Mroku

Mroku

dodano: 2023-09-23 14:00 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 3)

Jest piątek, a to dobry czas na podsumowanie tego jakie albumy zawitały na półki sklepowe w tym tygodniu. W tym miejscu znajdziecie listę najważniejszych premier, których nie można pominąć.

dodano: 2020-05-14 23:16 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Główna nawałnica rapowego mainstreamu za nami, teraz akcja rozchodzi się po wszystkich innych środowiskach i podziemnej scenie, jednak wciąż dostajemy zwrotki warte sprawdzenia - i wyjątkowe smaczki od osób nieaktywnych od lat. Dziś coś dla fanów sceny niezależnej (Mroku, EsDwa, Klasiik), jamajskich brzmień (Ras Luta, Mesajah, Mad Majk), jest też sporo ciekawostek i błyskotliwe wykonania od Krystyny Czubówny, Artura Gadowskiego (IRA), Krzysztofa Materny czy Wiktora Zborowskiego. Są też pomysłowe wjazdy DJ'ów - Taeka i Black Belt Grega, drabinka rozchodzi się również po Czechach i Słowacji.

video
dodano: 2019-11-03 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

"Guz mózgu IV stopnia", tak brzmiała diagnoza, to było w zeszłym roku, tuż po Wigilii. Pół roku później Mama rapera zmarła, był przy niej do ostatniego oddechu. „Najważniejsza lekcja“ to zapis najtrudniejszych chwil, rozsypanego świata tuż po jej odejściu. Utwór i klip są hołdem dla niej. Za obraz i muzykę odpowiada Mroku. Klip promuje album „Wypijmy za puenty“, który ukaże się w grudniu.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2018-09-10 15:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 5)

Ostatnie dwa, może trzy miesiące upłynęły mi pod znakiem klasycznego już wersu autorstwa Grubego Mielzky'ego - Hip hop łamie mi serce, kiedy patrzę na was i bardzo rzadko słuchałem polskich produkcji, poza kilkoma wyjątkami. Pierwszym, a zarazem bodaj jedynym materiałem słuchanym w ostatnim czasie dłużej niż standardowe dwa, czy trzy odsłuchy, była koncepcyjna płyta jednego z najlepszych tekściarzy rap-gry - Mroka. Prywatnie jestem fanem wszelkiej maści książek, a kiedyś godzinami przesiadywałem katujących gry w klimatach fantastycznych. Wraz z pojawieniem się "Wędrowca" wiedziałem, że całościowo "Fantazja" trafi w mój gust. Tak też się stało.

Tagi:
dodano: 2018-07-09 15:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 5)

Koszaliński twórca Mroku wraca z nowym klipem "Wędrowiec", promującym album "Fantazja", którego premiera zaplanowana jest na wrzesień. Obraz to wspólna robota Mroka i Marcina Golika z Kreatywnie.org, za muzykę odpowiada niemiecki producent InsaneBeatz. Klip oraz link do preorderu znajdziecie w rozwinięciu.

video
dodano: 2017-03-16 16:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

"Obietnica" to czwarty klip promujący koncept album Mroka - "BłęKITibiel", który miał premierę w grudniu 2016 roku. Za muzykę odpowiedzialny jest Mahyn, a za brzmienie całości Puzzel. Część zdjęć wykonał Marcin Golik z Kreatywnie.org, a część Mroku. Obraz znajdziecie w rozwinięciu.

dodano: 2017-01-05 17:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

Mroku z koszalińskiego składu BlaBla 19 grudnia 2016 roku wydał płytę "BłęKITibiel", której odsłuch w całości pojawił się w sieci. Gościnie na płycie pojawiają się: Asia Alpop, B.A.D, Czez, Neile, oraz Em i Wonz z BlaBla. W roli lektorki wystąpiła Beata Kaczmarek. W rozwinięciu znajdziecie link do zakupienia limitowanej wersji fizycznej (500 sztuk) oraz odnośnik do playlisty.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2016-12-21 17:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 3)

Próbowałem przypomnieć sobie pierwszy kawałek, od którego zacząłem baczniej śledzić twórczość słowno-muzyczną Mroka. Nie potrafiłem ostatecznie tego określić, ale wydaje mi się, że jest to w czasach, gdy w podziemiu "Mroczne Nagrania" zbierały należyte pochwały, a w mojej podświadomości pozostał wciąż jeden utwór odświeżany niemalże do granic - "Różne są modlitwy". Po dłuższym zastanowieniu i eliminacji kolejnych ksywek mogę na palcach jednej ręki podliczyć raperów, łączących od lat słowo z bitem w sposób tak klarowny, wyrazisty i stylowy jak Mroku. "Podróż dusz", "Stare prześcieradła", "Martwi przyjaciele" z poprzedniego albumu koszalinianina, ale też szereg kawałków z "Bajek Robotów" i nieco starsze rzeczy jeszcze wypuszczane z ekipą Bla-Bla definiują autora "BłęKITuibieli" jako artystę hip-hopowego nie tyle ocierającego się, a śmiało wkraczającego w przestrzeń poezji. Co więcej, on tam świetnie odnajduje się z każdym kolejnym materiałem. "BłęKITibiel" zaś powinien stać się punktem odniesienia dla przyszłych projektów pomorskiego rapera. 

