Krótki Strzał 15: Kaiteu, Solar/TomB, Białas, Enson/TrooM, JodSen/Gedz, Eripe/Quebonafide/Golin, BobAir, Zioło

Po przerwie, na zakończenie kwietnia wracamy z piętnastym Krótkim Strzałem, tradycyjnie mocarnie obsadzonym. Mamy w nim Kaiteu, Solara z TomBem oraz Białasa solo, Ensona z TrooMem, JodSena z Gedzem czy Golina dorzucającego swoją zwrotkę do płyty Eripe i Quebonafide... A to tylko mały procent tego, co znajdziecie poniżej.

Kaiteu - Na spokojnie (prod. DNA)

Rzeszowski Młody Wilk Kaiteu w bardziej refleksyjnej odsłonie, zapowiadając solowy album i pytając "ciekawe kto ma jeszcze ten bit:) "

Solar - Inni niż inni (ft. TomB, prod. SecretRank)

Rotacja w SB Maffiji sprawia, że podczas gdy solowe strzały puszcza Białas (poniżej) to Solar łączy siły z TomBem, by na wykręconym bicie Secret Ranka rzucić parę życiowych wersów i wpadający w uszy refren.

Białas - Siemasz Ziomek #BSNT (prod. Lanek) [KLIK KLAK #3]

Kolejny odcinek cyklu luźnych strzałów od Białasa, zapowiadającego zarazem nadchodzący solowy projekt.

Enson - Cztery litery (ref. Troom, prod. Natz)

Porcja tematycznych gierek słownych od Ensona, wspieranego przez TrooMa. Rap o dupach, w trochę innym znaczeniu niż zazwyczaj.

JodSen - Wielkie Sny (feat. Gedz, Gutjar RMX)

JodSen odsłonił tytułowy numer ze swojego albumu, jednak w innej wersji. "Utwór powstał dwa lata temu jako pierwszy na cały koncept album. Refren wykonał Gedziula. Na płycie znajdzie się w wersji SoDrumatica." - pisze.

Stylistyczna fuzja w wykonaniu instrumentalnego tria taktoprawda z gościnnym udziałem jazzowej wokalistki Doroty Miśkiewicz i rapera Ńemego. Numer "Son Of A Black Hole" to swoiste nawiązanie do utworu "Black Hole Sun" grupy Soundgarden.

 

"Hahah, znalazłem bity z lat 2004-2005 więc zrobiłem z nich mix i wrzuciłem na clouda, ZERO PROGRESU PRZEZ 10LAT, ZERO, ale przynajmniej bas nie fałszował." - napisał jeden z bardziej cenionych polskich producentów BobAir, publikując zarazem na soundcloudzie playlistę ze swoimi starymi bitami.

Buszman X Leh X HuczuHucz X Skubi X Wers X Dj Tunes, Dj 2najz Autodestrukcja

Kolejny klip z cyklu spontanów nagranych z przymrużeniem oka, podczas jednego wieczoru w siedzibie Wolnych Stylów. Na mikrofonie Buszman, Leh, HuczuHucz, Skubi i Wers. Gościnnie na deckach udzielili się Dj Tunes & Dj 2najz.

Zioło & Pszem - Łup Whoop, Jep Yep

Melanżowy spontan serwują również Zioło i Pszem. Whoop Whoop #JBMNT

Eripe & Quebonafide - Valhalla (feat. Golin, prod. SoDrumatic)

Fizyczna wersja "Płyty roku" przyniosła niespodziankę - jest nią zwrotka Golina w numerze "Valhalla".

Plejer - To coś więcej niż możesz (Runda#1)

Po okresie ciszy nowym numerem (zobrazowanym prostym video) atakuje Plejer, zarazem inaugurując swój cykl 12 rund. Motywacyjno-życiówkowy przekaz i ciekawy efekt.

Roni - Bez odwrotu (feat. DJ Te, prod. WZK Beatz)

„Bez odwrotu" - to pierwszy singiel zapowiadający nadchodzący materiał Roniego pod tytułem „Zimny błękit". Porcja gorzkich życiowych przemyśleń.

Roka - Thriller

Dawno niesłyszany Roka ze Szczecina przypomina o sobie publikując nowy numer i zarazem zapowiadając solowy album. Porcja gorzkich społecznych refleksji.

Dżojcok - Szportgaloty / Nie Ryc (prod. Nor)

Znany z Bitew o Kemping Dżojc tym razem w odsłonie studyjnej.

Blejk - Famous Bitch (prod.GeeZyBeatZ) [#BLING 1]

Kolejni dwaj członkowie SB Maffiji, uruchamiają własne cykle luźno puszczanych tracków. Są to Blejk...

Beteo - Stay Swag (prod. Basa) [STAY SWAG #1]

...i Beteo.

Cornolio - Ostatnia kartka feat. Rover (prod. Chrome)

Pierwszy singiel trzebnickiego rapera Cornolia "Ostatnia kartka" z gościnnym udziałem kieleckiego reprezentanta wytwórni StepRecords – Rovera. Teledysk jest pierwszą odsłoną nadchodzącej płyty młodego rapera, która nosi nazwę "Przysięgam, która ukaże się nakładem wytwórni Hashtag Records.

Szo - Młody Wilk (muz. Steven) (official video)

Hashtag Records prezentuje pierwszy singiel pod tytułem "Młody Wilk z "Lekoman EP" rapera o pseudonimie Szo. Za produkcję numeru odpowiada Steven.

"Dobre, złe decyzje" to videosingiel zapowiadający album "Uniwersalna Prawda" rapera o pseudonimie Bin. Za przyjemny bit do tego kawałka odpowiada Kazzam, zaś za skrecze DJ Jarzomb.

"Movie'sz i masz" to drugi singiel promujący album "Sebs W Wielkim Mieście", którego autorem jest białostocki raper - Sebsmatazz. W utworze gościnnie występuje utalentowana wokalistka - Sara Al-Shokliya, znany białostockim słuchaczom - Matys, oraz czołowy polski raper - Zeus.

"Dilerka" to luźny track od Sisty Flo, raperki znanej z projektu z Mi-Lą oraz solowej epki "Potok". Ciekawy storytelling i "klubowo-artystyczna rzeczywistość w całkiem innym ujęciu." Na bicie Święty.

I kolejny strzał od Sisty - "W drodze" to numer, w którym "obrazy, typowe dla komunikacji miejskiej, posłużyły do głębszych rozważań nad brakiem decyzyjności i biernością, dominującymi w życiu przeciętnego Kowalskiego." Podkład dorzucił tym razem Temzki.

BraggaRagga
Nie rozumiem po co pisać cokolwiek o typach, którzy brzmią tak samo jak inni i nic nie wnoszą do rap gry, sztywne flow, denna liryka i oni jeszcze myślą, że coś potrafią... a bo może potrafią ale nie tak dużo by byli godni uwagi. Paru z tej listy oczywiście propsuje, ale błagam, solar, białas, tomb i inne pseudo grajki ich pokroju, na co oni tu?
Bilet
Jebnij się w czoło
BraggaRagga
często cie kasują w dupe widze :)
akurat oni
Akurat solar Białas tomb to siekacze. Natomiast te goliny i inne chuje do szczania z flow niemieckiej automatycznej sekretarki to porazka
krul
uwazasz, ze flow to wszystko? Golin wpierdala lirycznie cała scene praktycznie dzieciak
max
przed ostatni beat u BobAira to Absolwenci
bdamian
Po to piszą o tylu typach, żeby każdy mógł wybrać tych nijakich chujów i tych zajebistych.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>