Zkibwoy

Zkibwoy

video
dodano: 2021-03-30 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Niedawno Stasiak zaskoczył fanów informacją, że wraca po 10 latach przerwy z nowym albumem oraz z okazji swoich urodzin opublikował pierwszy singiel zatytułowany "38". Wczoraj raper zaprezentował remix tego kawałka z udziałem Zkibwoya. Jak się okazało, dobór gościa nie jest przypadkowy.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2019-12-07 14:44 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Wyczekiwany od lat solowy krążek członka BRD SRC, wypuszczony niezależnie na winylu.

Tagi:
video
dodano: 2019-11-21 10:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Po kilku latach zapowiedzi, Zkibwoy w końcu wydał swój długo wyczekiwany krążek, "Psiakrew". Materiał wytłoczony tylko na winylu powoli dociera do fanów, którzy zamówili preorder. Na kanale Starszy Brat pojawił się również kolejny numer z płyty, "ikona".

Tagi:
dodano: 2019-10-17 21:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Już 20 października będzie można zamówić preorder płyty 1/2 Brudnych Serc, "Psiakrew". Krążek ukaże się tylko na winylu, a jego wysyłka nastapi na początku przyszłego miesiąca.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-06-17 10:48 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Prace nad nowym solo Zkibwoya trwają od dłuższego czasu, planowo materiał miał ukazać się w ubiegłym roku, jednak w listopadzie dostaliśmy od Starszego Brata krótki wpis "Niestety bez szans na ZKI solo w tym roku. Wszystko się wlecze, ręce opadają ale co zrobisz, hip hop na nielegalu ziomalu. joł".

Teraz wygląda na to, że wszystko wreszcie zbliża się ku końcowi...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-11-07 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Psiakrew" Zkibwoya to bez wątpienia jedno z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw wśród fanów polskiego podziemia. Reprezentant BRD zdradził już nawet tracklistę (niżej) ale wokół całości nadal jest sporo tajemniczości. Podkręcił ją dodatkowo Szuwar (który dopiero co wrzucił w net kompilację nowych zwrotek przerywając ciszę ze swojej strony).

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-07-30 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Co roku w Wigilię wyczekujemy Brudnych Serc a klasyki od Smarka i Zkibwoya nie starzeją się ani trochę i wciąż inspirują kolejne pokolenia - by wspomnieć tylko naszego tegorocznego Wilka Jana-rapowanie. Fani rozglądają się za jakimikolwiek przejawami aktywności obu MC a teraz mamy dobre wieści - Jobikz puścił w sieć nowy track!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-11-24 11:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Co roku fani Brudnych Serc czekają na Gwiazdkę jak na... Gwiazdkę. "Wigilia z BRD" to już klasyk, a po długiej ciszy wygląda na to, że nowy projekt spod szyldu BRD niebawem ujrzy światło dzienne. I to nie byle jaki, bo solo Zkibwoya!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-04-08 14:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Brudne Serca obok Dinali to największe "zaginione legendy" polskiego podziemia, których materiały wciąż nie schodzą z rotacji słuchaczy, a Wigilia co roku stoi dla wielu pod znakiem wyczekiwania nie na Mikołaja a na BRD. Nie dziwi więc, że każdy przejaw aktywności Jobikza lub Smarka musi skupiać uwagę. Tym razem Zkibwoy pojawił się w nowym singlu Emasa.

dodano: 2015-06-19 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 18)

Przeszliśmy przez cały pierwszy hip-hopowy boom, docieramy więc do czasów, gdy hip-hop zniknął z wielkich mediów, ale coraz mocniej wyglądał na podziemnej niwie. Pozorna posucha, kryzys w rapbiznesie i niedobór głośnych legalnych debiutów pokrywa się więc z tym, że w składzie do Młodych Wilków mimo wszystko naprawdę byłoby z kogo wybierać...