video
dodano: 2016-12-19 19:06 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

19 grudnia premierę ma najnowszy album "BłęKITibiel" Mroka z koszalińskiego składu BlaBla. Tego dnia udostępniony też został klip do utworu "Duch Asnyka". Zdjęcia do niego wykonał Marcin Golik z Kreatywnie.org. Muzyka i montaż to robota Mroka. Tekst w utworze oparty jest na trzech wierszach Adama Asnyka: "Miejcie nadzieję", "Ludzkości", "Pożegnalne słowo".

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Patronaty
dodano: 2016-12-15 19:03 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 2)

19 grudnia premierę będzie miała najnowsza płyta Mroka z koszalińskiego składu BlaBla. 

Album "BłęKITibiel" to album koncept, składający się z 15 utworów i 7 "zapisków". Za muzykę odpowiada Mroku, za wyjątkiem jednego numeru, który wyprodukował Mahyn. Miks i mastering to robota Puzzla. Na albumie gościnnie będzie można usłyszeć Ema i Wonza (który także odpowiada za poligrafię) ze składu BlaBla, Asię Alpop, Czeza, B.A.D, oraz Neillego. Za wstawki lektorskie odpowiada Beata Kaczmarek. 

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2016-10-28 11:00 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 0)

Mroku nie zwalnia tempa i wypuszcza już kolejny singiel przed premierą swojej nowej płyty. Świetny - klimatyczny beat i nawijka przypominająca ta z "Mrocznych Nagrań". Premiera cedeka wyznaczona jest wstępnie na 5 grudnia. Pre-order wciąż można składać na allegro.pl (zostało 24 sztuki).

http://allegro.pl/mroku-blekit-i-biel-preorder-mroczne-nagrania-i6581366...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2016-09-30 14:53 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 1)

W sieci pojawił się najnowszy klip do utworu "Odnowa" promujący nadchodzący album Mroka "BłęKITibiel", którego premiera zaplanowana jest na październik. Przedpremierowych zamówień, do których dołączana będzie reedycja płyty "Mroczne nagrania", oraz wlepki, zostało tylko 50 sztuk. 

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-08-11 21:00 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 0)

W sieci pojawił się nowy singiel pt."Amnezja" promujący album Mroku - "BłęKITibiel", którego premiera zaplanowana jest na październik. Za muzykę, jak zresztą na całym albumie odpowiada Mroku, a za miks i mastering Puzzel. Na nowym albumie będzie można usłyszeć gościnnie Neilego, Czeza, BAD'a, Ema, Asię Alpop i Wonza. Dotychczas promują go klipy "Wieloświat", "Iskra".

Preorder wciąż móżna zamawiać tu -> http://bit.ly/2aLJCQP bądź poprzez www.facebook.com/mrokumrok lub mroku.mrok@wp.pl

Tagi:
dodano: 2016-07-27 16:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

Otrzymaliśmy garść informacji od Mroka dotyczących nadchodzącej płyty "BłęKITibiel". Przede wszystkim prezentujemy nowy klip do utworu Mroka pt. "Wieloświat", Gościnnie udziela się w nim Em z BlaBla. Muzyka jak i klip jest autorstwa Mroka, natomiast za miks i mastering odpowiada Puzzel. Z klipem ruszył preorder albumu, do którego gratisem będzie reedycja dobrze przyjętego nielegala z 2009 r. - "Mroczne nagrania" z dodatkowymi, nowymi utworami, oraz wlepki. Preorder możecie zamawiać tu - http://bit.ly/2al9uly, bądź mailowo - mroku.mrok@wp.pl, lub poprzez www.facebook.com/mrokumrok Album "BłęKITibiel" zawierać będzie 14 utworów, wydany będzie w Super Jewel Boxie, wraz z książeczką ze wszystkimi tekstami, natomiast "Mroczne nagrania" będą w digi packu. Obie płyty tłoczone. Gościnnie: Asia Alpop, B.A.D. , Czez, Em, Neille, Wonz, który jest również autorem okładek. Muzyka w całości - Mroku, miks/master Puzzel. Premiera w październiku. Klip w rozwinięciu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2016-05-14 18:00 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 2)

Legalnie zadebiutował już ponad dekadę temu z ekipą Bla-Bla. Od tego czasu wydał też pozytywnie odebrane solówki "Mroczne Nagrania" czy "Bajki Robotów", jednak działając niejako na uboczu i krocząc własną ścieżką. Z jedną z barwniejszych postaci na polskiej scenie niezależnej rozmawiamy w trakcie prac nad nowym albumem.

Strony