Frankie Cutlass ft. Juice Crew "The Cypher Part III" (Diggin' In The Videos #269)

Frankie Cutlass to jeden z gości, którzy na początku lat 90. ciężko pracowali na to, żeby latynoski rap kojarzył się nie tylko z Zachodnim Wybrzeżem i Cypress Hill. Wychowany w tzw. Spanish Harlem producent, DJ i znany swego czasu remixer był członkiem założonego przez Funkmaster Flexa Flip Squadu. W 1997 roku ukazał się jego drugi i chyba najlepszy w dorobku album "Politics & Bullshit" na którym gościnnie pojawiła się plejada gwiazd - od Doug E. Fresha i Big Daddy Kane'a, przez Heltah Skeltah, M.O.P. i Mobb Deep po Busta Rhymesa i Keitha Murraya. W dzisiejszym odcinku Diggin' In The Videos chciałbym się przyjrzeć singlowi "The Cypher Part III", który ukazuje "Juice Crew Reunion Party".

Teledysk podzielony jest na dwie części - pierwsza to nieco skrócona wersja numeru powracającej grupy Marley Marla (a dokładnie Craiga G, Roxanne Shante i Biz Markiego, ale na płycie pojawiają się też Big Daddy Kane i Kool G Rap), a druga to track Heltah Skeltah i Rampage'a - "Feel The Vibe". Frankie Cutlass, który potem zrobił spory hajs na hollywodzkich soundtrackach i remixach Jennifer Lopez w 1997 roku potrafił zadbać o to, żeby o jego płycie usłyszał nie tylko Nowy Jork.

Spotkanie Juice Crew jest bez wątpienia czymś historycznym. To ze zwrotki Roxanne w tym numerze Masta Ace wziął cuty do "Nostalgii". Craig G z długimi dreadlockami i Biz Markie przypominający swoje flagowe ad-liby... Lekcja historii niezwykle atrakcyjna w odbiorze, bo po tylu latach nadal ciężko się do tego nie bujać. A co do "Politics & Bullshit" - przyjdzie jeszcze czas by zająć się całością i napisać wam trochę więcej o tym wyjątkowym materiale.

 

Anonimus Condomus
Ja pierdole, jakim cudem nigdy w zyciu tego nie slyszalem... Ale lepiej pozno niz wcale, wyjebane w kosmos!
Trololo
Komentarz został usunięty przez moderatora.
Alfons Ildefons
Komentarz został usunięty przez moderatora.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>