Wcześniejsze roczniki: - 2001, 2002, 2003, 2004.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-11-06 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 14)

Bardzo dobrze pamiętam premierę "Właściwych Proporcji" - epki Rap Addix, które wówczas składało się wyłącznie z SoulPete'a i Junesa. Rapera z Sokołowa, który podkreślał przywiązanie do stolicy, przez wiele z jego dotkliwych tekstów nie dało się nie zapamiętać. Kiedy sprawdza się podziemne, polskie produkcje, ma się do czynienia z wieloma przypadkami postaci, które brzmią tak samo. Albo tak samo jak ktoś. On nawijał "wolę własny brak flow niż kradziony patent". Czasem nieporadnie siedział na bitach, często się o nie potykał, ale mówił dużo i nie gryzł się w język. Nie cenzurował siebie, potrafił wylać najgorszy syf i był w tym prawdziwy. Taki twardy koleś, który dostał od życia wpierdol, ale "stoi na ziemii mocno". Kiedy pisze się o prawdziwych uczuciach, opisuje się je lepiej. W tym Junes się specjalizował. Przy takiej porcji pierwszorzędnych bitów SoulPete'a, który od tamtego czasu zmienił już zresztą poziom, to wystarczało. Było charakterystyczne, odważne i trafiało. Zakumplowałem się z tą epką szczerze, pamiętam jak słuchałem jej w pracy za granicą i pamiętam, że mimo mrocznej strony, była w jakiś dziwny sposób budująca. Do dzisiaj większość tekstów znam na pamięć.

Dziś przedpremierowo, na prośbę autora, mam opisać wam "Nie-EP" czyli długogrający krążek Junesa. Nie z SoulPetem, ale z wybranymi przez siebie producentami, którzy podkreślili już swoją pozycję w undergroundzie (zwycięzca z konkursu Pariasu - Kuoter, Puzzel, Zbylu czy Nitro), ale też mają jeszcze sporo do udowodnienia. Niegłupia taktyka, jeśli chce się zmobilizować zestaw zdolnych chłopaków i sprowokować ich do pójścia krok albo kilka naprzód. Motywem przewodnim materiału i konceptem jest tytułowe "nie". Z pewnością najczęściej pojawiające się słowo na albumie. Co z tego wynikło?

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-10-03 18:46 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Druga płyta undergroundowego kolektywu Starszy Brat tworzonego przez Zkibwoya, Kedyfa, MŁD i DJ-a Adera jest na ukończeniu. Niestety wbrew wstępnym zapowiedziom nie pojawi się na niej wyczekiwana zwrotka Smarki Smarka. Poniżej pełna informacja wystosowana przez skład:

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-03-11 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 16)

"To co, słonka, stare i mądre ludzie szepczą, że w maju starsze braty zjeżdżają się w studio" - napisali jakiś czas temu członkowie składu Starszy Brat, ostatnio opublikowali parę tajemniczych zdjęć (np. ekranu monitora), potem dodając "Dla wszystkich 10 hipsterów czekających na płytę … słowa otuchy, bo w zasadzie to mamy wszystko czego nie mieliśmy ostatnim razem. do usłyszenia wkrótce". Czyżby miało znaczyć, że nowe LP Zkibwoya, Kedyfa, MŁD i DJ-a Adera ukaże się legalnie? Tego na razie nie wiemy - dostaliśmy za to informację o gościnnym udziale Smarki Smarka!

dodano: 2011-05-16 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 19)
Swoim "Wielkim Sercem" Karwan sprawił, że uwaga wielu fanów podziemnego rapu skupiła się także na Ostrołęce. Wyjątkowo udanym featuringiem na "Materiale Producenckim" (jak na razie to chyba jego życiówka) pokazał się jeszcze większej rzeszy słuchaczy i udowodnił, że mimo słyszalnych wciąż warsztatowych braków potencjał ma spory.

Dziś mamy dla was okładkę i tracklistę nadchodzącego pod koniec czerwca albumu "Fabryka Snów", na którym nie zabraknie głośnych ksywek.

dodano: 2010-09-05 12:00 przez: Dawid Szynol (komentarze: 88)
Dla wielu czytelników popkillera ekipa Brudnych Serc jest jednym z najbardziej pożądanych i wyczekiwanych "towarów" na polskiej scenie.

Dziesiątki komentarzy żądających przeprowadzenia wywiadu z członkami BRD SRC mówią najlepiej o tym, jaki panuje głód na twórczość gorzowskiej ekipy.

Dzisiaj mam przyjemność zaprezentować Wam wywiad z cyklu "Parszywa 13" ze Zkibwoyem, połówką Brudnych Serc. Tylko tutaj dowiecie się z kim raper obecnie nagrywa, ile kupił oryginalnych płyt CD w swoim życiu, oraz kto powstrzymał Zkibwoya przed zdissowaniem O.S.T.R.ego. Zapraszamy do lektury!