Rage Against The Machine i OutKast? Remix "B.O.B" na 20-lecie "Stankonii"!

"Stankonia", czyli czwarty album duetu OutKast, obchodzi w tym roku swoje 20-urodziny. Płyta charakteryzowała się sporym odbiciem od klasycznej hip-hopowej formuły na rzecz eksperymentów brzmieniowych, które poskutkowały szumem wokół grupy nie tylko w hip-hopowym środowisku. Do sukcesu płyty przyczynił się również świetny singiel "Ms. Jackson", odnoszący się do relacji Andre3000 ze swoją ex teściową. Numer przyjął się na tyle dobrze, że był grany w mainstreamowych rozgłośniach radiowych. Z okazji 20-lecia krążka Zack De La Rocha, wokalista Rage Against The Machine, zremiksował inny świetny singiel z tego albumu, "B.O.B - Bombs Over Baghdad", tworząc ciężki rockowy podkład, który świetnie wkomponywuje się w zwrotki Andre3000 i Big Boi'a.

"B.O.B" w oryginale to numer osadzony na mocno eksperymentalnym podkładzie mieszającym drum'n'bass, muzykę gitarową i gospel, jednak najważniejsza jest jego treść. Mimo nazwy wskazującej na tematykę polityczną o skali globalnej, kawałek w istocie skupia się na problemach małych społeczności i  ghetta, zachęcając je do działania i wychodzenia na przeciw tym problemom. Przytacza przy tym sukces grupy, mimo ich ciągłego wychodzenia pod prąd w kwestii muzycznej.

Ciekawostką jest, że kawałek był wykorzystywany przez żołnierzy USA w 2003 roku podczas wojny w Iraku jako okrzyk bojowy, a sam utwór zaczął zdobywać popularność w wielu mainstreamowych rozgłośniach radiowych. Duetowi nie spodobało się upolitycznienie ich utworu. Obaj podkreślili, że nie popierają inwazji Stanów Zjednoczonych, a Big Boi wytknął rządowi nieskonsultowanie tej decyzji z ONZ.

Kuciapens Kuciapnik
tej kolezko, przeciez ten remix ma z kilka, albo nawet kilkanascie lat xD
Real HH 90
Kawałek jak i Outkastu jak i wersja Zack De La Rocha remix jest zajebisty obydwie wersje kawałka są zajebiste, a tak poza tematem słuchał dziś nowy kawałek Dj Hwr - Rock A Bye a gość.na majku HST ucieszył się jak młody człowiek słuchający Szpaka wolę słuchać HST niż tego typa.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>