Chonabibe

Chonabibe

video
dodano: 2016-11-22 12:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

W teledysku do "To co lubię" zespół Chonabibe pokazuje, że to na scenie czuje się najlepiej. W klipie wykorzystano ujęcia z wyprzedanego widowiska Chonabibe & Tomasz Momot Orkiestra, podczas którego band zrealizował swoje pierwsze koncertowe wydawnictwo. Jest to równocześnie ostatni singiel z albumu "Panoramy".

Tagi:
video
dodano: 2016-06-20 23:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

"Festiwalec" to trzeci singiel promujący album "Panoramy" zespołu Chonabibe, a jednocześnie muzyczna wizytówka i hymn Chonabibe Festiwalu. W dniach 13 i 14 sierpnia w Opolu Lubelskim wystąpią m.in Grubson, Małpa, DonGuralEsko, Gruby Mielzky, Kartky i Otsochodzi.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-11-20 17:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Zeszłoroczne "Migracje" autorstwa chłopaków z Chonabibe zostawiły po sobie bardzo pozytywne wrażenie i wielokrotnie ratowały jesienno-zimowe oczekiwanie na wiosnę. Zgrabny i wyważony kolaż gatunków muzycznych, połączony z melodyjnością i niesamowitą energią w przekazywaniu pozytywnej wibracji to niewątpliwe atuty Jahdeck'a, Fat Matthew i spółki. Artyści doskonale wiedzą, jak odpowiednio "podpalić klub" czy też porwać do zabawy festiwalową publiczność, a ich coroczny, wakacyjny Chonabibe Festiwal jest miejscem, na które warto pojechać. Tym razem nie kazali słuchaczom długo czekać i powrócili na sklepowe półki z nowym materiałem - "Panoramami". Wszyscy fani rzeczy z gatunku rapu, reggae, R'n'B, soul'u czy też popu mogą zjednoczyć się i śmiało sięgnąć po ten krążek. W moim przekonaniu jest on zdecydowanie lepszy niż "Migracje" i już teraz mogę z pełną odpowiedzialnością napisać, iż nadchodzące miesiące ponownie będą spędzane w ciepłej atmosferze płynących z głośników dźwięków spod szyldu Chonabibe.

wydarzenie
dodano: 2015-07-26 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Chonabibe Festiwal jest projektem, który powstał z potrzeby na koncerty, grill, czill i relaks pod namiotem - po prostu fajny czas spędzony z przyjaciółmi. Co roku do urokliwego miasteczka na ziemi lubelskiej zjeżdżają tłumnie miłośnicy muzyki, kultury, sportu i relaxu. Pod koniec wakacji odbywa się tu święto słowiańskiego ducha z domieszką współczesnych brzmień. Olbrzymi obszar parku miejskiego zamienia się na dwa dni w teren festiwalowy, gdzie oprócz topowych koncertów odbywają się dodatkowe wydarzenia. Ważnym punktem programu festiwalu jest “Scena się zmienia” - jest to przegląd młodych talentów otwarty dla wszystkich, którzy chcą się zaprezentować szerszej publiczności. Zwycięzca otrzymuje możliwość wystąpienia na głównej scenie w kolejnej edycji imprezy. Wyjątkowy klimat docenili czytelnicy Gazety Wyborczej “Co jest grane?”. Chonabibe Festiwal otrzymał od czytelników GW nagrodę “Strzały 2013” za najlepsze wydarzenie kulturalne na Lubelszczyźnie.

video
dodano: 2015-06-02 13:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

"Duże dzieci" to drugi singiel promujący nadchodzący album "Panoramy". Album swoją premierę będzie miał 12 czerwca. Pojawi się na rynku nakładem wytwórni UrbanRec.

Tagi:
video
dodano: 2015-04-30 14:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Chonabibe - Pan ma relaks [Official Video]

"Pan ma relaks" to pierwszy singiel z nadchodzącego, drugiego albumu zespołu Chonabibe. Tytuł utworu i teledysk nawiązują do klasyki polskiego kina, kultowego filmu "Miś" - w wiecznie żywych bareizmach Chonabibe dostrzegają element pozytywnego folkloru. Album "Panoramy" ukaże się 5 czerwca 2015 roku nakładem wytwórni UrbanRec.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-04-25 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Lewa pięść od serca w górę dla rapu! Pal6 Nagrania prezentuje "Zdmuchnij kurz" / "#tylewygrać", kolejny singiel zapowiadający album Lilu - "Outro". Szczegóły dotyczące premiery płyty wkrótce. Refren w pierwszym utworze zaśpiewali wokaliści lubelskiego zespołu Chonabibe na bicie Kazzama a w drugim w refrenie pojawiła się niezastąpiona Emilia a wyprodukował go Dj Creon. Pierwsza część klipu została nakręcona w Kokkino Nero w Grecji, druga na Śląsku.

video
dodano: 2015-01-19 16:48 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Migracje" z udziałem Juniora Stressa to ostatni teledysk promujący debiutancki album Chonabibe. Video kręcone było m.in. w greckim Kokkino Nero, da nam więc powiem lata w zimie.

video
dodano: 2014-10-20 19:44 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Chonabibe - Sami na nocnej trasie

Wytwórnia UrbanRec prezentuje kolejny teledysk promujący, wydaną 8 marca tego roku, płytę "Migracje" autorstwa kolektywu Chonabibe. Tym razem zobrazowany został utwór "Sami na nocnej trasie", do którego klimatyczne video zrealizowała ekipa Holeinmoon. 

