Enson

Enson

dodano: 2017-09-28 17:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 11)

Każdy, kto choć trochę interesuje się rapem bitewnym, wie, że finał WBW 2009 jest uznawany za bezsprzecznie najlepszy w historii. Złote czasy polskiego freestyle'u, a na scenie jego najbardziej legendarne osobistości – prowadzący Muflon, czy też siedzący w jury Te–Tris, Duże Pe, Rufin i Proceente. Jednak 10 października w Harendzie wieczór w pełni należał do ośmiu walczących o mistrzowski pas MC's, reprezentantów prawdziwej starej gwardii, którzy wówczas po raz ostatni stanęli wspólnie na scenie WBW. Dziś minęło już od tego czasu aż osiem lat, a my postaramy przyjrzeć się temu, jak potoczyły się dalsze hip-hopowe losy głównych bohaterów finału WBW 2009...

Niektórych z nich z pewnością znacie więcej niż doskonale, innych podejrzewam, że kojarzycie, jednak są wśród nich i tacy, o których być może nigdy nie słyszeliście. A warto. Warto, ponieważ dekadę temu freestyle był zjawiskiem naprawdę ciekawym i mega zajawkowym, a do dziś każdy z ośmiu finalistów WBW 2009 zdołał wyjść daleko poza jego ramy i zrobić coś wartościowego dla rodzimego rapu.

To co, zaczynamy. A zaczniemy od...najlepszych na bitwie w Harlemie :)

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-07-05 23:35 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Fizyki "Kan Wa Kan" docierają już do fanów a Enson odpala najbardziej wyczekiwany numer na albumie, mocarnie obsadzony posse-cut "Niedoścignienie". Enjoy.

dodano: 2017-06-20 13:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 0)

"Flint tworzy historię no niech mu będzie, ale niestety ja z tym panem dzisiaj stworzyłem legendę" - nawinął, wskazując ręką na stojącego obok Trzy Sześcia, Enson podczas jamu kończącego finał WBW 2009. Każdy, kto widział ich kapitalne starcie z tejże imprezy, wie, że reprezentant Gorzowa ani trochę nie minął się wówczas z prawdą...

kategorie:
dodano: 2017-06-06 01:57 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

“Kan Wa Kan” to 14 premierowych utworów łączących liryczny kunszt i unikalne flow z nowoczesnym brzmieniem, za który odpowiadają producenci tacy jak Teken (12, 14), NoTime (1, 6, 7), BobAir (8, 13), Mario Kontrargument (3, 4, 6, 8-10), Cokebeatz (5), Eigus (9), Morte (11) czy duet HVZX (2). Skrecze na płytę dopełnił DJ Te (5, 8, 9, 11).

Tracklista:

01. Wszystko, Co Dobre
02. Ora Et Labora
03. Tak Było - Tak Jest - Tak Będzie
04. Kula (feat. Eripe, Golin, Igrekzet)
05. Drugie Stadium Gniewu (Interludium)

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-31 20:46 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Na kolejny solowy album Ensona czekaliśmy aż 8 lat. "Kan Wa Kan" ukaże się już w piątek, z czego jednak wynikała tak długa przerwa?

Tagi:
video
dodano: 2017-04-25 16:14 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Enson przygotowuje się do wydania "Kan Wa Kan", o czym informowaliśmy niedawno wraz z zaprezentowaniem okładki. Raper udostępnił od tamtego czasu trzy single z tej płyty, z czego dwa z nich zostały zobrazowane. W utworze "Po prostu muszę być kimś" wyprodukowanym przez Tekena pojawia się Emes Milligan. "Kula" to z kolei singiel z gościnnym udziałem Eripe, Golina oraz Igrekzeta, do którego muzykę stworzył Mario Kontrargument. Ostatni z wypuszczonych numerów, "Faraon", to wspólny efekt pracy Ensona i BobAira.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-04-12 20:48 przez: Kacper Szymański (komentarze: 0)

Legenda polskiej sceny freestylowej wraca po ośmiu latach z nowym albumem. "Kan Wa Kan" to nowa płyta Ensona - gorzowskiego mc znanego z wielu stoczonych wolnostylowych bitew czy konfliktu z Tombem, który odbił się szerokim echem w podziemiu. 17 kwietnia do słuchaczy trafi pierwszy singiel promujący nowe wydawnictwo, wraz z nim rozpocznie się także przedsprzedaż albumu.

