D.I.T.C.

D.I.T.C.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-05-13 11:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 2)

Big L zginął w 1999 roku, ale jego spuścizna wciąż żyje. Teraz także jedna z ulic nowojorskiego Harlemu zostanie nazwana imieniem legendarnego członka D.I.T.C.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2017-07-27 18:27 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Out4Fame to niemiecki festiwal rapowy, który odbędzie się w tym roku w dniach 18-20 sierpnia w Dortmundzie. Na terenie kompleksu wypoczynkowego Revierpark wystąpią m.in. Busta Rhymes, Common, DJ Premier, M.O.P., Kool Savas, MoTrip, Kool G Rap, Jedi Mind Tricks czy Roots Manuva. Pełny line-up wydarzenia oraz niezbędne informacje w rozwinięciu newsa.

dodano: 2017-03-24 12:08 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Dla wielu to najlepsza rapowa grupa w historii a ich potencjał był swego czasu przeogromny. Liryczny karabin w postaci Big L'a, mistrz miejskiej refleksji O.C., charakterny Fat Joe, mistrz leniwego, ale kąśliwego flow A.G... Teraz wszyscy miłośnicy nowojorskiej klasyki dostali mocarny cios - D.I.T.C. pojawią się na Hip Hop Kempie!

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-10-07 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Legendarny i nierdzewny kolektyw D.I.T.C. znów atakuje. Pisaliśmy Wam już kilkukrotnie o drugiej wspólnej płycie ekipy formowanej przez Lorda Finesse, O.C., A.G., Fat Joe, Diamonda D, Showbiza i Buckwilda... a teraz wiemy, że krążek trafi do nas jeszcze w tym miesiącu! Mamy też okładkę i tracklistę.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-03-22 20:12 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Legendarna formacja D.I.T.C. nie ustaje w serwowaniu nowych singli zapowiadających drugi oficjalny album w historii grupy. Tym razem pora na nasączony rockowym vibe'em track nagrany przez Fat Joe, Lorda Finesse'a i Diamonda D. Boombapowy vibe obecny.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2016-02-10 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

A.G. to jeden z tych raperów, których porównać można do starych mistrzów wschodnich sztuk walki. Opanowany, niepozorny, spokojny... ale mający w rękawie wszystko, czego potrzeba oraz mózg pełny wiedzy i doświadczeń oraz umiejętności, którymi zaskoczyć potrafi wielu. Członek D.I.T.C. nie raz już zaskakiwał i udowadniał, że mimo wieku wciąż nie powiedział ostatniego słowa. Dlatego ciekawić musi informacja o jego nowym albumie, szczególnie w kontekście tego, kto znajdzie się na liście producentów...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-02-06 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Długo czekaliśmy na nowe wydawnictwo legendarnej formacji D.I.T.C., ale wygląda na to, że wreszcie się go doczekamy. Najpierw grupa zapowiedziała to i zaczęła publikować single, teraz zakończenie prac potwierdził Fat Joe!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2016-01-05 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Pisaliśmy Wam parę dni temu o porcji snippetów od legendarnej nowojorskiej formacji D.I.T.C. (swoją drogą - 100-minutowy wywiad z nimi po dziś dzień uważam za najlepszy materiał w historii Popkillera). Połączenie sił i powrót do składu nieobecnego w ostatnich latach Fat Joe to wielka sprawa - Diggin In The Crates w pełnym składzie zdołało przecież wydać jedynie jeden album w roku 2000!

Dziś nie ma już Ś.P. Big L'a, ale wygląda na to, że naprawdę szykuje nam się zmasowany atak, bo teraz dostajemy info o albumie oraz singiel, który z miejsca wciąga klimatem.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2016-01-02 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Dla wielu to najlepsza rapowa grupa w historii a ich potencjał był swego czasu przeogromny. Liryczny karabin w postaci Big L'a, mistrz miejskiej refleksji O.C., charakterny Fat Joe, mistrz leniwego, ale kąśliwego flow A.G... Solowy dorobek mają ogromny, jednak wspólnych projektów mało. Czyżby zbliżał się kolejny?

