JUICE Crew

JUICE Crew

recenzja
dodano: 2013-05-03 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Już w 1993 roku Frankie Cutlass pokazał, że latynosi potrafią produkować hip-hop w najlepszej formie. Udało mu się wypromować pierwszy hit zatytułowany "Puerto Rico", ale to drugi album niesamowitego talentu pochodzącego ze Spanish Harlem w Wielkim Jabłku jest najlepszym dokonaniem w jego dyskografii.

Nie tylko ze względu na obsadę, która oprócz Evil Twins mieści na jednym krążku takich mistrzów stylu jak Kool G Rap, Mobb Deep, M.O.P., Fat Joe, Big Daddy Kane, Smif-N-Wessun, Redman czy Heltah Skeltah. Bardziej ze względu na to, że podkłady znajdujące się na tym krążku są jasnym sygnałem - "tak, jestem tym koleżką, którego słuchają nowojorscy latynosi i potrafię robić kawałki specjalnie dla nich, ale potrafię też robić kawałki dla każdego kto kocha prawdziwy rap". W ten sposób powstała historia, bo "Politics & Bullshit" z 1997 roku jest pełne kawałków olbrzymiego kalibru, collabos, które są unikatowymi połączeniami i bitów, które sprawią, że musisz ustawić bas i dać głośniej.

dodano: 2013-03-21 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Frankie Cutlass to jeden z gości, którzy na początku lat 90. ciężko pracowali na to, żeby latynoski rap kojarzył się nie tylko z Zachodnim Wybrzeżem i Cypress Hill. Wychowany w tzw. Spanish Harlem producent, DJ i znany swego czasu remixer był członkiem założonego przez Funkmaster Flexa Flip Squadu. W 1997 roku ukazał się jego drugi i chyba najlepszy w dorobku album "Politics & Bullshit" na którym gościnnie pojawiła się plejada gwiazd - od Doug E. Fresha i Big Daddy Kane'a, przez Heltah Skeltah, M.O.P. i Mobb Deep po Busta Rhymesa i Keitha Murraya. W dzisiejszym odcinku Diggin' In The Videos chciałbym się przyjrzeć singlowi "The Cypher Part III", który ukazuje "Juice Crew Reunion Party".

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-10-04 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)


"Tragedy, he used to come through all the time/ I'm talkin' J.U.I.C.E. Crew, not what the word define" nawijał Nas w genialnym "Surviving The Times". Nie jest on z pewnością jedynym gigantem rapu, którego zainspirował styl członka supergrupy z przełomu dwóch ostatnich dekad zeszłego wieku. Co najciekawsze, pomimo czwartego krzyżyka na karku i dwudziestu pięciu (!) lat aktywności w grze, koleżka wcale nie składa broni, a i z formą nie ma zbyt wielu problemów.

Numer, który chcieliśmy przedstawić wam dzisiaj, nie pochodzi z autorskiego projektu Inteligent Hoodluma, ale z płyty brytyjskiego producenta Chemo. "Stomach Of The Mountain" jest już dostępne, a jego autora fani brytyjskiej sceny (i nie tylko, bo wychowywał się w Stanach i pojawiał na amerykańskich płytach) mogą kojarzyć od końca lat 90. Ich wspólny numer pokazuje, że wielkie talenty się nie starzeją.