2Pac feat. Buckshot & Smif-N-Wessun "Military Minds" (Ot Tak #191)

Dzisiaj przypada kolejna rocznica śmierci Tupac'a Shakur'a. To już 19 lat odkąd 'Pac zmarł w szpitalu University Medical Center w Las Vegas w wyniku ran postrzałowych odniesionych tydzień wcześniej z rąk nieznanych sprawców... jako że w tym roku wpadła nam o tym czasie dodatkowo mini-trasa Smif-N-Wessun po kraju, postanowiłem wykorzystać ten fakt, prezentując jeden ze wspólnych kawałków jaki Tek i Steele nagrali z Shakur'em latem 1996 roku, podczas tygodniowego pobytu w Los Angeles.

Przeznaczeniem numeru "Military Minds" był projekt o nazwie "One Nation", którego pomysłodawcą był 2Pac. W zamyśle miała to być odpowiedź na wymykający się spod kontroli beef East/West i pokaz jedności obu wybrzeży w obliczu medialnego konfliktu. Smif-N-Wessun oraz Buckshot - jako reprezentanci Boot Camp Click, byli jednymi i licznych reprezentantów Nowego Jorku, których 'Pac osobiście zaprosił do współpracy nad albumem, który - gdyby się ukazał, mógłby w znacznym stopniu załagodzić sytuację i uratować kilka ludzkich istnień...

Niestety krążek, który w zamyśle miał być dwupłytowym bądź dwuczęściowym LP (jedna płyta miała zostać wydana nakładem Makaveli/Death Row, natomiast druga przez Duck Down) nigdy nie został ukończony i po śmierci Shakur'a utknął na długo w archiwach. Brak jasnej legalizacji co do sytuacji prawnej nagranego materiału (roszczenia zgłaszało zarówno Amaru, Death Row jak i Duck Down) również nie pomógł w całym procesie złożenia tego projektu do kupy, w efekcie czego część utworów przeznaczonych na "One Nation" nigdy nie ukazała się w legalnym obiegu, a pozostałe numery zostały rozbite pomiędzy wydane pośmiertnie albumy Tupac'a.

"Military Minds" załapało się do drugiej puli, lądując ostatecznie na wydanym w 2002 roku albumie "Better Dayz" - niestety ze zmienionym w stosunku do oryginału bitem, przez co sam utwór stracił sporo mocy w zestawieniu z pierwowzorem... na szczęście skład kawałka pozostał bez zmian i nie mieliśmy tu sytuacji "doklejania" trendowych nazwisk, których 2Pac nie widział nawet na oczy za życia...

Poniżej prezentuję wam obie wersje - oryginał wyprodukował Darryl 'Big D' Harper, który współpracował z Shakur'em podczas pracy nad albumem Makaveli, natomiast za zremiksowany bit odpowiada E.D.I. z Outlawz. Jak dla mnie OG wypada bez porównania lepiej, a dla was?

R.I.P. 2Pac [*]

reklama
Yooo Mutha....
Wzieli oglonie udzial w projekcie "One Naion" i innych kawalkach jak i wielu wielu innych z ES
szałszangredempszon
U 2Pac'a w odwiedzinach byli 2 tygodnie a nie tydzień. TUPAC spoczytaj w pokoju!
Amatowsky
Warto wspomnieć jeszcze numer ''Brotherz at arms'' nagrany wspólnie z Buckshotem. R.I.P Pac
Rasam
Mietek kiedy odpalą forum WoW ?
Anonim
Słyszałem jak Shakur mówił o o projekcie West And east byt to projekt pojednawczy o nawie one nation .

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>