Theodor

Theodor

dodano: 2019-09-04 17:30 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 0)

Tej wiosny nie tylko kwiaty zakwitły a w lecie rozgrzewało nas nie tylko słońce. Wysyp premier na polskim rynku hiphopowym nie pozwolił się nudzić. Duża część słuchaczy nie miała na co narzekać; przekrojowość stylistyczna była ogromna. Od KaeNa przez Rzabkę po KPSN-a, PMM, Opała, Emila Blefa na Pihu skończywszy - a to tylko kilka ksywek, które będą dla nas małym wprowadzeniem... Zanim jesień rozkręci się na dobre przypomnijmy sobie co warto znać z premier ostatnich miesięcy.

-->-ROZPOCZNIJ RANKING<--

kategorie:
dodano: 2019-09-04 17:30 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 0)

Theodor - Człowiek Człowiekowi

Theodor - Człowiek człowiekowi

Po mocno autobiograficznym, przepełnionym emocjami #MyślenieNieBoli, warszawski raper podzielił się kolejną dawką refleksji na albumie Człowiek Człowiekowi. Biorąc na warsztat ludzką naturę, najróżniejsze zjawiska społeczne i samo pojęcie społeczeństwo. Nie jest to materiał lekki i przyjemny, jednak jeśli ktoś oczekiwałby takiego materiału od Theodora, szczerze bym się zdziwił. Warszawiak bije nas po twarzy gorzkimi przemyśleniami, wymuszając na nas reakcję.

Tagi:
kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-04-26 04:57 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Warszawski raper z wieloletnim doświadczeniem studyjnym i scenicznym (oraz były reprezentant Alkopoligamia.com) wraca z nowym materiałem, w którym stara się zmierzyć z wieloma poważnymi zagadnieniami społecznymi. Otrzymaliśmy tytułowy utwór opublikowany na kanale Kstyka.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2017-10-31 17:00 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 0)

Theodor spotkał się z Radosławem Grabarczykiem z NovyTV, aby opowiedzieć o swojej nowej płycie "Myślenie nie boli". Poruszony został również temat współczesnej sceny i konfliktu pokoleń, warszawski raper odniósł się do tego i stwiedził: "Ja wspieram i młode pokolenie i stare pokolenie."

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-09-14 17:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Po odejściu z Alkopoligamii Theodor rzucił trochę gorzkich słów w numerze "Rach Ciach Ciach", nawijając m.in. "Jak chciałem z alko' odejść parę słów za dużo rzekł mi jeden raper/ Wtedy strasznie się przejąłem, dziś bym pewnie strzelił w japę" a także "Bliskich osób mam tu coraz mniej-szą ilość Mam tu problem z zaufaniem odkąd Knap mi zerżnął byłą Szczam na ich tłumaczenia, typu "kurwa żem popłynął"".

Teraz skomentował całą sytuację oraz załączył najnowszy numer, zamykający z jego strony temat.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-08-31 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Family guy to najbardziej osobisty numer na #MyślenieNieBoli. Video zmontowane przez samego Theodora z prywatnych nagrań, zarówno rodzinnych kaset jak świeżych filmów z wyjazdów z rodziną. Numer opowiada o zmianie podejścia Theodor do rodziny na przestrzeni lat. Dziś z dumą nazywa się Rodzinnym gościem i wynosi wartości rodzinne na prywatny piedestał. Ujmujący, szczery, wręcz wzruszający. Takiego Theodora lubimy słuchać najbardziej. Gościnnie za śpiew w refrenie odpowiada Filip Pelc, bit zaś to robota Sensego. Całość zmixował Hugiz dla SoundsOfStreet."

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-08-24 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Areszt" to utwór uderzający w bezmyślną pogoń za dobrami materialnymi. W świecie, w którym co chwila próbuje się nam coś sprzedać. Przekonać do "niezbędnych" przedmiotów czy wpoić płytki sukces jako podstawę naszych dążeń Theodor podważa tę wartość. Snuje refleksje o tym jak ograniczający jest dla nas ciągły pościg za nieprzemyślanymi szczytami i jaką plątaniną ciągłych "muszę to naprawić" i "coś z tym zrobić" jest otaczanie się kolejnymi przedmiotami. Na przekór trendom i ogólnemu kierunkowi zmian w świecie stawia osobistą wolność i brak presji jako priorytetowe. Klip zwiastuje album #MyślenieNieBoli.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-08-18 00:59 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

#MyślenieNieBoli to trzecia długogrająca płyta Theodora. Album składa się z 15 utworów stanowiących zapis przemyśleń towarzyszących autorowi podczas zachodzących w nim zmian i kształtowania się jego stoickich poglądów na życie.

