Kuoter

Kuoter

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-08-15 12:01 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Kuoter i Marsan. Gęsto pocięte soulowe sample, klasycznie brzmiące perkusje, głęboki bas. Nie tym razem. "WhoSampled" to projekt zrywający z dotychczasowym wizerunkiem obu producentów. Dla jednego to próba zredefiniowania swego stylu i wyjścia z szufladki truskulowego producenta, dla drugiego to niezobowiązujący powrót do gry i szansa na sprawdzenie się w wymagającej stylistyce. Przy pracach nad EP na warsztat poszło 3 artystów, których wszyscy znamy z radia, a wśród opracowanych utworów kilka ich największych hitów. Efekt to 6 zaskakujących produkcji i dowód na to, że technika samplingu nie zna granic. Darmowy download, wraz z tracklistą, znajdziecie w rozwinięciu.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-11-06 16:00 przez: Anonim (komentarze: 9)

Marcin Flint

Słuchanie Junesa to jak podglądanie starannie prowadzonej karty choroby trochę już znanego z internetowych ekscesów pacjenta. Wciąga tym bardziej im mniej ma się swojego własnego życia, ale żeby do tego wracać?  Szacunek za szczerość, sympatia za bezpośredniość, nie żałuję spotkania, ale "Nie-EP" prędzej trafi do Drzyzgi niż do podsumowań roku.

Zabijcie mnie, bo choć z pewnością słuchałem tego co Junes robił dla 16 Wersów, to nie pamiętam zupełnie nic. Nie została ani mi jedna refleksja, jeden punkt zaczepienia . Później już zostać nie miała prawa, bowiem moja tolerancja na  jakikolwiek undergroundowy polski hip-hop minęła. Żołądek ma się jeden. Za to konsekwencji za grosz. Uległem w końcu magii Rap Addix A.D. 2013 prezentującego się jako outsiderski all-star team. Starzy faceci robiący hip-hop, by pokazać jak nim gardzą – pokrętne i intrygujące. No i jeszcze Soulpete w takiej formie, że na jego bitach słuchałbym nawet Winiego. Wgryźć się w "Nie-EP"? Czemu nie.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-11-06 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 14)

Bardzo dobrze pamiętam premierę "Właściwych Proporcji" - epki Rap Addix, które wówczas składało się wyłącznie z SoulPete'a i Junesa. Rapera z Sokołowa, który podkreślał przywiązanie do stolicy, przez wiele z jego dotkliwych tekstów nie dało się nie zapamiętać. Kiedy sprawdza się podziemne, polskie produkcje, ma się do czynienia z wieloma przypadkami postaci, które brzmią tak samo. Albo tak samo jak ktoś. On nawijał "wolę własny brak flow niż kradziony patent". Czasem nieporadnie siedział na bitach, często się o nie potykał, ale mówił dużo i nie gryzł się w język. Nie cenzurował siebie, potrafił wylać najgorszy syf i był w tym prawdziwy. Taki twardy koleś, który dostał od życia wpierdol, ale "stoi na ziemii mocno". Kiedy pisze się o prawdziwych uczuciach, opisuje się je lepiej. W tym Junes się specjalizował. Przy takiej porcji pierwszorzędnych bitów SoulPete'a, który od tamtego czasu zmienił już zresztą poziom, to wystarczało. Było charakterystyczne, odważne i trafiało. Zakumplowałem się z tą epką szczerze, pamiętam jak słuchałem jej w pracy za granicą i pamiętam, że mimo mrocznej strony, była w jakiś dziwny sposób budująca. Do dzisiaj większość tekstów znam na pamięć.

Dziś przedpremierowo, na prośbę autora, mam opisać wam "Nie-EP" czyli długogrający krążek Junesa. Nie z SoulPetem, ale z wybranymi przez siebie producentami, którzy podkreślili już swoją pozycję w undergroundzie (zwycięzca z konkursu Pariasu - Kuoter, Puzzel, Zbylu czy Nitro), ale też mają jeszcze sporo do udowodnienia. Niegłupia taktyka, jeśli chce się zmobilizować zestaw zdolnych chłopaków i sprowokować ich do pójścia krok albo kilka naprzód. Motywem przewodnim materiału i konceptem jest tytułowe "nie". Z pewnością najczęściej pojawiające się słowo na albumie. Co z tego wynikło?

