DJ Paul pozywa Travisa Scotta za refren w "No Bystanders"

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-04-29 11:00 przez: Szymon Bielawski (komentarze: 7)

Do tego, że twórczość Three 6 Mafii miała ogromny wpływ na to, jak aktualnie wygląda scena rapowa w Stanach nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Spora część z będących na topie artystów ma w swoich numerach dość wyraźne nawiązania do klasycznych numerów grupy, m.in. A$AP Rocky czy Rae Sremmurd.

Innym ze znanych aktualnie raperów jest Travis Scott, który na swoim ostatnim albumie "Astroworld" wrzucił kawałek "No Bystanders" z refrenem będącym dość oczywistym follow upem do numeru "Tear The Club Up", który to pochodzi z debiutanckiego krążka "Mystic Stylez" z 1995 roku.

Okazuje się, że z powodu tej silnej inspiracji, Travis może mieć pewne problemy prawne. Wykorzystanie klasycznego numeru Three 6 Mafii w "No Bystanders" nie spodobało się DJ-owi Paulowi, który zarzucił La Flame, że zrobił to bez żadnego porozumienia i wytoczył przeciwko raperowi pozew. Za złamanie praw autorskich, współtwórca "Tear The Club Up" domaga się zysków, które wygenerował - i jeszcze zapewne wygeneruje - numer, a szacuje je na około 20 milionów dolarów.

Szczerze? Jestem nieco zaskoczony, że na takim poziomie ktoś z obozu Travisa dopuścił do tego, by wykorzystanie tak znanego numeru odbyło się bez jakiejkolwiek zgody twórcy/twórców. Weźmy też pod uwagę, że Travis wydaje się dość blisko trzymać z innym członkiem grupy z Memphis, czyli Juicy J, od którego żadnych zastrzeżeń co brzmienia "No Bystanders" jeszcze nie usłyszeliśmy. Czy istnieje więc szansa, że ustalenia co do wykorzystania sampli ominęły w jakiś sposób DJ-a Paula?

reklama
Anonim
panie Szymonie travis scott nie jest żadnym raperem tylko wokalistą on wogle nie rapuję on nie jest jest wogle 100% raperem raperem jest Too Short albo Black Mob ale Travis Scott to jakiś jaja i to z dupy wzięte człowieku z skąd ty się wziołeś
polski rap gówno
twoja matka skończyła mi właśnie grać na flecie i mówi że ci odłączy internet jak nie przestaniesz bredzić w internecie, cioto z chujem w uszach
Maciek
Odezwał się ełnuch z fiutem w dupsku japa kmiocie
Anonim
Nie zesraj się imbecylu. Natali aka. palenie mikrofonów wacka też nie jest raperem ani banda polskich niedojebów typu tede, reto, żapson, homonafide czy inne soboty szpagaciarze nimi nie są.
polski rap gówno
na biednego nie trafiło
Anonim
Trochę beka, jak młodzi nie znają klasyki to źle a jak follow up ktoś zrobi to afera. Z całym szacunkem do DJ Paul, no ale kvrwa gościu użył kilku wersów jeszcze je przerobił a afera jakby cała ,,karierę'' zbudował na nie swoim fame'ie.
mafia
beka w chuj, przeciez w wywiadzie z vladem dj paul mowil ze dostal siano za ten sampel normalnie przed wydaniem plyty

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>