Sean Price

Sean Price

dodano: 2019-12-24 10:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 1)
Gucci Mane - East Atlanta Santa 3

Święta to magiczny czas. Pełen chwil spędzonych z rodziną przy akompaniamencie Kevina samego w domu i dużych ilości jedzenia na stołach. Dla wielu równie ważna jest pasterka. Mamy dla Was 10 utworów, które doskonale będą pasowały do świątecznych, nocnych wojaży.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2019-07-13 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

W ubiegłym roku mieliśmy okazję odwiedzić ulokowany na Brooklynie mural Seana Price'a, co wprawiło nas w chwilę zadumy nad przedwczesną śmiercią jednego z najbardziej charyzmatycznych raperów na nowojorskiej scenie... Teraz okazuje się, że ulokowany na Crown Heights mural może niedługo zniknąć, o czym poinformowała żona rapera.

Tagi:
video
dodano: 2018-12-02 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 6)

Kolejnym artystą, z którym spotkaliśmy się w Nowym Jorku był General Steele, połówka klasycznego duetu Smif-N-Wessun. Pochodzący oryginalnie z rejonów Brownsville MC spotkał się z nami w samym centrum Brooklynu i opowiedział nam m.in. o dorastaniu w blokach tuż obok Masta Ace'a, gościnnym występie na nowej płycie Ace'a i Marco Polo "A Breukelen Story"; tym, jak zmienił się Brooklyn w przeciągu lat, a także o różnorodności nowojorskich MC's, mającej korzenie jeszcze w początkach rapu, czy o nowej szkole raperów, przekazywaniu wiedzy i czerpaniu inspiracji od nowego pokolenia

Steele podzielił się z nami również szczerym, emocjonalnym wspomnieniem Seana Price'a, opowiedział o jego dziedzictwie, ewentualności powstania nowego albumu Boot Camp Clik oraz swojej odpowiedzialności za kontynuowanie tego dziedzictwa...

kategorie:
dodano: 2017-10-24 17:44 przez: Dawid Majcher (komentarze: 0)

Dwa lata po przedwczesnym odejściu Seana Price'a ukazał sie pierwszy pośmiertny album nowojorskiej legendy. Kto nie znał jego twórczości wcześniej z tego albumu dowie się ile stracił świat Hip-Hopu. Bo "Imperius Rex" to czołówka wśród tegorocznych rapowych premier.

video
dodano: 2017-07-23 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Już 8 sierpnia miną dwa lata, od kiedy odszedł od nas niezmiernie charyzmatyczny i lubiany generał Boot Camp, Sean Price. Z tej okazji do sklepów trafi album złożony z 16 niepublikowanych wcześniej nagrań rapera z Brownsville "Imperius Rex".

Gościnnie na mikrofonie pojawią się m.in. tacy artyści jak Ś.P. Prodigy z Mobb Deep, DOOM, Styles P, Smif-N-Wessun, Rock, Method Man, Raekwon czy Inspectah Deck. Pełna tracklista oraz animowany teledysk do singlowego "Imperius Rex", ukazujący Seana P przemierzającego miejską dżunglę Brooklynu, w rozwinięciu.

Tagi:
video
dodano: 2017-06-21 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Zarówno Prodigy jak Sean Price to raperzy stanowiący wręcz definicję tego, czym jest hip-hop z NY. Bystre obserwatorskie oko, kąśliwy język i stopy twardo stąpające po nowojorskim bruku... Ich wspólny freestyle nagrany w 2013 roku w Boiler Roomie zyskał wczoraj niesamowitą wartość...

video
dodano: 2017-06-19 20:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Wytwórnia Duck Down Music planuje wydać pośmiertny album Seana Price'a zatytułowany "Imperius Rex". Ma się to stać dokładnie 2 lata po śmierci rapera, 8 sierpnia 2017. Price zostawił po sobie niewydane wcześniej kawałki, które powinny zainteresować każdego kto wie, do czego za mikrofonem zdolny był 43-letni reprezentant Brooklynu. Sean Price, członek kolektywu Boot Camp Clik, grupy Random Axe oraz połowa duetu Heltah Skeltah, zmarł w 2015 roku podczas snu.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2016-03-21 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Kilka dni temu wypadły 44 urodziny Sean Price'a i z tej okazji znajomi nieodżałowanego rapera oddali mu specjalny hołd nowym teledyskiem, w którym zobaczyć możemy m.in. żonę Seana Bernadette oraz jego córkę Shaun. Utwór "Soul Perfect" pochodzi z albumu "Songs In The Key Of Price".

