Three 6 Mafia

Three 6 Mafia

wydarzenie
dodano: 2023-09-05 08:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 4)

Członek legendarnej Three 6 Mafii zagra w klubie NIEBO już 17 października. To będzie drugi show DJ'a Paula w Warszawie w tym roku. Przypomnijmy, że raper i producent wcześniej wystąpił na specjalnym zamkniętym koncercie 1 czerwca na warszawskiej stacji metra Stadion Narodowy. Było to wydarzenie powiązane z drugą edycją CLOUT Festivalu.

Bardzo miło nam poinformować, że mamy dla Was specjalną zniżkę! Z kodem POPKILLER5 orzymacie 5% rabatu w bileterii Swiper.

video
dodano: 2023-06-21 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Założyciel i mózg Three 6 Mafia, multiplatynowy artysta, zdobywca Oscara i twórca brzmienia, na którym opiera się cały newschool. Z DJ-em Paulem porozmawialiśmy na zamkniętym peronie warszawskiego Metra, chwilę przed jego pierwszym występem w Polsce.

Paul został zaproszony przez organizatorów CLOUT Festivalu, by w wyjątkowy sposób otworzyć "prosto z podziemia" drugą edycję tego wydarzenia, a specjalne show mogło obejrzeć tylko 100 zaproszonych osób. Sprawdźcie wywiad i krótką relację video!

dodano: 2023-01-02 00:25 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 6)

Dobiegły nas smutne wieści z USA. Jak podaje serwis TMZ zmarła Gangsta Boo, członkini kultowego składu Three 6 Mafia  i legenda hip-hopowej sceny Memphis.

video
dodano: 2022-10-07 07:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

To się nazywa piękny hip-hopowy hołd. Na gali BET Hip-Hop Awards świętowane było także 30-lecie kultowej wytwórni Loud Records. Z tej okazji zobaczyliśmy 11-minutowy medley klasycznych hitów z jej repertuaru - co tam się działo!

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, Trap
dodano: 2021-12-06 11:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 2)

Krótko przed bitwą z Bone Thugs-N-Harmony Juicy J pojawił się w podcaście The Bridge: 50 Years of Hip Hop, w którym rozmawiał z Nasem i dziennikarką Minyą "Miss Info" Oh. Opowiedział między innymi o prawdziwej przyczynie rozpadu Three 6 Mafii.

dodano: 2021-10-31 12:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 11)

Horrorcore - podgatunek rapu powstały jeszcze w latach 80. - od samego początku swojej historii szokował transgresywnymi tekstami pełnymi najmroczniejszych wykwitów (nie)ludzkiej wyobraźni. Sukcesywnie przekraczał moralne i społeczne granice. Niekiedy, przyznajmy, były to kiczowate próby przełożenia filmowych horrorów na język muzyki, gdzie źle przycięty sampel z Piątku Trzynastego gonił pokraczne nawiązanie do Freddiego Kruegera.

Ale nie brakowało również horrorcorowych płyt, które oprócz kampowej przesady (albo wręcz zamiast niej), proponowały znacznie więcej: inteligentne szarpanie nerwów, wciągające storytellingi, dowcip czy po prostu muzyczną frajdę. O takich właśnie krążkach piszemy poniżej. Uwaga - nawet opisy są tu raczej dla osób o mocnych nerwach.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, Trap
dodano: 2020-12-20 12:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Jak się okazuje, producenci tego klasyka południowego rapu mieli również położyć na nim swoje zwrotki. Juicy J w najnowszym wywiadzie dla HipHopDX zdradził, kto był odpowiedzialny za brak ich gościnki w kawałku "Int'l Players Anthem".

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News, Trap
dodano: 2019-12-29 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Nagrania Juicy J'a i Three 6 Mafii bywały gęsto nasączone syropem z kodeiną i przyczyniły się w dużej mierze do popularyzacji "double cupów" i "purple drinków" - by przywołać chociażby klasyczne "Sippin on some syrup". Dziś w obliczu dyskusji o szkodliwości podobnych tekstów dla młodych po przedwczesnej śmierci Juice WRLD'a legendarny raper z Memphis postanowił oficjalnie przeprosić.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-04-29 11:00 przez: Szymon Bielawski (komentarze: 7)

Do tego, że twórczość Three 6 Mafii miała ogromny wpływ na to, jak aktualnie wygląda scena rapowa w Stanach nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Spora część z będących na topie artystów ma w swoich numerach dość wyraźne nawiązania do klasycznych numerów grupy, m.in. A$AP Rocky czy Rae Sremmurd.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2018-04-21 13:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 3)

