Three Six Mafia

Three Six Mafia

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, Video
dodano: 2021-12-05 12:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 12)

2 grudnia odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu Verzuz. Tym razem do walki stanęły dwie legendarne supergrupy - Bone Thugs-N-Harmony i Three 6 Mafia. Na to wydarzenie czekało wielu fanów obydwu zespołów, tym bardziej, że w przeszłości składom nie do końca było po drodze. Warto przypomnieć, że Three Six Mafia swego czasu oskarżała Bone Thugsów o kradzież stylu.

Na początku nie obyło się niestety bez afery, bo po zagraniu przez Bonesów "Buddah Love", Bizzy Bone wywołał bójkę między ekipami. Oskarżył Three 6 Mafię o wyśmiewanie się z niego i rzucił mikrofonem w Gangsta Boo.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2018-04-21 13:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 3)

Nie da się ukryć, że Three Six Mafia, czyli założona w 1991 roku grupa z Memphis ma ogromny wpływ na brzmienie i kształt nowoczesnego hip-hopu. Od charakterystycznych hi hatów i mrocznych synthów w produkcjach, zdobyciu Oskara, przez triplet flow Lord Infamousa i Juicy'ego J'a, po współpracę z Supreme i ciągłą aktywność w biznesie Juicy'ego - wkładu w kulturę 3 6 Mafii nie można odmówić. Hity, które wysmażyli DJ Paul, Crunchy Black i wspomniany wcześniej Juicy pokrou "Stay Fly", "Poppin My Collar" czy "Sippin On Some Sizzurp" są ponadczasowe, ale ostatnio w mainstreamie mocny wydźwięk dostały dwa trochę mniej znane kawałki grupy. Mowa tu o "Slob On My Knob", z którego charakterystyczne flow często jest otwarcie zapożyczane (m.in. w "Plain Jane" A$AP Ferga) oraz "Who Run It", do którego freestyle G Herbo w audycji radiowej zapoczątkował akcje #whorunit. Na klasyczny bit nagrali się już m.in. Wiz Khalifa, A$AP Rocky, 21 Savage, Dave East, Chief Keef, Cdot Honcho, Young M.A. Trippie Redd, Lil Yachty i inni.