Tagi:
dodano: 2015-09-27 14:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Pod koniec sierpnia swą premierę miał mocarny mixtape jednego z generałów Boot Camp Clik - nieodżałowanej pamięci Seana Price'a. Zatytułowany - z dozą charakterystycznej, Price'owej ironii - "Songs in the Key of Price" (nawiązanie do klasycznego albumu Steviego Wondera, "Songs in the Key of Life"), mixtape zawiera aż trzydzieści nowych kawałków - spodziewajcie się jego wnikliwej, popkillerowej recenzji... A w międzyczasie sprawdźcie kolejny promujący wydawnictwo singiel - "Figure More" z gościnnym udziałem Illa Ghee, na Alchemistowym beacie "No Hesitation" z albumu Step Brothers.

dodano: 2015-09-09 22:43 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Już w sobotę na warszawskim koncercie Smif N Wessun w ramach 5 Urodzin Popkillera czeka na Was także specjalny tribute dla zmarłego niedawno Seana Price'a. Hołd raperowi oddać postanowił również stołeczny kolektyw JWP/BC... Wyprodukowany przez Siwersa „Wild Style” to energetyczne rapowe bragga z gościnnym udziałem zmarłego niespodziewanie w sierpniu Seana P – członka takich kultowych ekip zza oceanu, jak Heltah Skeltah i Boot Camp Clik. Ero, Siwers, Łysol, Kosi i DJ Falcon1 postanowili uczcić w ten sposób pamięć jednej ze swoich największych hiphopowych inspiracji.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-08-18 20:30 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

21 sierpnia ukaże się nowy mixtape nieodżałowanej pamięci Seana Price'a - "Songs in the Key of Price", tytułem i okładką nawiązujący do klasycznego albumu Steviego Wondera "Songs in the Key of Life"...

Wydawnictwo, w całości ukończone przez P przed śmiercią i zawierające 30 nowych kawałków z gościnnym udziałem m.in. Illa Ghee, Starvin B, Ike Eyesa, Royal Flusha i battle rappera Head I.C.E.'a, promowane jest singlami "#4 No Reason", "S.E.A.N." - a także nowym sztosem "Planet Apes", wyprodukowanym przez PF Cuttina. Wszystkie dotychczasowe single, jak i kilka specjalnych tribute'ów dla zmarłego żołnierza Boot Campu, do odsłuchu w rozwinięciu.

Tagi:
dodano: 2015-08-12 21:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 19)

2015 to rok, który zapamiętam ze smutnego powodu. To rok, w którym odchodzą ludzie, którzy w moich oczach zdawali się być niezniszczalni, nieśmiertelni. Wieczni, nawet pomimo sędziwego już wieku. Ben E. King. Król bluesa, B.B. King. Christopher Lee. The Jacka. Spoza muzycznych kręgów - znakomity pisarz i reżyser Tadeusz Konwicki, a także do samego końca zdumiewający inteligencją nestor polskiej polityki, Władysław Bartoszewski. Na początku czerwca odszedł fenomenalny raper, ikona nowjorskiej sceny battle-rapu, Pumpkinhead a.k.a. PH... Teraz zaś - pożegnaliśmy rapera, który - wydawałoby się - jest "większy niż życie", gościa, którego nie pokona nic. Jedyny i niepowtarzalny Mic Tyson. Sean Price. Urodzony 17 marca 1972 roku - zmarł 8 sierpnia 2015...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-08-08 17:58 przez: Mateusz Natali (komentarze: 16)

Fatalne wieści z Nowego Jorku - właśnie trafiła do nas wiadomość o śmierci legendarnego rapera, króla charyzmy i posiadacza niepowtarzalnej stylówki, Seana Price'a... Powody jak na razie są nieznane. Poniżej przypominamy nasz wywiad z Seanem i Rockiem (czyli duetem Heltah Skeltah) przeprowadzony na Splash Festivalu 2009.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-12-20 17:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 3)

Kiedy wraz z początkiem roku dowiedziałem się o planowanej współpracy Apollo z Ras Kassem, nie potrafiłem pohamować swojego podekscytowania. Oto jeden z najlepszych tekściarzy Zachodniego Wybrzeża, a przy tym mój ulubiony MC, decyduje się na krok, o który fani prosili przez lata – wspólny album z uznanym beatmakerem. W taki oto sposób Ras pozbawił wszystkich swoich hejterów ich naczelnego argumentu, zarzucającego mu nieporadność w kwestii selekcji bitów. Panie i Panowie, Goldyn Chyld is back!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-11-22 12:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Egzotyczne collabo spod szyldu WagWan & StoPro. Popek Monster skrzyżował bowiem mikrofony z reprezentantami StoPro (Bonsonem, TomBem aka King Tombem i Kieru) oraz Niziołem i... Seanem Price'em. Sprawdźcie co z tego wyszło.

Strony