Illa Ghee

Illa Ghee

dodano: 2015-09-27 14:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Pod koniec sierpnia swą premierę miał mocarny mixtape jednego z generałów Boot Camp Clik - nieodżałowanej pamięci Seana Price'a. Zatytułowany - z dozą charakterystycznej, Price'owej ironii - "Songs in the Key of Price" (nawiązanie do klasycznego albumu Steviego Wondera, "Songs in the Key of Life"), mixtape zawiera aż trzydzieści nowych kawałków - spodziewajcie się jego wnikliwej, popkillerowej recenzji... A w międzyczasie sprawdźcie kolejny promujący wydawnictwo singiel - "Figure More" z gościnnym udziałem Illa Ghee, na Alchemistowym beacie "No Hesitation" z albumu Step Brothers.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-04-05 13:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 1)

Wszyscy fani Duck Down powinni szybko podkręcać głośniki i odpalać nowy singiel od jednego z najbardziej rozpoznawanych członków labelu - Seana P. Kultowego rapera w kawałku "Dave Winfield" wspiera związany z undergroundem Illa Ghee. Utwór ten to singiel z mixtapu "Sorry I'm Late". Ciekawe, czy jest wśród naszych czytelników ktoś znający postać Dave'a bez użycia Google.

video
dodano: 2014-01-22 17:30 przez: Dymitr Hryciuk (komentarze: 2)

Lato 2004 roku było w Polsce bardzo przyjemne. Dwóch gówniarzy z małego miasta w połowie drogi między Łodzią a Warszawą, trzymając w ręku bilet na pierwszy rapowy koncert w życiu, zastanawiało się nad tym kto będzie za deckami podczas koncertu Mobb Deep. Dopiero po tym wydarzeniu na moich słuchawkach pojawił się najlepszy biały raper spośród producentów z Zachodniego Wybrzeża jakiego dotąd poznałem.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-10-15 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Dla licznych europejskich fanów nowojorskiego undergroundu DJ Skizz jest postacią dosyć świeżą, a jego muzyka zaczęła się przebijać do naszych głośników stosunkowo niedawno. Nie znaczy to, że to newcomer i koleś znikąd. Pochodzący z Bostonu (a jakże!) Skizz, od dziesięciu lat jest współautorem jednej z najlepszych podziemnych audycji - Halftime Radio Show, gdzie gościł m.in. Eminema, Nasa, Method Mana, Redmana czy Gang Starr. Jako DJ jeździł na trasy z Lloydem Banksem i Big Noydem, Large Pro i Cormegą czy Group Home. Jego gramofonowe umiejętności mogliśmy usłyszeć na ostatnim krążku Masta Ace'a "MA DOOM: Son Of Yvonne". Jego historia jest długa i ciekawa, ale zarazem mam wrażenie, że to dopiero początek nowego rozdziału.

Już zeszłoroczny materiał "King From Queens" pokazał, że jego zrozumienie istoty brzmienia NYC jest znakomite i w dzisiejszych czasach rzadkie. W produkcjach raczej nie macie co szukać progresywnych elementów i usilnych prób rozwijania brzmienia w nowych kierunkach. Podobnie jest z "BQE", materiałem, który brzmi jak syf zebrany z ulicy i stanowiący godną reprezentację NYC w stylu M.O.P. czy Mobb Deep bardziej niż Frencha Montany. Nie ukrywajmy, to rapowa konserwa, co dla części z was pewnie będzie śmiertelną zniewagą dla progresu i rozwoju gatunku, dla części natomiast wzorem powrotu do korzeni. Takie czasy, hip hopowcy potrzebują się grupować. Pytanie brzmi: co, przy tak gigantycznej scenie i dorobku Wielkiego Jabłka, może stanowić element wyróżniający rap z Nowego Jorku? Slang, głos, obserwacje, rapowa prostota... Tutaj poczujecie to od pierwszych minut.

kategorie: Audio, Drive By, Hip-Hop/Rap
dodano: 2013-07-02 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Gotowi na kolejny Drive By? Pięć strzałów wycelowanych dziś w wasze głośniki po raz kolejny prezentuje dużą różnorodność. Z jednej strony usłyszycie doprowadzone do absurdalnie wysokiego poziomu flow w nowym numerze Tech N9ne'a z nadchodzącego "Something Else", z drugiej dostaniecie mniej finezyjny, ale za to mający większy impet styl Seana Price'a w wyprodukowanym przez !llminda i Hippie Sabotage singlu nowego podopiecznego Rostrum Records. Poza tym będziecie mieli okazję sprawdzić kim jest Dominic Lord, do niedawna znany jako A$AP Dom, w jakiej formie jest ostatnio Kid Daytona oraz czego można oczekiwać po zapowiedzianej na wrzesień płycie Janelle Monae.