A$AP Rocky, Wiz Khalifa 21 Savage, G Herbo, Lil Uzi Vert i inni rapują na klasyku Three 6 Mafia "Who Run It"

Nie da się ukryć, że Three Six Mafia, czyli założona w 1991 roku grupa z Memphis ma ogromny wpływ na brzmienie i kształt nowoczesnego hip-hopu. Od charakterystycznych hi hatów i mrocznych synthów w produkcjach, zdobyciu Oskara, przez triplet flow Lord Infamousa i Juicy'ego J'a, po współpracę z Supreme i ciągłą aktywność w biznesie Juicy'ego - wkładu w kulturę 3 6 Mafii nie można odmówić. Hity, które wysmażyli DJ Paul, Crunchy Black i wspomniany wcześniej Juicy pokrou "Stay Fly", "Poppin My Collar" czy "Sippin On Some Sizzurp" są ponadczasowe, ale ostatnio w mainstreamie mocny wydźwięk dostały dwa trochę mniej znane kawałki grupy. Mowa tu o "Slob On My Knob", z którego charakterystyczne flow często jest otwarcie zapożyczane (m.in. w "Plain Jane" A$AP Ferga) oraz "Who Run It", do którego freestyle G Herbo w audycji radiowej zapoczątkował akcje #whorunit. Na klasyczny bit nagrali się już m.in. Wiz Khalifa, A$AP Rocky, 21 Savage, Dave East, Chief Keef, Cdot Honcho, Young M.A. Trippie Redd, Lil Yachty i inni. 

Cała akcja "Who Run It" zaczęła się od świetnego freestyle'u jednego z reprezentantów Chicago, czyli G Herbo znanego wcześniej pod pseudoninem Lil Herb. Wersy, które zapodał na klasycznym bicie Three 6 Mafii Herbo w audycji radia K104 były na tyle dobre, że zarejestrowane video ukazujące całą sytuację zaczęło szybko podbijać Twittera i YouTube. Doszło nawet do tego, że o nagranie pełnego utworu pod bit "Who Run It" G Herbo prosił za pośrednictwem Instagrama Drake, który też był pod dużym wrażeniem zdolności rapera z Chi. Autor świetnego mixtape'u "Ballin Like I'm Kobe" nie musiał być więcej zachęcany i już nazajutrz od wiadomości Drake'a wypuścił audio "Who Run It (Freestyle)", a po kilku dniach również teledysk.

Popularność utworu rapera z Chicago oraz uniwersalność i świeżość bitu, który ma przecież już 18 lat sprawiła, że scenę zasypała lawina tracków i freestyle'ów z serii #WhoRunItChallenge. W akcji udział wzięli więksi i mniejsi gracze, ale charakterystyka bitu oraz poziom, który narzucił G Herbo sprawiły, że każdy musiał zachować liryczny poziom. Sprawdźcie, jak poradzili sobie m.in. A$AP Rocky, Lil Uzi Vert, Chief Keef, Trippie Redd, Lil Yachty, 21 Savage, Wiz Khaifa oraz sami DJ Paul oraz Juicy J, którzy zaszczycił słuchaczy nowymi zwrotkami pod własny bit.

Anonim
Three 6 Mafia wiadomo respekt w chuy, oni trap wymyślili. Wszystkich free jeszcze nie słuchałem, nie mówię że the best, ale trippie nieźle rozyebał, lubię gościa muzykę ale właśnie brakuję mi więcej kawałków z takim flow.
AK47
A$AP Rocky - Herojuana Blunts nowy utwór!!!
Jigglypuff
Rozjebał te numery to VADO, najbardziej niedoceniony raper z Harlemu

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>