Roots Manuva

Roots Manuva

kategorie:
dodano: 2018-01-28 14:32 przez: Dawid Majcher (komentarze: 1)

Ocean Wisdom - dla wielu nieznana postać, zresztą jak większość raperów z UK. Niestety, bo potencjał i technika którą odznacza się Wizzy zamiata sporą część konkurencji na rapowej scenie, nie tylko angielskiej.

Raper z Camden nie miał łatwego zadania, jeśli chciał dorównać swojemu debiutowi "Chaos 93" z 2016 roku. Jednak single promujące album potwierdzają wciąż niesamowitą formę tego rapującego huraganu. Również lista gości na "Wizville" robi spore wrażenie. Obok legend brytyjskiego Hip Hopu i Grime'u takich jak Dizzee Rascal, P Money czy Roots Manuva pojawia się też ikona nowojorskiego Rapu, reprezentant Wu Tang Clanu czyli Method Man.

wydarzenie
dodano: 2017-07-27 18:27 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Out4Fame to niemiecki festiwal rapowy, który odbędzie się w tym roku w dniach 18-20 sierpnia w Dortmundzie. Na terenie kompleksu wypoczynkowego Revierpark wystąpią m.in. Busta Rhymes, Common, DJ Premier, M.O.P., Kool Savas, MoTrip, Kool G Rap, Jedi Mind Tricks czy Roots Manuva. Pełny line-up wydarzenia oraz niezbędne informacje w rozwinięciu newsa.

dodano: 2016-01-12 13:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Cóż to za imprezowy strzał na początek 2016 roku! 5-6 lutego  w Zimowej Stolicy Polski obędzie się trzecia edycja SnowFest Festival, święta muzyki i sportów ekstremalnych. W tym roku na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi zagrają gwizady dużego kalibru - m.in. brytyjski guru alternative hip-hopu Roots Manuva, znakomity duet Chase & Status, mózg kultowego projektu The Streets Mike Skinner, a także - niezrównany The Chef - Raekwon z Wu-Tang Clanu!

recenzja
dodano: 2015-07-11 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Kiedy mówimy dziś o brytyjskim hip-hopie, pierwsze co przychodzi do głowy to zapewne grime, powyginane tempo numeru wymieszanego z elektroniką, drum'n'bassem czy electrostepem. Bardzo słusznie, Wyspy są jednym z najbardziej kreatywnych muzycznie miejsc na Świecie (nie tylko w rapie) i kto wie czy nie najważniejszym patrząc pod kątem rodzących się trendów. Dziś jednak nie o tym, ale o jednym z najlepszych brytyjskich MC's lat 90. Gościu równie utalentowanym co niedocenionym. Blak Twang miał swoje flow, miał mistrzowskie bity i dużo opowieści z południowo-wschodniej strony Londynu, których chce się słuchać do dziś. Nie miał jednak czegoś co pozwala to wszystko należycie wyeksponować - farta do wytwórni.

Jego debiutem był wydany w 1995 roku singiel "What's Going On". Rok później światło dzienne miał ujrzeć album zatytułowany "Dettwork SouthEast". Ostatecznie wytwórnia Sound Of Money wycofała się, a jedynym śladem po płycie stały się egzemplarze promocyjne. Ciekawy przypadek, bo wśród fanów takiego brzmienia w UK, album jest dziś znany i bardzo ceniony, a Blak Twang nazywany legendą. Po dziesiątkach przesłuchań też nie zawahałbym się nazwać tego materiału klasykiem. Dobra muzyka broni się sama?

kategorie: Grime, Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2011-04-29 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)


Lublin rozpocznie swoje Juwenalia w naprawdę pięknym stylu. 4 maja na Placu Zamkowym zaprezentuje się legenda brytyjskiej sceny, Roots Manuva a także SuperSci ze Szwecji, Virus Syndicate z Wielkiej Brytanii oraz Chonabibe Sound i SinSen z Lublina właśnie...