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-08-13 13:00 przez: Vibe2NES (komentarze: 0)

Junes - To-Nie-Tak (prod. Kes-a, cuty DJ Pstyk) ("Nie-EP", 2013)

Przedstawiamy trzeci singiel Junesa pt. "To-Nie-Tak", promującego zbliżający się krążek "Nie-EP". Autorem bitu jest Kes-a, na gramofonach DJ Pstyk. Mixem i masteringiem zajął się Puzzel. Dla fanów przygotowano limitowany, ręcznie numerowany maxi-singiel „To-Nie-Tak” z bonusami oraz remixami (z dodatkowymi zwrotkami Kidda i Kota Kulera).

dodano: 2013-07-28 13:00 przez: Vibe2NES (komentarze: 0)

Od wiosennej premiery płyty Konika iKuotera pt. "Parę Przemyśleń" minęło kilkadziesiąt dni, więc chłopaki postanowili odświeżyć pamięć słuchaczy i udostępniają do darmowego pobrania instrumentalną wersję całego albumu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-06-16 12:00 przez: Vibe2NES (komentarze: 1)

Junes - Nie-prawda (Kuoter remix) ("Nie-EP", 2013)

Przedstawiamy remix pierwszego singla Junesa pt. "Nie-prawda", promującego zbliżający się krążek "Nie-EP". Autorem bitu/remixu jest Kuoter. Premiera "Nie-EP" planowana jest na jesień 2013 r. Album będzie dostępny także w wersji fizycznej w Vibe2NES.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2013-05-21 11:00 przez: Vibe2NES (komentarze: 0)

Przedstawiamy preorder wersji fizycznej albumu Konika i Kuotera pt. "Parę Przemyśleń", którego premiera odbyła się 12. kwietnia br. Krążek został stworzony przez toruńsko-warszawski, klasyczny hip-hopowy duet MC/producent, w którym rolę rapera pełni Konik, a produkcją muzyczną od początku do końca zajął się Kuoter (znany m.in. ze współpracy z Pyskatym, Pariasami, czy Roverem). Za mikrofonem, oprócz toruńskiego gospodarza, usłyszymy Junesa (Rap Addix), Rovera i Ensona, a za gramofonami takich jak DJ-ów: Kebs (HIFI Banda), Ace, Klasyk, Who?list

dodano: 2013-04-12 18:00 przez: Vibe2NES (komentarze: 4)

Przedstawiamy elektroniczną wersję albumu Konika i Kuotera pt. "Parę Przemyśleń". Krążek został stworzony przez toruńsko-warszawski, klasyczny hip-hopowy duet MC/producent, w którym rolę rapera pełni Konik, a produkcją muzyczną od początku do końca zajął się Kuoter (znany m.in. ze współpracy z Pyskatym, Pariasami, czy Roverem). Za mikrofonem, oprócz toruńskiego gospodarza, usłyszymy Junesa (Rap Addix), Rovera i Ensona, a za gramofonami takich jak DJ-ów: Kebs (HIFI Banda), Ace, Klasyk, Who?list.

dodano: 2012-12-31 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Na koniec 2012 wrzucamy Wam "2020" - lekko przegapiony przez nas singiel z płyty Konika i Kuotera, w którym gościnnie pojawiają się Rover i Enson (świeżo upieczony AS Aptaunu). Pochodzi on z płyty pt.: "Parę przemyśleń", której premiera zaplanowana jest na początek przyszłego roku.

Tagi:
dodano: 2011-07-31 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)
Flint pracuje obecnie nad "Warszawskim ZOO", ale w międzyczasie nie daje zapomnieć o ubiegłorocznym "Czarnym Charakterze", który mimo mieszanych opinii stopniowo sprzedał prawie cały nakład.

Teraz możecie sprawdzić dwie zremixowane wersje tejże płyty - jedną w pełni hiphopową, a drugą... całkowicie niehiphopową.