Temzki

Temzki

kategorie:
dodano: 2024-03-01 19:02 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

Producencka EP'ka Temzkiego. 

Tagi:
dodano: 2020-06-04 15:18 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

WCK nie zwalnia tempa! Po premierze dwupłytowego albumu Kuby Knapa, tym razem to Mada uruchamia preorder nowej płyty pt. „Alchemia Słowa” i prezentuje pierwszy singiel z projektu. „W szeregu (Dziwko!)” to numer wyprodukowany przez Temzkiego (nota bene odpowiedzialnego za wszystkie bity na płycie) oraz zobrazowany malowniczym klipem przez ekipę Bartline.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2020-06-04 15:17 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

„Alchemia Słowa”, to projekt luźno inspirowany książką Jana Parandowskiego, o tym samym tytule. Podróż po literackim, lekko oderwanym świecie w konwencji rap. Zabawa słowem okraszona ironią, abstrakcją i ciętym językiem przeplata się z surową stylistyką i emocjami. Autentyczność oraz osobiste rozterki, skrywają się za hiperbolą i plastycznymi formami. Od powagi przez obojętność, aż po groteskę. Wszystko to spięte zgrabnie dobranymi cytatami jawi się jako fanaberia autora wyważenie odchylona od klasycznego podejścia do tematu.

Reprezentant WCK zaprosił do współpracy oldschoolowego beatmakera Temzkiego, który razem z Wują HZG na basie i Mikołajem “Świętym” Jarząbkiem (Tu Wolno Palić Studio) jako doświadczonym producentem, stworzyli brzmienie albumu. Ciekawe loopy, perkusyjne breaki i szereg smaczków, dodają tajemniczości i współgrają z pomysłami rapera. Filmowe podkłady prowadzą nas przez baśniowe krajobrazy, ciemne zaułki i szereg nienazwanych jeszcze barw. Na płycie znajdziemy znamienitych gości i bliskich. Okładką zajęła się Kasia Fronczak, pokazując konceptualną spójność i fragmentaryczną różnorodność projektu. Zapraszamy do odsłuchu lektury.

Tagi:
dodano: 2015-06-20 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

To już druga połowa naszych symulacji. 2006 to dalszy ciąg "wygnania" rapu z dużych mediów, jak i dalszy ciąg kształtowania się sceny podziemnej. Mamy więc przelot od rozbujanego westcoastu poprzez trueschool czystej wody i projekty, które nie odbiły się mainstreamowym echem, lecz dla środowiska stanowią kanon.

Wcześniejsze roczniki: - 2001, 2002, 2003, 2004, 2005.

video dnia
dodano: 2014-12-20 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Tu na Ursynowie 2

Dlaczego: Powyższy posse cut to kontynuacja historii zapoczątkowanej przez Nastyka na solowym nielegalu "Odwyk od codzienności" z 2013 roku. Tym razem ursynowski raper zaprosił do udziału liczne grono artystów, a zarazem mieszkańców i sympatyków najbardziej na południe położonej dzielnicy Warszawy.

Obok znanego z pierwszej części "Tu na Ursynowie" Kritacziego na mikrofonie pojawiają się także: Wigor, Stasiak, Wiciu, Vienio, Temzki, Siuwax, Ward, Łysonżi oraz Rest. Na cutach usłyszymy zaś: DJ-a Anusza (intro) oraz DJ Lazy One (refren, bridge). Za beat ponownie odpowiada zaś Greggs.

Swoim wkładem w stołeczną rap-scenę Ursynów już dawno zasłużył na hiphopowy hołd z prawdziwego zdarzenia. Dziś trafia on w wasze głośniki i na wasze ekrany za sprawą zaangażowanych całym sercem w projekt muzyków i Poka Film, której zawdzięczamy ten klasycznie osiedlowy obrazek. Smacznego!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2013-02-24 18:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 2)

Gdybym miał tworzyć prywatną listę dwudziestu ulubionych polskich numerów, niewykluczone, że znalazłby się na niej dwa utwory Temzkiego - "Lubię" z płyty "Generalnie" oraz "Lubię się tu zgubić" z albumu Mardi Gras "Podaj Dalej". W listopadzie zeszłego roku facet wypuścił nakładem Tu Wolno Palić nowy materiał zatytułowany "10". Już teraz można stwierdzić, że to materiał skandalicznie i całkowicie niesłusznie przegapiony. Niech poniższa rozmowa będzie dla was zachętą do sięgnięcia po ten tytuł.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-02-02 17:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 3)

Temzki to jeden z tych gości, za których zawsze trzymam kciuki. Normalny, inteligentny facet, który do naszej rap-gry zdaje się pasować jak pięść do nosa. Zero sztucznego szumu, zero mizdrzenia się do młodszej publiki, zero oglądania się na trendy. Efekt tego jest taki, że dwa klipy z jego pierwszej legalnej płyty na dzień dzisiejszy obejrzało niecałe osiem tysięcy osób. Drugim skutkiem, daleko lepszym, są same single i cały album "10" nagrany we współpracy z Roux Spaną.

Tagi:
dodano: 2012-11-14 13:00 przez: TuWolnoPalić (komentarze: 0)

Label Tu Wolno Palić udostępnił na swoim kanale odsłuch całości materiału zawartego na płycie "10" Temzkiego i Roux Spany. Zapraszamy.

video
dodano: 2012-11-10 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Temzki & Roux Spana "G.R.A.D." ft. Igorilla (oficjalne video)

Wydawnictwo Tu Wolno Palić przedstawia drugi klip z płyty "10". Takiego Temzkiego jak na numerze "G.R.A.D." jeszcze nie znaliście! Pomaga mu Igorilla (znany z projektów Mama Selita, Syrop i Polskie Karate), a Roux Spana tradycyjnie zapewnia dopracowaną warstwę muzyczną. Płyta rapera dostępna jest w limitowanej serii na stronie wydawnictwa Tu Wolno Palić i w wybranych sklepach. Zdjęcia do klipu powstały w warszawskim klubie Jerozolima.

dodano: 2012-10-19 19:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 4)

"Tego wydarzenia nie oczekiwał dosłownie nikt. Najnudniejszy raper, czyli Temzki, i wybitnie nieudolny producent plagiatujący klasyków gatunku, czyli Roux Spana, są na tyle bezczelni, by zaprezentować drugi numer ze swej nadchodzącej płyty "10""

Mówcie co chcecie, ja się już czuję zachęcony. Sprawdźcie to.

dodano: 2012-09-11 19:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 5)


"Historia" to pierwszy singiel promujący nadchodzącą płytę Temzkiego na bitach Roux Spany. Krążek "10" ukaże się nakładem labelu Tu Wolno Palić w październiku i jest już dostępny do kupienia w preorderze na stronie www.TuWolnoPalic.com. Jako bonus Temzki daje nam 3 remiksy oryginalnej wersji kawałka - nowe wersje stworzyli Teielte, Spisek Jednego i Święty Mikołaj, a są one dostępne na kanale YouTube wydawnictwa Tu Wolno Palić (www.youtube.com/user/TWPtuwolnopalic) i na Bandcampie (tuwolnopalic.bandcamp.com).