Krótki Strzał #13: Mam Na Imię Aleksander, TomB, Quebonafide, Laikike1, Zbylu/Ad.M.a, Kot Kuler/Morte/Junes, De2s/Peja, DJ Flip...

Trzynasty Krótki Strzał... i kolejny wysyp nowej muzyki, w większości od świeżej krwi polskiej sceny. Są luźne numery od takich osób jak Mam Na Imię Aleksander, TomB, Quebonafide, Kot Kuler z Junesem czy M.A.D.A. z Kubą Knapem, są klipy od duetów Zbylu/Ad.M.a czy Emil G/Gruby Józek. Jest DJ Flip, jest De2s z Peją czy niepublikowany numer od Laikike1'a i Młodzika... i nie tylko. Sprawdźcie sami.

Mam Na Imię Aleksander - Nie dla mnie

"Bez wczuty, zrobiłem to jeszcze przed "Nie myśl o mnie źle". Miało wejść na pewną składankę, ale składanka, okazała się być projektem widmo. Mama mówi, że spoko, bo w końcu nie zamulam:) A niech idzie do ludzi. Enjoy!" - napisał Mam Na Imię Aleksander, publikując swój nowy luźny track.

TomB - Zazdrość [CIACH #16]

TomB - Żywy stąd nie wyjdę [CIACH #17]

Czy to "Ciach 7"? Nie, to "Ciach 16" i "Ciach 17". Kolejne luźne tracki od TomBa, sprawiające, że do zamknięcia całej serii Ciachów już bardzo blisko. Oba miały znaleźć się na mixtape'ie w Stopro, jednak wycieki numerów skłoniły TomBa do opublikowania ich wcześniej.

Quebonafide - Pareidolia

"Miał wjechać dzisiaj kawałek z Kubanem i Kubą Knapem pt. Żadnych Zmartwień, ale akurat paradoksalnie w ostatnich dniach pojawiło się sporo zmartwień i Pareidolia dużo bardziej pasuje do mojego dzisiejszego nastroju. Tamten track wrzucę za kilka dni jak trochę się odbuduję." - napisał Quebonafide. Czekamy więc na track "Trzech Kubów", a póki co łapcie smutniejszą odsłonę ciechanowskiego newcomera.

Zbylu prezentuje "LADIES RAP vol. 4" /// Ad.M.a - Yalom /// STREET VIDEO

Ladies Rap to nowy projekt powstający z inicjatywy Warszawskiego producenta Zbyla. Tym razem do współpracy zostały zaproszone raperki. Czwartym utworem promującym tę kolaborację jest „Yalom" z udziałem raperki z Chełma, od niedawna reprezentującej High Time - Ad.M.y.

Emil G. - Wyjdź + Gruby Józek (muz. Gin Legucki) - TELEDYSK

Kalifornijski strzał w środku zimy, czyli g-funkowy vibe prosto z Giżycka. Emil G wspierany przez Grubego Józka z duetu Mondry i Gupi w swoim nowym klipie promującym album "Opowieści zza stołu domino".

KOT KULER x MORTE - Rex Vivendi (feat. JUNES; DJ TE)

"Numer zapowiada błyskawiczną epkę Kulerczyka z Morciakiem, która wkrótce wleci do sieci." - mówi nam duet, a w singlu gościnnie pojawia się Junes.

Laikike1 / Młodzik - Polska

"Nigdy wcześniej niepublikowany track, będący pierwowzorem utworu Hoaxxxa . Powstał w 2007 roku, czyli na samym początku prac nad Milczmenem. Ostatecznie po zmianach tekst na płytę wszedł na zupełnie innym bicie." - mówi nam informacja zamieszczona pod utworem. Sprawdźcie więc starego-nowego Laika.

De2s feat. RPS ( Peja ) - Même avec rien / Dj Fatcut

"La vie est un featuring/Życie jest featuring'iem" to pierwszy solowy album De2s, a wśród gości francuskiego rapera znajdziemy wielu polskich MC - w tym Rycha Peję, który pojawił się w ostatnim singlu.

Dj Flip - Black & White Scratch (prod. Dj Flip)

Mimo wielkich osiągnięć w młodym wieku Dj Flip nie ma zamiaru osiadać na laurach i wciąż się rozwija. Najlepszym dowodem niech będzie to video, pokazujące co obecnie potrafi nasz Młody Wilk 'born in 1998'.

M.A.D.A - Obowiązki (feat. Kuba Knap, Emil G cuty: Dj Lazy One)

M.A.D.A. z Zetenwupe udostępnia archiwalny numer, nagrany rok temu z okazji śmierci Big L'a. Gościnnie Kuba Knap, Emil G i DJ Lazy One.

Big Elmo - Come Out (Official Audio)

Big Elmo to producent znany przede wszystkim ze współpracy z Mi-lą, Sistą Flo, Trzy-Sześciem oraz Solarem i Białasem. Numer "Come out" promuje jego pierwszy solowy projekt o tym samym tytule, na którym oprócz jego bitów usłyszymy go w roli rapera. Warstwa muzyczna będzie zróżnicowana, choć mimo wszystko osadzona w klasyce hip hopu - jednak nie zabraknie smaku współczesności.

Ginger - Parano

"Ginger, dał się poznać hip-hopowej publiczności jako członek szerokiej formacji Rap Chata, grając dziesiątki koncertów w całej Polsce. Od lat zafascynowany basową sceną, w czasie gdy większość polskich hiphopowców ograniczało się do prostych samplowanych podkładów, Ginger szlifował umiejętności nawijania do ciężkich bassowych bitów, wypracowując własne, unikalne flow, którego brzmienie możecie sprawdzić słuchając debiutanckiego "Parano", wyprodukowanego przez Majkiziooma. Kawałek zdradza muzyczne inspiracje obu jego twórców, sięgające z jednej strony londyńskiego grime'u, z drugiej, amerykańskiego trapu, pozostając cały czas spójną basową opowieścią." - mówi nam info prasowe, a numer brzmi mrocznie i intrygująco.

LADY PANK x PEZET x MAŁOLAT "Nie pytaj jej o nic" (prod. Bristol; Du-Rzy blend)

Ciekawy blend Du-Rzego, w którym Pezet i Małolat skrzyżowani zostali z legendą polskiego rocka, formacją Lady Pank.

NEILE - BUJATAKA (KICK #04)

W ostatnim Krótkim Strzale prezentowaliśmy Wam trzeci "Kick" od Neile, dziś mamy czwarty. Sprawdźcie co tym razem przygotował koszaliński raper.

Baszaj/Jotes - Świat Jest Nasz (Pije Kuba do Jakuba EP)

Baszaj i Jotes to młodzi reprezentanci przemyskiego podziemia. Od kilku dobrych lat słychać ich solowe produkcje w lokalnym kręgu, ale poziom niektórych nagrań zasługuje na rozpowszechnienie ich nieco dalej. Najnowszy numer nosi nazwę "Świat jest nasz" bazujacy na hicie Kid Inka z "Is It You" i pokazuje w jaki sposób można podejść do młodego rapu z USA i przetworzyć go na dobry vibe z naszego podwórka. Promuje on EPkę "Pije Kuba Do Jakuba", którą niedługo bedziecie mogli usłyszeć. Dobre flow i wygrzewka na temat świetlanej przyszłosci w życiu. Warto wyciągnąć nogi i się zrelaksować. (Damian Noga)

reklama
flp
Tomb, Queba, Neile (rozpierdolka kickami)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>