Motywem przewodnim albumu jest próba odpowiedzi na pytanie o to co jest ważne w życiu.  Bez prób nauczania czy sprzedawania słuszności konkretnej drogi. Theodor jak sam rapuje “spisuje swe bitwy z psychą” więc w 15 utworach znajdujemy osobisty zapis mentalnej podróży. Na przeciw trendom, parciu na “wygrywaniu życia” i wylansowanym wizerunkom.  Bez banalnych tekstów a jednocześnie bez mentorstwa i zbędnego patosu.

Tagi:
dodano: 2016-09-26 20:00 przez: Anonim (komentarze: 4)

WBW za pasem. Co w tym roku wzbudzi największe emocje? Rzecz jasna... werdykty! Freestyle generalnie budzi coraz większe zainteresowanie. Przyciąga coraz większą uwagę zarówno do klubów w całej Polsce jak i przed ekrany monitorów. Tylko werdykty od zawsze w tym sztuko-sporcie budzą masę kontrowersji. Ktoś się obraża, ktoś czuje pokrzywdzony, ktoś inny sam nie uznaje swojej wygranej. Publiczność, ta w klubie jak i ta w internecie klasycznie się nie zgadza, a organizatorzy zachodzą w głowę co z tym faktem zrobić? Bo przecież jak obiektywnie ocenić zmagania dwóch freestylowców?

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-09-08 18:09 przez: Mateusz Natali (komentarze: 22)

We wczorajszym singlu Mesa "Wiedzą" usłyszymy m.in. wersy skierowane do byłych członków Alkopoligamii. Theodor ustosunkował się dziś do tego tracku w swoim nowym numerze, dodając "Pozdro Piotrek".

dodano: 2016-06-28 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Pancze czy flow?

Ot taka odwieczna wojna rozdmuchana już do rangi bojów dobra ze złem. Co wygra tym razem?

Wielu wyobraża sobie, że batalia o to co jest bardziej wartościowe zaczęła się na WBW 2015, że potyczka “flow Babinciego” vs “pancze Filipka” jest ucieleśnieniem tej rozterki. Jednak to pytanie – “pancze czy flow?” -  przewija się przez całą historię Polskiego Freestylu.
 

dodano: 2016-05-17 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Nieważne ile czasu minęło, ciężko oprzeć się wrażeniu, że było to dopiero co. A jednak, lata lecą. WBW 2004 było 12 lat temu. Wracam do tego rocznika, bo to od niego można powiedzieć że zaczęliśmy budować pewną freestyle'ową społeczność. Społeczność, której przez ostatnie lata wszyscy po kolei przestawaliśmy być częścią. Mimo to ona ewoluowała. Pozostawiona samopas, bez nadzoru i kierunku, bo każdy kto mógłby go w jakikolwiek sposób nadać, prędzej czy później, postanawiał bez słowa zostawić ją za sobą.

Miałem wtedy 18 lat i byłem jednym z młodszych uczestników bitew...

kategorie: Freestyle, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-04-13 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Theodor to obok Wujka Samo Zło chyba najdłużej aktywny polski freestyle'owiec - na bitwach startował nieprzerwanie od 2003 roku, zjeżdżając Polskę wzdłuż i wszerz z mniejszymi lub większymi sukcesami, ale z niegasnącą zajawą. Jak się jednak okazuje - po 13 latach i ponad 100 bitwach w roli uczestnika i podobnej liczbie jako prowadzący/juror Theo postanowił powiedzieć "stop"...

dodano: 2016-03-21 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Mixtape "Człowiek Progress" ujrzał światło dzienne na początku marca 2016 roku, jednak B.R.O nie zwalnia tempa i wypuszcza nowość. Pierwszy materiał z serii HOT SHOT to zupełnie nowa zwrotka i refren na bicie z kawałka Drake'a "Trophies", dodatkowo raper zaprasza na swój koncert w warszawskim klubie REMONT, który odbędzie się już 1 kwietnia. Sprawdźcie również inne zebrane kawałki od m.in. Karwela, Gospela, Żyto, a także Kaza Bałagane, Belmondo i Smolastego, którzy nawinęli na bicie Olka.

kategorie:
dodano: 2016-02-02 02:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

BezOkazji to drugi solowy album Theodora.
Masa emocji, ekshibicjonistyczne teksty, mocne flow i ciekawe linijki, czyli wszystko to co powinien zawierać dobry rap!

Prawdziwa moc Theodora to jednak aura, którą roztacza na występach na żywo, wyrzucając te pokłady emocji z siebie stojąc na przeciw Ciebie i patrząc Ci w oczy. Dopiero wtedy możesz poczuć jak rzeczywiste jest wszystko o czym rapuje.
Okazję posłuchania premierowo utworów z płyty BezOkazji będziesz mieć już 06.02.2015 w Warszawskim klubie Harenda.

Tagi:

Strony