koncertów, z gotowym wokalem w tle...

Tagi:

Strony