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2014-02-13 18:28 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Najlepszy raper wśród producentów i najlepszy producent wśród raperów" - tym terminem nieraz okrzykiwany bywał legendarny Diamond D z D.I.T.C., który mimo wieku (1969 rocznik!) wciąż ma zajawkę na produkcję i nagrywanie. Przekonałem się o tym osobiście, gdy po 100-minutowym wywiadzie-rzece z D.I.T.C. Diamond poprosił mnie bym oprowadził go po warszawskich sklepach z winylami, bo chciał poszukać sampli.

Ciekawe, czy z któregoś zrobił użytek przy okazji tego projektu... Diamond D zapowiedział bowiem, że już wiosną ukaże się jego kolejny album, mocarnie obsadzone "The Diam Piece"!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Jazz, News
dodano: 2013-12-23 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

O.C. to jeden z tych MC, których darzę wiecznym respektem, szczególnie od czasu, gdy miałem przyjemność przekonać się jak normalnym i naturalnym gościem jest w rzeczywistości. Teraz dostajemy nowy numer od reprezentanta D.I.T.C., a dokładniej od Raya Westa, na którego bicie nawija Omar Credle. Numer krótki, ale brzmi to pięknie - a szczególnie, że zapowiada pełne wydawnictwo. "Ray's Cafe" ma zgodnie z zapowiedzią "oddać klimat zadymionych kawiarenek jazzowych lat 70-tych, w których można bez ograniczeń mówić w rozmowie to, co się myśli". Refleksyjny, lekko mistyczny klimat, głębia starodawnych dźwięków i na tym wszystkich osobiste zwrotki jednego z najlepszych MC ever? Hell yeah, to nie może nie wypalić.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2013-10-14 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Molecules (of The Legion) & Showbiz (of D.I.T.C.) - Revenge

Ill Adrenaline Records po raz kolejny ma ciekawą pozycję dla fanów 90'sowych klimatów. "Revenge" to wspólny numer Molecules, członka ekipy The Legion i Showbiza, znanego znacznie lepiej producenta z D.I.T.C. pracującego z Big L'em czy KRS'em. W listopadzie ma się ukazać cały materiał The Legion zatytułowany "Lost Tapes".

video
dodano: 2010-12-13 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 22)

Wszystko, co dobre kiedyś się kończy... Dziś musimy niestety obwieścić, że to już ostatnia część wywiadu z D.I.T.C., który przeprowadziliśmy przy okazji ich wizyty na Outline Colour Festival.

Ostatnia nie znaczy jednak najmniej ciekawa. Czego dowiecie się tym razem?

Tagi:
video
dodano: 2010-12-11 21:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)

Nasz wywiad-rzeka z reprezentacją Diggin In The Crates przeprowadzony w Airport Hotel Okęcie przy okazji wizyty na Outline Colour Festival zbliża się ku końcowi... Zostało jednak do poruszenia parę naprawdę interesujących kwestii.

Czy digginowcy pamiętają jakieś konflikty w D.I.T.C., podobne do tych w G-Unit czy Terror Squadzie? Jak wyglądają obecne stosunki z Fat Joe i dlaczego lepiej trzymać język za zębami?
Tagi:
video
dodano: 2010-12-11 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)

Piąta część naszego wywiadu z D.I.T.C. to bez wątpienia jedna z najciekawszych i z tych, które wspominam z największym sentymentem. Finesse opowiedział jakie było jego pierwsze wrażenie po usłyszeniu Big L'a i zabrał nas (razem z GoogleMaps) w podróż przez pół miasta, jaką musiał przebyć, by odebrać Lamonta ze szkoły i freestyle'ować z nim przez pół dnia. A.G. wspomniał o swoich wrażeniach, gdy pierwszy raz usłyszał "Ebonics" z samochodowych głośników...
Tagi:

Strony