Mikser

Mikser

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Sport
dodano: 2021-12-31 14:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 19)

Zostawienie polskiej reprezentacji przez Paulo Sousę skomentował już chyba cały świat piłkarski - teraz swoje dwa grosze (czy może dwa słowa) dorzuca Mikser, ceniony freestyle'owy zajawkowicz regularnie dzielący się ze słuchaczami swoimi wolnostylowymi sesjami.

video
dodano: 2021-12-19 15:01 przez: Kontakt (komentarze: 1)

Najnowszy singiel Miksera i Arkadio traktuje o postawach, które sprawiają, że ludziom wokół nas po prostu żyje się gorzej. Raperzy wytykają te postawy, robiąc pierwszy krok do zmierzenia się z egoizmem.

Tagi:
video
dodano: 2021-02-07 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Utwór "Raport" to surowe uliczne brzmienie, które niesie ze sobą wyrazisty przekaz. Wszystko na wysmakowanej produkcji Ńemego. "Treść utworu nie jest jak większość antysystemowego bełkotu, który - oprócz krytyki - nie wnosi nic konstruktywnego. Mikser podaje konkretne rozwiązanie, klucz do prawdy. Aby go zdobyć, trzeba wysilić intelekt. Ten unikatowy projekt jest jak odtrutka w dobie syfu, którym jesteśmy zalewani" - czytamy w informacji prasowej.

Na uwagę zasługuje przemiana, jaką przeszedł sam artysta. Z kujona w okularach przeistoczył się w wydziaranego psychopatę. Czy ta zmiana to element jakiejś większej układanki, czy tylko chwilowa odskocznia od standardowego wizerunku?

Tagi:
video
dodano: 2020-12-13 12:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Fresh Mercy Posse Cut to kooperacja 14 raperów z całej Polski reprezentujących środowisko gospel rap. Na projekcie pojawili się zarówno weterani, jak i młodzi artyści. Bity utrzymane są w stylistyce trap/drill. Założycielem projektu jest Kolah, za produkcję muzyczną odpowiada Cukier.

video
dodano: 2014-06-16 18:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Prezentujemy Wam łączony teledysk do dwóch utworów z "Demonologii 2", czyli ostatniego albumu Słonia i Miksera - pierwsza część klipu to studyjny obrazek połączony z tekstem kawałka "Gabinet Luster", zaś drugi to koncertowy miks, czyli trasa D2 od kuchni pod numer "WCM3". Za realizację klipu odpowiada bassmedia.pl

kategorie:
dodano: 2014-03-31 22:42 przez: Bashesh (komentarze: 0)
Demonologia (Słoń/Mikser).
Wspólny projekt Rapera Słonia oraz producenta Miksera. Na swoim koncie mają dwa albumy ...
"Demonologia" oraz "Demonologia II". Obie płyty utrzymane są w stylu horrorcore.

ZAPRASZAMY na koncert poznańskiego duetu SŁOŃ WSRH D666a/MIKSER, autorów świetnie przyjętego albumu
Tagi:
video
dodano: 2014-03-17 19:47 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Dopiero co zdążyliśmy zaprezentować Wam fotorelację z planu, a już mamy pełen efekt i finalne video. "1 mic, 2 wersy, 3 sekundy, 4 trupy" czyli Słoń, Mikser, Shellerini i ich "Gra o Tron".

kategorie: Galerie, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-03-15 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Słoń i Mikser kontynuują promocję ubiegłorocznej "Demonologii II", w związku z czym niedługo otrzymamy teledysk do nagranego wspólnie z Shellerinim numeru "Gra o tron". Poniżej fotorelacja z planu klipu, za którego produkcję odpowiada ekipa Bassmedia.

video
dodano: 2014-01-14 20:41 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Czy zmęczenie Słonia kinem grozy, o którym można było usłyszeć, jest prawdą, a jeśli tak to czy będzie jakoś oddziaływało na twórczość? Czy da się utrzymać tempo sprawdzania wychodzącej muzyki? Co spowodowało, że spośród wszystkich "gadżetów" pojawiających się przy promocji płyty akurat zakrwawione nożyczki zostały wybrane na główny motyw? Z czego wynika to, że "Demonologia II" jest dwupłytowa - było to pierwotne założenie czy wynikło z dużej ilości nagranego materiału? Czym Słoń i Mikser kierowali się przy doborze gości, czasem wydających się być z zupełnie "innej bajki"? Kto ich zdaniem robi w Stanach najbardziej "chory" hip-hop? O tych i innych kwestiach usłyszycie w drugiej połowie naszego wywiadu z poznańskim duetem, nagranego po premierze "Demonologii II".

