Ńemy

Ńemy

recenzja
dodano: 2023-04-02 16:00 przez: Bartłomiej Woynicz (komentarze: 4)

To już siódmy solowy krążek rapera ze Służewca, a pierwszy po bardzo dobrze przyjętym "W/88" z września pandemicznego roku. Całość materiału oparta jest na raczej ponurym i klasycznym brzmieniu, kontynuując obraną już dawno przez Włodiego ścieżkę stylistyczną. Sprawdźcie kilka obserwacji po dłuższym (dzięki przedpremierowemu dostępowi) osłuchaniu z tym materiałem.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-12-20 07:30 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 0)

Ńemy znany ze współpracy z takimi raperami jak Rahim, L.U.C., Bisz czy Waldemar Kasta podzielił się ciekawym wspomnieniem na swoim fanpage'u.

video
dodano: 2022-07-05 11:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 3)

"Rój to klasyczna rapowa przewózka po mieście. Zima, Warszawa, stary Cadillac, Kasta, Wdowa, Ńemy, Fabijański i kozacki, hipnotyczny bit nie kogo innego jak Ńemego." - czytamy w opisie. I faktycznie dostajemy brudny i surowy singiel w korzennym stylu. Numer promuje wydany dopiero co album Fabijańskiego "Cukier"

video
dodano: 2021-08-24 12:58 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Eksperyment Ńemy Fabijański narodził się z podobnej wrażliwości i niepohamowanej potrzeby twórczej ekspresji. "W ogniu zmian" jest pierwszym singlem, będącym efektem studyjnej współpracy artystów. Za scenariusz i reżyserię klipa odpowiada sam Fabijański - piosenkę skomponował i wyprodukował Ńemy. Obaj zarapowali do niej swoje słowa.

video
dodano: 2021-06-19 13:58 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Ńemy w rozmowie z Yurkoskym porównał Popkillery do Source Awards i wspomniał pamiętne wydarzenia i spięcia między Death Row a Bad Boy, które miały miejsce na amerykańskich galach w latach '90. Opowiedział także o pracach nad swoim nowym materiałem i stylistycznej zmianie.

video
dodano: 2021-05-29 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Ńemy powraca z pierwszym singlem w tym roku! "Porcelana" to emocjonalny numer, który został wyprodukowany przez samego autora utworu. 

Tagi:
video
dodano: 2021-02-07 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Utwór "Raport" to surowe uliczne brzmienie, które niesie ze sobą wyrazisty przekaz. Wszystko na wysmakowanej produkcji Ńemego. "Treść utworu nie jest jak większość antysystemowego bełkotu, który - oprócz krytyki - nie wnosi nic konstruktywnego. Mikser podaje konkretne rozwiązanie, klucz do prawdy. Aby go zdobyć, trzeba wysilić intelekt. Ten unikatowy projekt jest jak odtrutka w dobie syfu, którym jesteśmy zalewani" - czytamy w informacji prasowej.

Na uwagę zasługuje przemiana, jaką przeszedł sam artysta. Z kujona w okularach przeistoczył się w wydziaranego psychopatę. Czy ta zmiana to element jakiejś większej układanki, czy tylko chwilowa odskocznia od standardowego wizerunku?

Tagi:
dodano: 2020-10-26 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Producencki mini-album Ńemego – docenionego m.in. przez the RZA – zatytułowany "Zatrute Bloki", jest już dostępny w serwisach streamingowych i na oficjalnym Bandcampie artysty. Płyta prezentuje liczne kooperacje z czołowymi przedstawicielami hip-hopowej sceny underground, jak: BU, Karwel, Klarenz, czy Pękaty.

Tagi:
dodano: 2020-05-09 22:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Kolejna porcja 16-tek. Wśród nich znów misz-masz - od Hansa z 52 Dębiec przez Adiego Nowaka po Żabsona. Słyszymy też Edzia, Michała Tomasika, Komila, Holaka czy Radoskóra z WYP3/V.E.T.O..

[Edit: No i Jano PW, Shelleriniego, Młodego M, Fokusa, Ńemego, Pęku czy Diseta! W ciągu dnia podochodziło mnóstwo zwrotek]

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-01-04 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Sokół przez lata miał nosa do wielu artystów, których kariery szły potem błyskawicznie do góry. Który album wydany nakładem Prosto uważa jednak za najbardziej niedoceniony?

dodano: 2019-12-24 10:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 1)
Gucci Mane - East Atlanta Santa 3

Święta to magiczny czas. Pełen chwil spędzonych z rodziną przy akompaniamencie Kevina samego w domu i dużych ilości jedzenia na stołach. Dla wielu równie ważna jest pasterka. Mamy dla Was 10 utworów, które doskonale będą pasowały do świątecznych, nocnych wojaży.

kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News, Trap
dodano: 2019-07-23 18:48 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Trzeci solowy projekt Ńemego pt. "YALP" ukaże się nieco wcześniej niż planowano, bo już 2 sierpnia, zaś kolejnym promującym epkę singlem, po "Games Ova.", jest utwór pt. "H0PE", który właśnie ukazał się na kanale labelu Ń – Sick Pro Music.

Tagi:
video
dodano: 2018-09-11 12:28 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Ńemy i Dj Lolo serwują psychodeliczny galop tłustych sampli i ostrych jak skalpel cutów.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-05-13 12:30 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 4)

"Waldemar Wall-E Kasta wraca na podwórko" - słowa Ńemego w końcu znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości. To wszystko za sprawą wspólnego, anglojęzycznego singla “Operation Raven Smoke”, którego odsłuch jest już dostępny. Numer jest trzecią odsłoną serii “czerŃ”

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-03-30 16:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

Ńemy mówi - zachowaj czujność! Czas na drugi po "Mizantropii" singiel Ńemego z serii "czerŃ"!

Tagi:

Strony