Nie da się ukryć, że Three Six Mafia, czyli założona w 1991 roku grupa z Memphis ma ogromny wpływ na brzmienie i kształt nowoczesnego hip-hopu. Od charakterystycznych hi hatów i mrocznych synthów w produkcjach, zdobyciu Oskara, przez triplet flow Lord Infamousa i Juicy'ego J'a, po współpracę z Supreme i ciągłą aktywność w biznesie Juicy'ego - wkładu w kulturę 3 6 Mafii nie można odmówić. Hity, które wysmażyli DJ Paul, Crunchy Black i wspomniany wcześniej Juicy pokrou "Stay Fly", "Poppin My Collar" czy "Sippin On Some Sizzurp" są ponadczasowe, ale ostatnio w mainstreamie mocny wydźwięk dostały dwa trochę mniej znane kawałki grupy. Mowa tu o "Slob On My Knob", z którego charakterystyczne flow często jest otwarcie zapożyczane (m.in. w "Plain Jane" A$AP Ferga) oraz "Who Run It", do którego freestyle G Herbo w audycji radiowej zapoczątkował akcje #whorunit. Na klasyczny bit nagrali się już m.in. Wiz Khalifa, A$AP Rocky, 21 Savage, Dave East, Chief Keef, Cdot Honcho, Young M.A. Trippie Redd, Lil Yachty i inni. 

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-03-23 15:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Druga młodość Juicy J'a wywindowała go na mainstreamowe szczyty a nowy album wyczekiwany jest z uwagą. W singlowym "All I Need" Juicy bierze do pomocy K Campa, autora hitowego "Money Baby" a track dzieli na dwie części - pierwsza to typowy melanżowo-hedonistyczny banger, a drugi to osobista refleksja odnośnie starych czasów i komentarz dotyczący Three 6 Mafii, która można powiedzieć, że reaktywowała się bez udziału J'a jako Da Mafia 6ix. Całość kończy też napis R.I.P. Lord Infamous.

kategorie:
dodano: 2015-03-08 12:47 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Po udanym mixtape'ie "6ix Commandments", który dla Was recenzowaliśmy nadeszła pora na oficjalny album od Da Mafia 6ix, której skład zawęził się jednak do 3 osób. Z ekipy odeszła Gangsta Boo, a zmarł Lord Infamous, więc skład tworzą DJ Paul, Crunchy Black i Koopsta Knicca. Na krążku Infamousa usłyszymy jednak w siedmiu numerach...

dodano: 2015-03-08 12:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Po udanym mixtape'ie "6ix Commandments", który dla Was recenzowaliśmy nadeszła pora na oficjalny album od Da Mafia 6ix, której skład zawęził się jednak do 3 osób. Z ekipy odeszła Gangsta Boo, a zmarł Lord Infamous, więc skład tworzą DJ Paul, Crunchy Black i Koopsta Knicca. Na krążku Infamousa usłyszymy jednak w siedmiu numerach...

Poza nim na płycie pojawiają się La Chat, I.C.P. czy Lil Wyte. "Poszliśmy level wyżej produkcyjnie, nie chcieliśmy być jedną z tych grup, które przykleją się do swojego starego brzmienia. Nawet jak mamy stare inspiracje, to także nową moc" - tłumaczy DJ Paul...

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2013-12-22 13:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 5)

"Kiedy obudziłem się rano, wszyscy mówili, że to się stało. Nie wierzyłem w to. Nie potrafiłem w to uwierzyć. Wszyscy mówili, że Ricky nie żyje, a ja wmawiałem sobie, że o innego Ricky'ego chodzi."- mówił w wywiadzie dla Hiphopdx na świeżo po dowiedzeniu się o śmierci Lorda Infamousa jego przyrodni brat oraz współpracownik - DJ Paul. Przez niego potwierdzone zostało, że jeden z założycieli Three 6 Mafii zmarł podczas snu z powodu ataku serca.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2013-12-21 18:05 przez: Mateusz Natali (komentarze: 14)

Wygląda na to, że na odradzający się obóz Three 6 Mafii, zjednoczony ostatnio pod szyldem Da Mafia 6ix spadł na koniec roku mocny cios. Jak podają na swoich twitterach Gangsta Boo czy Lil Wyte - nie żyje jeden z filarów legendy Memphis, Lord Infamous...

Strony