dodano: 2014-01-13 20:46 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Witajcie w Innej Stronie - cyklu, który pozwoli wam poznać artystów hip-hopowych nie tylko na polu muzycznym, ale także nieco bardziej prywatnym i da wam możliwość, by usłyszeć odpowiedzi na pytania, których nie spotkacie w normalnych wywiadach. Dlaczego? Ponieważ nawet rzeczy tak banalne jak ulubiony film czy wymarzone do odwiedzenia miasto mogą przekładać się bezpośrednio na to, co słyszymy na albumach. Mogą pozwolić też poznać wam ulubionych raperów trochę lepiej. Co w końcu jest dla artysty większą inspiracją, niż życie samo w sobie?

Dziś, między pierwszą a drugą częścią videowywiadu z Demonologią, mamy dla Was zestaw odpowiedzi od Miksera (Słoń już się w Innej Stronie pojawił) - druga połowa rozmowy video z poznańskim duetem natomiast już jutro.

video
dodano: 2014-01-12 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Nie da się zaprzeczyć, że to jeden z albumów, które w 2013 narobiły najwięcej zamieszania. Wielkie liczby na youtube, pełne sale koncertowe, wysokie miejsca na OLiS, a do tego ogrom internetowych dyskusji dotyczących "Demonologii II" - tego nie dało się nie zauważyć. Ze Słoniem i Mikserem spotkaliśmy się w halloweenowej atmosferze, w odpowiednio ciemnej scenerii, by porozmawiać obszernie o albumie i różnych innych wątkach - tematycznie poruszyliśmy choćby kwestie filmów grozy czy hejtingu i 'gimbusów'. Dziś pierwsza połowa.

video dnia
dodano: 2013-12-02 16:43 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

DEMONOLOGIA II (SŁOŃ/MIKSER) - TACY SAMI | CUTY THE RETURNERS (OFICJALNY TELEDYSK)

Dlaczego: Kolejnym z singli promujących jeden z głośniejszych albumów tej jesieni jest numer "Tacy Sami", w których Słonia i Miksera wspierają The Returners. Sprawdźcie dlaczego są "dokładnie tacy sami jak kiedyś". Kto poznaje do czego follow-upem jest melodia "nananana" z refrenu?

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-10-18 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 53)

Słoń i Mikser to idealny duet do robienia tego co sami nazywają "chorym hip hopem", "horror rapem" albo "masażem środkowego ucha małym młotkiem do wybijania szyb w autobusach". Mikser ma nie tylko skłonność, ale też wielki talent do tworzenia podkładów, których przewodnim motywem jest niepokój, groza i strach. Słoń z kolei to gość, który ma niewątpliwy dar do pisania takiego rapu - zarówno w skali pojedynczych linijek jak i obszernych konceptów na kawałki. Pierwsza "Demonologia" to album, który potrafił zaintrygować i zdziwić, kiedy ogrom polskiego rapu wywołuje co najwyżej obojętność. Materiał sprawił, że duet szybko stał się pierwszoplanową gwiazdą, a liczba fanów i słuchaczy wzrosła tak, że... musiała wzrosnąć też liczba hejterów.

Wydaje mi się, że część słuchaczy, która nie była w stanie zaakceptować tekstów tarzających się w wydzielinach i plastycznie opisujących najbardziej drastyczne historie jakich nigdy byście nie wymyślili, musiała sobie w prosty sposób wytłumaczyć fakt, że płyta odniosła sukces. Prostym wytłumaczeniem jest rzucenie debilnego hasła "to rap dla gimbów". Kiedy słucham trzeciej części "WCM" i uwzględni w tym wszystkim postać Słonia, jego osobowość, zarzut wydaje się być kuriozalny. Czy do końca? Faktycznie rzeczy pokroju "picia ropy z pryszczy" i wersy w stylu "zamrożę kawałek gówna, żeby potem Cię nim dźgnąć" bardzo kojarzą się ze wczesnorozwojowym poczuciem humoru, ale przecież to tylko jedna strona medalu. To nie przypadek, że "DII" zadebiutowało na drugim miejscu OLiSu, a fanów jest coraz więcej, nie tylko wśród osób słuchających na codzień hip hopu.

dodano: 2013-10-15 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

"Demonologia II" narobiła takiego zamieszania jak mało co w tym roku, a poza Słoniem spory procent odpowiedzialności za taki stan rzeczy dzierży Mikser, czyli producencka połowa projektu. Poznańskiego beatmakera postanowiliśmy krótko i konkretnie przepytać odnośnie tajników warsztatu i procesu twórczego.

Strony