Jedi Mind Tricks

Jedi Mind Tricks

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-05-19 11:30 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 2)

Własnie wyszedł drugi singiel z długo zapowiadanego albumu grupy Jedi Mind Tricks. Po dobrym, aczkolwiek bez fajerwerków, pierwszym singlu tym razem mamy do czynienia z mocnym gitarowym trackiem. Stoupe zawsze wyciąga z Vinniego wszystko co najlepsze. Nie ma co tu dużo pisać, to trzeba po prostu sprawdzić. Album "The Bridge and The Abyss" 22 czerwca. 

wydarzenie
dodano: 2017-07-27 18:27 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Out4Fame to niemiecki festiwal rapowy, który odbędzie się w tym roku w dniach 18-20 sierpnia w Dortmundzie. Na terenie kompleksu wypoczynkowego Revierpark wystąpią m.in. Busta Rhymes, Common, DJ Premier, M.O.P., Kool Savas, MoTrip, Kool G Rap, Jedi Mind Tricks czy Roots Manuva. Pełny line-up wydarzenia oraz niezbędne informacje w rozwinięciu newsa.

dodano: 2017-03-16 11:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 2)

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, szesnasta już edycja Festiwalu z Atmosferą - powoli więc zaczynamy poznawać tegoroczny line-up... Już pierwsza jego odsłona to konkretny strzał! Panie i Panowie - Jedi Mind Tricks na Hip Hop Kempie!

dodano: 2016-10-07 16:00 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 5)

Już dawno przymierzałem się do napisania kilku słów na temat tego genialnego albumu. Choć jest to cykl "Klasyk na weekend", to jednak każdy słuchacz powinien już znać ten album z 2006 roku. Niestety, każdy kto słyszał co nieco o grubasie z Filadelfii zna jego nowsze albumy. Oczywiście - można było zatrzymać się i opisać inny klasyk grupy, czyli ich pierwszy studyjny album, albo "Legacy of Blood". Jednak to ten album z okładką widoczną z lewej strony przyniósł największą sławę i rozpoznawalność. A dlaczego akurat ten album? Jest to pierwszy album, JMT, który pojawił się na liście Billboard 200 debiutując na 140 miejscu. I to własnie po tym debiucie wszystkie kolejne cedeki znalazły się w tym zestawieniu. Samemu Pazowi jeszcze nie udało się wbić do pierwszej setki - miejmy nadzieję, że nadchodzące solo to zmieni.

Co jeszcze sprawia, że "SiH, KiH" wylądowało u nas w "klasyce"? Ano to, że singiel "Heavy Metal Kings" był najczęściej puszczanym singlem w niezależnych radiowych stacjach, jak i to, że w kilku wywiadach Vinnie wspominał o ewentualnej przyszłej współpracy z Billem, co zaowocowało później w wielu kooperacjach - aż w końcu wspólnym albumem. 

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2016-05-16 21:00 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 0)

Vinnie Paz to jeden z najbardziej zapracowanych raperów ostatnich lat. Ilość gościnek i płyt, jakie nagrywa jest dość duża, nie zawsze to przekłada się na jakość, ale na pewno na każdej płycie można znaleźć coś dla siebie. Gdy prawie dwa lata temu robiłem wywiad ze Stoupe dla Popkillera, to producent formacji Jedi Mind Tricks odpowiedział na jedno z moich pytań, że nowe JMT na pewno się ukaże, ale nie w 2015, bo obaj panowie byli zajęci swoimi projektami. Nie minęło kilka miesięcy a swoja premierę miał nowy krążek.

Vinnie w jednym z wywiadów odpowiedział, że tracki nagrane na ostatni krążek JMT były napisane od nowa, nie były to jakieś odrzuty, bądź nowe tracki ze zbliżającego się solowego albumu "The Cornerstone of the Corner Store". Dlatego najnowsze solo wzbudza podwójny apetyt na płytę, od premiery "Carry on Tradition" minęły trzy lata. Numer wrzucony w nowym odcinku 'Ot tak' trochę wyłamuje się od konwencji, do której wcześniej przyzwyczaił nas Włoch. I to pewnie takiego Vinniego wielu by chciało słuchać, gdzie zwrotki nie są napisane na kolanie, bo niestety co uważniej słuchająca osoba na ostatnim albumie JMT może dosłyszeć niezłe kwiatki. 