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2014-08-04 21:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Kokkino Nero to wyjątkowo klimatyczna, malowniczo położona nadmorska miejscowość z szerokimi plażami i ciepłymi wodami Morza Egejskiego. Cichy i urokliwy kurort w sierpniu zmienia się jednak w miejsce pełne atrakcji a wszystko za sprawą Student Camp Glamour Fest! Koncerty (Chonabibe, Lilu), imprezy, warsztaty, obecność finalistek Miss Polski i wiele innych rzeczy czeka na Was już na dniach w Grecji - nas również tam nie zabraknie i zachęcamy do skorzystania z ostatnich wolnych miejsc i wzięcia udziału w spontanicznym wakacyjnym tripie!

video
dodano: 2014-07-07 20:03 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Wytwórnia UrbanRec prezentuje kolejny teledysk promujący wydany 8 marca album Chonabibie ‚Migracje’. Tym razem video zostało zrealizowane do utworu ‚Wschód’. Teledysk ten jest również kolejnym zaproszeniem do odwiedzenia zespołu na ich własnym festiwalu, o którym szczegółów możecie dowiedzieć się TUTAJ.

wydarzenie
dodano: 2014-06-21 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Chonabibe Festiwal w Opolu Lubelskim to jeden z największych wakacyjnych eventów muzycznych na Lubelszczyźnie. Wydarzenie zostaje zauważone przez ogólnopolskie media, które doceniają wysiłek organizatorów i atmosferę samego festiwalu. Zeszłoroczna - czwarta edycja - była pod tym względem przełomowa. Z terenu festiwalowego, na żywo relację nadawała radiowa Czwórka, zaś Gazeta Wyborcza samo wydarzenie określiła mianem "pięknego". Z kolei największą niespodziankę sprawili czytelnicy "Co Jest Grane?" przyznając festiwalowi nagrodę "Strzały 2013" za kulturalne wydarzenie roku na Lubelszczyźnie.

video
dodano: 2014-05-31 20:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Ich wydany w marcu oficjalny debiut to mieszanka przeróżnych dźwięków i inspiracji, którą ciężko zaszufladkować. "Migracje" (recenzja) kipią życiem, energią i zajawką, nosząc w sobie poza debiutancką świeżością wiele lat muzycznych doświadczeń. Jeżeli album umknął Wam przy premierze to możemy Was pocieszyć, że najlepsza pogoda na jego słuchanie dopiero przed nami. A dziś, na przełomie maja i czerwca, mamy przyjemność zaprezentować videowywiad zarejestrowany na słonecznej warszawskiej Saskiej Kępie.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje, Reggae
dodano: 2014-03-30 17:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

Kalendarzowe rozpoczęcie wiosny uderzyło pięknym, słonecznym i przede wszystkim ciepłym dniem. I to nawet na - uchodzącym za najzimniejszy rejon w Polsce - wschodzie. Skierujmy więc swoje oczy na ojczyźnianej mapie właśnie w tym kierunku i niech wzrok spocznie na Lublinie, czyli miejscowości z której pochodzą Fat Matthew, Jahdeck i spółka instrumentalistów zrzeszonych pod szyldem Chonabibe. To oni, za sprawą wydawniczego debiutu pt. "Migracje" pozwolą, by w marcu nie było jak w garncu, dostarczając słuchaczom pozytywny, wiosenno-letni vibe, podlany szerokimi muzycznymi inspiracjami. I co najważniejsze, nagrali, w mojej opinii najlepszy póki co krążek w 2014 roku. Powody?

dodano: 2014-03-15 15:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Prezentujemy darmowy odsłuch lubelskiego Chonabibe pt. "Migracje". "Migracje" to świeże oblicze muzyki miejskiej. Chonabibe debiutują, ale nie są nowicjuszami na scenie muzycznej. Doświadczenia wyniesione z projektów Al-Fatnujah i Geto Blasta zaowocowały nowoczesnym brzmieniem w oryginalnym stylu. "Dwa wyraziste, zróżnicowane głosy Jahdeck'a i Fat Matthew przeprowadzają przez klimatyczną podróż między gatunkami. Melodyjne utwory promienieją pełnym słońcem, przywołują nastrój zamglonego miasta lub zabierają w samotną trasę nocą. W rozwinięciu newsa, oprócz odsłuchu, znajdziecie tracklistę materiału.

Strony