The Kid Daytona

The Kid Daytona

dodano: 2013-10-05 15:00 przez: Vibe2NES (komentarze: 3)

Invent feat. KRS-One & The Kid Daytona - Hey You

"Hey You" to pierwsze solowe wydawnictwo wyprodukowane przez Inventa, który dotychczas kojarzony był głównie z nieprzeciętnymi umiejętnościami DJ'skimi i turntablistycznymi. Płyta została nagrana przede wszystkim przy użyciu analogowych syntezatorów i automatów perkusyjnych oraz wzbogacona wyszukanymi winylowymi samplami. Podopieczny U Know Me zbudował most pomiędzy starą a nową szkołą -- klasyczny rap, elektronikę i hip-house uzupełnia o najświeższe brzmienie.

 Z tej filozofii wynika dobór gości - na mini-albumie występuje zarówno legendarny KRS-One, jak i młody The Kid Daytona, a remixami zajęła się uznana grupa Azari & III, oraz połowa duetu TNGHT - Lunice. 

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2013-10-02 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Pewnego sierpniowego dnia 2008 r. jeden z najbardziej wpływowych dziennikarzy rapowych na Wschodnim Wybrzeżu, pracujący w słynnej rozgłośni radiowej Hot97 Peter Rosenberg spotkał się w Nowym Jorku z młodym kotem z D.C. - Oddisee, i z pomocą kilku innych artystów w ciągu jednego dnia stworzyli EPkę "A Rosenberg Oddisee".

Proces powstawania projektu wyglądął ponoć następująco - Rosenberg dzwonił kolejno do różnych artystów mieszkających w Big Apple, i ktokolwiek odebrał i zgodził się wbić do studia, pisał swoje zwrotki pod bity Oddisee na miejscu i od razu je nagrywał. W rezultacie na spontanicznym EP pojawili się m.in. Lil' Fame (M.O.P.), Saigon, Buckshot, Skyzoo, Torae i The Kid Daytona. Całość do sprawdzenia w rozwinięciu.

dodano: 2013-04-01 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

SmCity gościł już na naszej stronie kilka razy, a niewiele ponad rok temu wrzucaliśmy jego poprzedni darmowy projekt "The Indie Life: Hate, Love and Money". Teraz reprezentujacy stolicę USA MC, który zaliczył w tym czasie duży progres, uderza z nowym, bardzo dobrym albumem o tytule "Dream Cemetery". Znajdziemy tu 12 numerów na oryginalnych bitach, a gościnnie udzielili się m.in. The Kid Daytona, Maffew Ragazino i legendarni The Last Poets.

Odsłuch i download całości, jak i promujace album teledyski do "What You Don't See" z The Kid Daytoną, "Sports & Entertainment" z Maffew Ragazino i "New Years Revolution" w rozwinięciu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2012-12-21 16:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 1)

JR&PH7 feat. The Kid Daytona "Humid Nights" (official video)

Zapraszam do zapoznania się z klipem promującym mający niedawno swoją premierę album o nazwie "The Good Life" autorstwa niemiecko-duńskiego duetu producenckiego JR&PH7. Za mikrofonem- The Kid Daytona.

dodano: 2012-11-11 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

The Kid Daytona "Fly Away"

Lato wprawdzie już za nami, ale reprezentujacy Bronx MC The Kid Daytona, o którym pisaliśmy już kilkukrotnie w przeszłości, nie zaprzestaje promocji swojego ostatniego darmowego albumu "Summer Games" (odsłuch/download). "Fly Away" to bardzo przyjemny numer na bicie uznanego producenta Binka, do którego teledysk nakręcono w Rzymie i Florencji, podczas 30-dniowej podróży rapera po Europie.

W rozwinięciu klip do kolejnego singla promującego "Summer Games" - brudnego i klasycznego "Low" z gościnnym udziałem samego Jadakissa.

dodano: 2011-10-30 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 3)


Klip promujący ostatnie wydawnictwo reprezentującego Bronx rapera - "The Interlude". Wyluzowany, inspirowany klimatem lat 90. bit 9th Wondera stanowi dobre tło dla solidnej nawijki gospodarza. Jeśli chodzi o sam teledysk, to nakręcony został na pięknych plażach Puerto Rico i choćby sam ten fakt powinien Was zachęcić do sprawdzenia.

W rozwinięciu znajdziecie nowy numer Kida Daytony na bicie Statika Selektah pt. "God Is Good", zapowiadający nadchodzące "The Interlude 2".