Three 6 Mafia

Three 6 Mafia

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, Trap
dodano: 2020-12-20 12:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Jak się okazuje, producenci tego klasyka południowego rapu mieli również położyć na nim swoje zwrotki. Juicy J w najnowszym wywiadzie dla HipHopDX zdradził, kto był odpowiedzialny za brak ich gościnki w kawałku "Int'l Players Anthem".

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News, Trap
dodano: 2019-12-29 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Nagrania Juicy J'a i Three 6 Mafii bywały gęsto nasączone syropem z kodeiną i przyczyniły się w dużej mierze do popularyzacji "double cupów" i "purple drinków" - by przywołać chociażby klasyczne "Sippin on some syrup". Dziś w obliczu dyskusji o szkodliwości podobnych tekstów dla młodych po przedwczesnej śmierci Juice WRLD'a legendarny raper z Memphis postanowił oficjalnie przeprosić.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-04-29 11:00 przez: Szymon Bielawski (komentarze: 7)

Do tego, że twórczość Three 6 Mafii miała ogromny wpływ na to, jak aktualnie wygląda scena rapowa w Stanach nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Spora część z będących na topie artystów ma w swoich numerach dość wyraźne nawiązania do klasycznych numerów grupy, m.in. A$AP Rocky czy Rae Sremmurd.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2018-04-21 13:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 3)

Nie da się ukryć, że Three Six Mafia, czyli założona w 1991 roku grupa z Memphis ma ogromny wpływ na brzmienie i kształt nowoczesnego hip-hopu. Od charakterystycznych hi hatów i mrocznych synthów w produkcjach, zdobyciu Oskara, przez triplet flow Lord Infamousa i Juicy'ego J'a, po współpracę z Supreme i ciągłą aktywność w biznesie Juicy'ego - wkładu w kulturę 3 6 Mafii nie można odmówić. Hity, które wysmażyli DJ Paul, Crunchy Black i wspomniany wcześniej Juicy pokrou "Stay Fly", "Poppin My Collar" czy "Sippin On Some Sizzurp" są ponadczasowe, ale ostatnio w mainstreamie mocny wydźwięk dostały dwa trochę mniej znane kawałki grupy. Mowa tu o "Slob On My Knob", z którego charakterystyczne flow często jest otwarcie zapożyczane (m.in. w "Plain Jane" A$AP Ferga) oraz "Who Run It", do którego freestyle G Herbo w audycji radiowej zapoczątkował akcje #whorunit. Na klasyczny bit nagrali się już m.in. Wiz Khalifa, A$AP Rocky, 21 Savage, Dave East, Chief Keef, Cdot Honcho, Young M.A. Trippie Redd, Lil Yachty i inni. 

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-03-23 15:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Druga młodość Juicy J'a wywindowała go na mainstreamowe szczyty a nowy album wyczekiwany jest z uwagą. W singlowym "All I Need" Juicy bierze do pomocy K Campa, autora hitowego "Money Baby" a track dzieli na dwie części - pierwsza to typowy melanżowo-hedonistyczny banger, a drugi to osobista refleksja odnośnie starych czasów i komentarz dotyczący Three 6 Mafii, która można powiedzieć, że reaktywowała się bez udziału J'a jako Da Mafia 6ix. Całość kończy też napis R.I.P. Lord Infamous.

kategorie:
dodano: 2015-03-08 12:47 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Po udanym mixtape'ie "6ix Commandments", który dla Was recenzowaliśmy nadeszła pora na oficjalny album od Da Mafia 6ix, której skład zawęził się jednak do 3 osób. Z ekipy odeszła Gangsta Boo, a zmarł Lord Infamous, więc skład tworzą DJ Paul, Crunchy Black i Koopsta Knicca. Na krążku Infamousa usłyszymy jednak w siedmiu numerach...

dodano: 2015-03-08 12:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Po udanym mixtape'ie "6ix Commandments", który dla Was recenzowaliśmy nadeszła pora na oficjalny album od Da Mafia 6ix, której skład zawęził się jednak do 3 osób. Z ekipy odeszła Gangsta Boo, a zmarł Lord Infamous, więc skład tworzą DJ Paul, Crunchy Black i Koopsta Knicca. Na krążku Infamousa usłyszymy jednak w siedmiu numerach...

Poza nim na płycie pojawiają się La Chat, I.C.P. czy Lil Wyte. "Poszliśmy level wyżej produkcyjnie, nie chcieliśmy być jedną z tych grup, które przykleją się do swojego starego brzmienia. Nawet jak mamy stare inspiracje, to także nową moc" - tłumaczy DJ Paul...

