Elzhi

Elzhi

dodano: 2022-03-13 09:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

Mamy koniec tygodnia, czas zatem na najważniejsze premiery mijających siedmiu dni. Dostaliśmy prawdziwy zalew interesujących płyt.

kategorie:
dodano: 2022-03-12 18:27 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Najnowsza solówczeka Elzhi. Bity dostarczyła Georgia Anne Muldrow.

Stream:

video
dodano: 2019-09-12 11:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Już 20 września ukaże się wyczekiwany od początku roku pierwszy wspólny album duetu Skyzoo & Pete Rock "Retropolitan". Niezawodny brooklyński wyjadacz i legendarny producent puścili w świat już dwa single.

Nagrane na bicie Pete'a z połowy lat 90. "It's All Good" doczekało się już nawet klipu, a w ostatnich dniach w Sieci pojawił się również drugi singiel - mocarny posse-cut "Eastern Conference All-Stars", w którym na mikrofonie Skyzoo wspierają Elzhi oraz reprezentanci ekipy Griselda - Westside Gunn, Conway i Benny The Butcher!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-02-24 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Wczoraj światło dzienne ujrzał debiutancki wspólny projekt wybitnego tekściarza z Detroit i byłego członka Slum Village Elzhi'a  oraz uznanego, cenionego producenta Khrysisa, wydany nakładem wytwórni 9th Wondera Jamla Records. "Jericho Jackson" to coś dla fanów klasycznych, samplowanych bitów i technicznie poskładanego, inteligentnego rapu. Odsłuch całości w rozwinięciu.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2018-02-24 16:19 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Debiutancki wspólny projekt wybitnego tekściarza z Detroit i byłego członka Slum Village Elzhi'a  oraz uznanego, cenionego producenta Khrysisa, wydany nakładem wytwórni 9th Wondera Jamla Records. Coś dla fanów klasycznych, samplowanych bitów i technicznie poskładanego, inteligentnego rapu.

Tracklista:

video
dodano: 2016-02-29 19:50 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Długo kazał na siebie czekać liryczny wirtuoz z Detroit i były członek Slum Village. Wszystkie znaki na niebie wskazują jednak na to, że w tym roku wreszcie dostaniemy  oczekiwany od dawien dawna, nowiutki solowy longplay Elzhi'a "Lead Poison". Właśnie ukazał się teledysk do pierwszego singla z płyty - wyprodukowanego przez 14KT nostalgicznego, patrzącego wstecz na zmiany, które przyniósl przez lata miesiąc luty, a także wspominającego J Dillę kawałka "February".

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-11-10 13:00 przez: Jakub Goliński (komentarze: 0)

Bardzo ciekawa premiera napływa do nas z Chicago. Undergroundowy producent A-Villa przy wsparciu labelu Closed Sessions wypuścił swój materiał "Carry On Tradition". 16 numerów, około 40 gości, ponad godzina solidnego rapu.

Tytuł debiutanckiego krążka A-Villa zaczerpnięty został z linijki AZ z numeru "Life's a Bitch". "Carry On Tradition" to również pierwszy singiel tego materiału. Odzwierciedla on klimat całej płyty. W numerze tym usłyszymy Mikkey Halsteda i Big Pooha, którego Villa był wielkim fanem za czasów Little Brother.

Ten materiał to spełnienie marzeń dla chicagowskiego beatmakera. Pracował nad nim ponad trzy lata, w chwilach wolnych od pracy w banku i wychowywaniem córeczki. Udało mu się zebrać pokaźne grono wyśmienitych MC's. Są tu takie tuzy jak Lil Fame, Cormega, Ras Kass, Noreaga, Kool G Rap, Inspectah Deck, Sean Price, AZ czy Havoc. Są też reprezentanci nieco młodszej generacji: Fashawn, Skyzoo, Elzhi, Freddie Gibbs, Termanology czy Rapsody.

Jak sam ocenia A-Villa "Carry On Tradition" to dzieło jego życia i nie sądzi żeby udało mu się jeszcze zrobić podobny materiał. Cieszmy się więc tym bardziej bo naprawdę jest czym!

dodano: 2013-05-26 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 4)

Hip Hop Kemp 2013 zbliża się wielkimi krokami, poznaliśmy już dużą część line-upu. My za to wrócimy jeszcze na chwilę do tego, co działo się w Hradec Kralove rok temu i zaprezentujemy wam resztę wywiadów przeprowadzonych podczas festiwalu.

Jednym z artystów, z którymi udało nam się porozmawiać jest reprezentant Detroit, były członek Slum Village, aktywny na scenie od końca lat 90. "The syllable scientist" - Elzhi. MC opowiedział nam m.in. o koncepcie i wrażeniach po wypuszczeniu "Elmatic", dzisiejszej scenie rapowej Detroit, ulubionym koncept-tracku, który nagrał, a także wspomnieniach z czasów, kiedy był członkiem legendarnego Slum Village u boku ś.p. Baatina.

Tagi:
dodano: 2013-01-01 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

Działo się, oj działo w tym 2012... Zamiast rozpisywać się w obszernym podsumowaniu popkillerowej działalności postanowiliśmy przygotować dla Was mały fotograficzny przelot przez ważniejsze dla nas momenty w tym roku. Roku, w którym odwiedziło nas ponad milion unikalnych użytkowników, dając 10 milionów odsłon - dzięki! Na 2013 mamy sporo postanowień związanych z działaniem Popkillera - o rzeczach niezrealizowanych nigdy nie lubimy mówić, ale pierwsze postanowienie jest takie, by w tym tygodniu na 100% dać Wam w końcu zaległe wyniki wielkiego urodzinowego konkursu i więcej nie zanotować takiej obsuwy w żadnej kwestii. A na razie - miłego oglądania!