Tagi:
dodano: 2016-06-12 16:00 przez: Jacek Adamiec (komentarze: 1)

Dzisiejszy odcinek adresowany jest przede wszystkim do wszystkich tych, dla których najważniejszym elementem bitewnego freestyle’u jest punchline. Starcie Ensona z Trzy-Sześciem z Bitwy o Mokotów 2008 to w odczuciu wielu moment przełomowy polskiego freestyle’u, który wyznaczył nową jakość w starciach punchlinerów i stał się wzorem, do którego dążą kolejni przedstawiciele freestyle’owców zaliczanych do grona „lirycznych morderców”.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap
dodano: 2015-01-08 13:47 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Vibe2NES rusza z preorderem limitowanej wersji fizycznej albumu producenckiego Nitro Beatz pt. "Kalejdoskop", który ukaże się w nakładzie jedynych 300 sztuk do sprzedaży. Na "Kalejdoskopie" będziemy mogli usłyszeć gościnnie takie persony jak: VNM, PeeRZet, Golin, Eripe czy Junes. Poligrafią zajmie się MDOOM. Premiera albumu zapowiedziana jest na koniec stycznia br. za pośrednictwem Vibe2NES. Ukazał się też trzeci singiel pt. "Alzheimer" z udziałem Rovera, Ensona oraz DJ-a Te.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Video
dodano: 2014-09-30 15:24 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Łona, Enson, Roka, Lou, Buszman, Wers, Nie-raper Ej Matt, Kartky - oto kolejni którzy wrzucili swoje Hot16.

dodano: 2014-09-23 14:30 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Zapraszam do odsłuchania drugiego singla pt. „Podziemny Gwiazdor” jednego z najbardziej niedocenianych producentów w rodzimym podziemiu – Cygi. Utwór promuje najnowszy album producencki Cygi pt. „Czasy odrzuconych”, który będzie miał swoją premierę 12 października 2014 roku. W drugim singlu możemy usłyszeć reprezentanta Aptaun Support i genialnego tekściarza – Ensona oraz czołowego rapera młodego pokolenia oraz reprezentanta 3/4 UDGS Label – TrooMa. Odsłuch w rozwinięciu.

Tagi:
dodano: 2014-04-29 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Po przerwie, na zakończenie kwietnia wracamy z piętnastym Krótkim Strzałem, tradycyjnie mocarnie obsadzonym. Mamy w nim Kaiteu, Solara z TomBem oraz Białasa solo, Ensona z TrooMem, JodSena z Gedzem czy Golina dorzucającego swoją zwrotkę do płyty Eripe i Quebonafide... A to tylko mały procent tego, co znajdziecie poniżej.

recenzja
dodano: 2014-04-29 17:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 7)

Jeśli mając 17 lat odważnie oznajmiasz światu, że dołączasz do peletonu i podejmujesz z nim rywalizację, są tylko dwa wyjścia - albo jesteś niezrównoważony emocjonalnie, albo zwyczajnie wyprzedzasz swoje pokolenie o te kilka lat i twój warsztat naprawdę pozwala tak uważać. TrooM to postać nietuzinkowa. Wiem, że nienawidzi kiedy wypomina mu się jego wiek, jednak ciężko jest przejść obok tego obojętnie, bowiem w wieku 17 lat dysponuje takim warsztatem, że znaczna większość znajomych, którym pokazuję jego kawałki robi wielkie oczy. Ten chłopak to istny fenomen.

W ciągu kilku miesięcy po prostu "wygrywa życie" - najpierw dostał się do etapu głosowania na dwunastego Młodego Wilka Popkillera, później okazało się że znajdzie się na najnowszym albumie Bonsona i Matka, by w końcu dołączyć do nowopowstałej wytwórni 3/4 UDGS. Prawdziwy szturm nastąpić powinien jednak wraz z premierą "Primus Luporum" - albumu, który powstał we współpracy z niesamowitym ka-mealem.

dodano: 2013-12-30 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Ostatni w tym roku Krótki Strzał znów będzie prawdziwą serią z karabinu - grudniowy zalew muzyki nie ograniczył się do kolosalnej ilości albumów, dostaliśmy również masę luźnych produkcji, spontanów czy podziemnych projektów. Część z nich i te które udało nam się wyłapać znajdziecie poniżej a wśród raperów sporo rozpoznawalnych podziemnie lub wchodzących w mainstream ksywek - Jot, Solar/Białas, Kuba Knap, Eripe/Enson, Diset, Leh, ADM/Quebonafide/Białas, Tymin, Kopek, TrooM, Plejer, JNR... i sporo więcej.

dodano: 2013-12-01 15:01 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"W całej Polsce teraz 1000 osób..." A nie, to nie to. Okrągłe liczby na facebookowych profilach to dla wielu dowód na to, że wszystko powoli rusza do przodu. Teraz 1000 osób na swoim fanpage'u osiągnął młody producent Morte i z tej okazji postanowił puścić nowy numer nagrany wspólnie z Ensonem, TMK aka Piekielnym, DJ-em Te oraz Liftidem z Kanady. Premiera na Popkillerze.

Strony