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2013-12-22 13:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 5)

"Kiedy obudziłem się rano, wszyscy mówili, że to się stało. Nie wierzyłem w to. Nie potrafiłem w to uwierzyć. Wszyscy mówili, że Ricky nie żyje, a ja wmawiałem sobie, że o innego Ricky'ego chodzi."- mówił w wywiadzie dla Hiphopdx na świeżo po dowiedzeniu się o śmierci Lorda Infamousa jego przyrodni brat oraz współpracownik - DJ Paul. Przez niego potwierdzone zostało, że jeden z założycieli Three 6 Mafii zmarł podczas snu z powodu ataku serca.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2013-12-21 18:05 przez: Mateusz Natali (komentarze: 14)

Wygląda na to, że na odradzający się obóz Three 6 Mafii, zjednoczony ostatnio pod szyldem Da Mafia 6ix spadł na koniec roku mocny cios. Jak podają na swoich twitterach Gangsta Boo czy Lil Wyte - nie żyje jeden z filarów legendy Memphis, Lord Infamous...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-12-17 15:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 4)
damafia6ix

Nie jest tajemnicą, że świat muzyki ma to do siebie, że czasami te najbardziej oczekiwane przez nas projekty zwyczajnie w świecie nie mają racji bytu, są nierealne. Jeśli weźmiemy pod uwagę rap tych przykładów jest wiele, z legendarnym już "Detoxem" Dr. Dre na czele. Nie o tym jednak traktuje mój tekst. Miano "Detoxu brudnego południa" z pewnością piastuje zapowiadany mniej więcej od 5 lat krążek Three 6 Mafii "Laws Of Power". Pamiętacie? Kontrowersyjna kolaboracja DJ'a Tiesto i ekipy z Memphis? Pamięć pewnie wam się odświeżyła...

Mamy rok 2013, Juicy J prężnie działa solowo, jego album "Stay Trippy" to w opinii wielu czołówka tegorocznych albumów, a 38-letni już raper przeżywa renesans swojej popularności w Taylor Gang Wiza Khalify. Wydaje się, że projekt pod tytułem Three 6 Mafia umarł śmiercią naturalną. I właśnie wtedy do życia powołana została grupa, która sprawiła, że Memphis ponownie zaświeciło na rapowej mapie swoim naturalnym ogniem. I pomyśleć, że "6ix Commandments" to dopiero przedsmak.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-06-13 13:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 5)
juicyj

W czasach kiedy niemal każdy fan Three 6 Mafii pogodził się z tym, że "Laws Of Power" nie wyjdzie już nigdy (obym się mylił), news o reaktywacji tej ekipy w niemal takim samym składzie w jakim była ona zakładana to z pewnością dla fanów info roku. Da Mafia 6iX - właśnie taką nazwę nosić będzie grupa, w której skład będą wchodzić: DJ Paul, Koopsta Knicca, Gangsta Boo, Lord Infamous oraz Crunchy Black. Słabo? Koneserzy klasycznego brzmienia Three 6 Mafii z "Mystic Stylez", czy "When The Smoke Clears" pewnie zacierają już ręce.

Czego więc możemy się spodziewać po tym projekcie i dlaczego nie ma na nim Juicy J'a?

recenzja
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-12-15 16:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 7)

Przez prawie dwie dekady bycia wyróżniającą się postacią na rapowej scenie południa DJ Paul dał się poznać jako świetny producent, wierny swoim korzeniom. Jego produkcje były mieszanką wpływów z całego południa, pozostawiając przy tym surowość i brud prosto z Memphis. W tym roku swoją premierę miał dopiero trzeci solowy album członka legendarnej Three 6 Mafii. Początkowo zapowiadany jako odważne mieszanie stylów i dobitne inspiracje dubstepem. Czy "A Person Of Interest" faktycznie jest takim albumem?

video
dodano: 2012-11-15 17:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 1)

O tym, jak wszechstronnym artystą jest Tech N9ne myślę, że można by było napisać kilkustronnicowy elaborat, a z roku na rok musiałby być on aktualizowany bowiem ten 41-letni freak z Kansas City zdaje się nie mieć jakichkolwiek hamulców! Będąc tyle lat na rynku udało mu się stworzyć własne imperium, całkowicie niezależne i tak właściwie obecnie może robić co mu się zwyczajnie podoba. Wszystko przez ciężką pracę i dążenie do celu.

O tym, że Tech to rock'n'rollowiec pełną gębą wiadomo nie od dziś. Przejawia się to nie tylko w jego szybkim i intensywnym życiu. Każdy, kto chociaż trochę śledzi wywiady z tym jakże sympatycznym raperem wie, że od zawsze ceni sobie scenę rockową jak i metalową. Nie było więc wielkiego zdziwienia, kiedy dokładnie 3 lata temu byliśmy świadkami premiery niezwykle energicznego kawałka, który miał być jednym z singli promującym nie wydane aż do tej pory "Laws Of Power" Three 6 Mafii.

video
dodano: 2012-11-11 18:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 7)

Juicy J - Know Betta ft. Wiz Khalifa (Official Video)

Juicy J ani na chwilę nie zwalnia tempa i na pełnym high lifie puszcza nam kolejny klip do swojego numeru. Tym razem gościnnie wystąpił Wiz Khalifa, a w numerze usłyszeć można również sampel z kawałke The Weeknda "Montreal". We trippy mane!

video
dodano: 2012-11-05 18:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 4)

DJ Paul - "I Can't Take It" (Music Video)

Żywa legenda rapu z Memphis wydał kilka dni temu swój najnowszy album "A Person Of Interest". Wśród aż 28 kompozycji znalazł się tam również numer "I can't take it", do którego powstał klip. Jazda bez trzymanki i ostry trap - to właśnie to, co zaserwował nam Paul zarówno w tym kawałku jak i całej płycie.

Strony