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-08-13 20:30 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 4)

Brak słów, aby wyrazić, jak bardzo ucieszyła mnie wieść, że po kilku latach przerwy i eksploracji innych muzycznych ścieżek do kultowego składu Jedi Mind Tricks powrócił jego główny filar - Stoupe the Enemy of Mankind. To jego eklektyczne, zdumiewające podkłady, w połączeniu z morderczym lirycznym arsenałem Vinniego Paza uczyniły JMT absolutnym klasykiem hardcore hip-hopu... Jednak w pewnym momencie - jak to opisywał Vinnie - Stoupe zapragnął spróbować czegoś innego, stracił serce do tworzenia hip-hopowych beatów. Było to nawet słychać - album "A History of Violence" z 2008 roku to prawdopodobnie najsłabszy album ze Stoupe'em w drużynie. Po tym krążku Stoupe odszedł z grupy, pragnąc skupić się na swych projektach Dutch, Vespertina i Red Martina… A JMT? Po nieudanej próbie zastąpienia Wroga Ludzkości batalionem innych producentów na „Violence Begets Violence” Vin odstawił grupę na boczny tor, koncentrując się na solowych krążkach i swej „super”-grupie Army of the Pharaohs. 

Teraz jednak Stoupe powrócił. Vinnie, nieustannie pracując i dowodząc Armią Faraonów, cały czas pozostawał w gotowości. Jus Allah odszedł jak niepyszny, poróżniwszy się z Vinem (Jeśli pytacie mnie o zdanie - nawet lepiej).  Mamy więc powrót do oryginalnego składu. Dwóch (trzech, jeśli liczyć niezawodnego DJ'a Kwestiona) przeciwko światu.  Back to basics. Oto "The Thief and the Fallen". 

kategorie:
dodano: 2015-06-13 07:47 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 3)

Nowy album kultowej filadelfijskiej formacji, ponowne zjednoczenie oryginalnego składu - MC Vinniego Paza i beatmakera Stoupe'a, który opuścił grupę w 2011 roku. Gościnnie na albumie wystąpili m.in. Yes Alexander, Dilated Peoples, R.A. the Rugged Man, A.F.R.O. i Eamon. Album zawiera 16 utworów.

Tracklista: 

1. Intro

2. Poison in the Birth Water 

3. Rival the Eminent featuring Lawrence Arnell 

4. Hell’s Messenger 

5. Merchant of War 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-03-22 17:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 2)

Wszyscy fani bezkompromisowego, hardcore'owego hip-hopu - baczność! Jedi Mind Tricks powracają. Po długich czterech latach przerwy - ostatni krążek grupy, raczej chłodno przyjęty "Violence Begets Violence", wydany został w 2011 roku -  Vinnie i Stoupe szykują nowy, ósmy już album zatytułowany "The Thief and the Fallen". Na swoim Facebooku Vin sprezentował okładkę nadchodzącego albumu oraz datę premiery: 2 czerwca 2015 roku.

dodano: 2013-01-21 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Ill Bill nie należy raczej do muzycznych leniuchów i na brak jego muzyki nie narzekamy. Nowojorczyk nie tylko dba o bogactwo swojej własnej dyskografii, ale też stara się aktywizować tworzone przez siebie grupy i należy do MC's, których featuringi naprawdę niełatwo jest zliczyć. Nadchodzące solo Billa będzie jednak jakby nie patrzeć pierwszym takim krążkiem od czasu premiery "Hour Of Reprisal" z 2008 roku. Jako solówkę można jednak potraktować także "Kill Devil Hills" z 2010 roku, które w całości wyprodukował DJ Muggs. Tak czy inaczej mamy dla was pełny zestaw informacji z okładką, singlem, tracklistą, producentami i featami, które pokażą wam dlaczego na "The Grimy Awards" naprawdę Warto Czekać.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2012-10-09 16:30 przez: Rafał Poros (komentarze: 15)

Fani Box Cutta Pazziego jeszcze w tym miesiącu usłyszą swojego idola w najnowszym wydaniu o nazwie "God of the Serengeti". O drugiej solówce Paza, która to zostanie wydana nakładem Enemy Soil, wiemy już co nieco. Znamy tracklistę, wiemy jak prezentuje się oficjalny artwork, a także słyszeliśmy już pierwszy singiel. Ale czy jesteście ciekawi czego możemy się spodziewać po całości albumu? Jeśli tak, to zapraszam poniżej. Znajdziecie tam sampler longplay'a "God of the Serengeti".