Nikki Jean

Nikki Jean

video
dodano: 2015-04-08 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Teledysk do Lupe'owskiej "Madonny", promujący kapitalne "Tetsuo & Youth" (nasza recenzja) ukazał się już co prawda w połowie marca, ale jakimś cudem nam wcześniej umknął... Sprawdzajcie zatem obraz do nagranego wspólnie z niezawodną Nikki Jean utworu - obraz śmiały, niebanalny, zwracający uwagę na złożony problem narkomanii i wprowadzający kolejny poziom do interpretacji tekstu. Klip znajdziecie w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2013-10-02 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Pewnego sierpniowego dnia 2008 r. jeden z najbardziej wpływowych dziennikarzy rapowych na Wschodnim Wybrzeżu, pracujący w słynnej rozgłośni radiowej Hot97 Peter Rosenberg spotkał się w Nowym Jorku z młodym kotem z D.C. - Oddisee, i z pomocą kilku innych artystów w ciągu jednego dnia stworzyli EPkę "A Rosenberg Oddisee".

Proces powstawania projektu wyglądął ponoć następująco - Rosenberg dzwonił kolejno do różnych artystów mieszkających w Big Apple, i ktokolwiek odebrał i zgodził się wbić do studia, pisał swoje zwrotki pod bity Oddisee na miejscu i od razu je nagrywał. W rezultacie na spontanicznym EP pojawili się m.in. Lil' Fame (M.O.P.), Saigon, Buckshot, Skyzoo, Torae i The Kid Daytona. Całość do sprawdzenia w rozwinięciu.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-02-20 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)
Brother Ali to jeden z tych raperów, którym można zaufać, bo zawodzą naprawdę nieczęsto. Jego albumy zawsze były doskonale przemyślane, mądrze skonstruowane, zazwyczaj spójne i wciągające jako całość. MC z takimi możliwościami i umiejętnościami jak Ali słucha się z czystą przyjemnością, a propsy od Rakima nie powinny dziwić nikogo kto dokładnie przeszperał jego dyskografię.

Przy okazji tegorocznego święta zakochanych Ali zmontował darmową epkę co wcześniej mu się nie zdarzało. Siedem numerów, które wyprodukowali Jake One (z którym raper pracuje nad albumem "Mourning In America And Dreaming In Colour") oraz Ant odpowiedzialny za większość dotychczasowej muzyki Aliego. Co z tego wyszło?