Krótki Strzał 10: Solar/Białas, Dwa Sławy, Neile, Patr00, Klasiik, Cywil, Benncart/Cruz, Mart/K-Rino

Czas zainaugurować rok 2014 w Krótkim Strzale, a to już 10-ty odcinek. Czyje numery znajdziecie tu tym razem? Są Solar i Białas ze swoistym "Hajlajfem 2", są Dwa Sławy w remixie Laika, Neile, Benncart/Cruz, Patr00, Klasiik czy Mart z featuringiem K-Rino.

Solar/Białas - Wolny Tybet (prod. Estejz, cuty DJ Flip)

Numer wypuszczony z okazji 70 tysięcy fanów na facebookowym fanpage'u Solara i Białasa, a w tracku przywołującym skojarzenia z "Hajlajfem" z płyty pierwszych Młodych Wilków dostaje się tym razem kolejnym "grupom społecznym". Jakim? Sprawdźcie sami

Szops - #SWAG remix feat. Dwa Sławy, Laikike1

Łódzkie Dwa Sławy postanowiły zremixować numer Laika z płyty producenckiej Szopsa. Sprawdźcie jak prezentuje się nowa wersja "#SWAGu"

NEILE - BOHDAN SMOLEŃ (KICK #02)

Nowy luźny track od reprezentującego Koszalin Neile, na którego nie tak dawno mogliście głosować w plebiscycie na ostatnie miejsce w składzie Młodych Wilków 2013.

Mart - Mistrz Ceremonii (Feat. K-Rino) (Prod. Trupi, Cuty DJ Cider)

Młody podziemny raper Mart puszcza numer z nie byle gościem, bo undergroundowym punchline'owym rzeźnikiem z USA - K-Rino. Sprawdźcie co z tego wynikło.

Benncart feat. Cruz "Moje życie jest zamachem na moje szczęście"

"Moje życie jest zamachem na moje szczęście" to pierwszy singiel promujący nadchodzące EP świebodzińskiego producenta Benncarta. Gościnnie udzielił się w nim reprezentujący Skwer raper Cruz, którego kojarzyć możecie z dwóch  albumów - "Sztuka naiwna" oraz "Dada", wydanych w roku 2012 w duecie z Zaspałem. Zapraszamy do sprawdzenia tego niezwykle oryginalnego i prostego klipu. (Łukasz Rawski)

Klasiik - Miły Gość [Szybka Akcja #3]

"Miły gość" to najnowszy luźno puszczony track od Klasiika, w którym na nowoczesnym bicie podejmuje dyskusję z gangstarrowskim hasłem "No more mr. Nice Guy".

Z racji tego, że zimy nie widać może warto przypomnieć sobie o Ortedze Cartel i jej "kanadyjskiej zimie, polskim jazzie". Patr00 właśnie zaprezentował nowy bit na swoim profilu na soundcloud. Jeśli ktoś lubi soczyste, brudne samplowane brzmienia nie powinien tego pominąć. (Krzysztof Cyrych)

ZeroJeden - Wymyśliłem Ciebie (Andrzej Zaucha Tribute)

Pojawiały się tribute'y dla amerykańskich legend, rzadko słyszymy takowe składające hołd polskim artystom. ZeroJeden postanowił wyprodukować specjalny instrumentalny tribute dla Andrzeja Zauchy i opublikować go wczoraj - w dniu 65 urodzin muzyka.

Nitro Beatz - Alone in NYC (ft. Bob'Air, Dj Te)

Nitro pracuje nad swoją producencką płytą, a pierwszy singiel wybrał nietypowy, bo instrumentalny, z featuringiem BobAira na cozaklawiszach. Co ciekawe, video nakręcono w Nowym Jorku. Niebawem premiery dwóch kolejnych singli - tym razem z VNM'em i Eripe oraz Peerzetem.

CYWIL x R.A.U. - Daj mi bucha (prod.R.A.U.)

Cywil to świeży reprezentant Diil Gangu, który nie próżnuje i co chwila serwuje słuchaczom kolejny numer. W utworze "Daj mi bucha" wspiera go dobry znajomy R.A.U..  Debiutancki krążek Cywila pt. "Lęk Wysokości" ukaże się nakładem Hemp Records wiosną 2014. (Krzysztof Cyrych)

Kurzy - "Dwie Strony Czasu" feat. Cywil & Magda Baś 12/12 (prod. P.L.P. Records)

Kurzego możecie kojarzyć z Żywegorapu a jego solowy debiut ukaże się w tym roku, na razie poznajemy pojedyncze numery, w tym ciekawe collabo z Cywilem i Magdą Baś.

024 Cypher #1 - Santar x Wojtek x Verres - bit: Wojtek

Undergroundowy cypher i czysty rap na żywo - tym razem prosto z Płocka, w pierwszym odcinku tamtejszej inicjatywy.

2K - Nowy Etap (Prod. Mucha&2K) Scratche - Dj Bark

21-letni raper z Zielonej Góry rzuca nam nowy singiel ze swojego mixtape'u "2KPomysłów", nagrany na soczystym klasycznym bicie.

KRISSU - Siła (prod. Empe)

Krissu to młody inowrocławianin, zajmujący się rapem od 2006 roku i startujący również w bitwach freestyle'owych. "Siła" to jego nowy, dość osobisty numer.

Mateuszzzz
A ten bit w kawałku Krissa nie jest przypadkiem plagiatem? Rasmentalism - Umarł król, niech żyje Może się myle i to tylko niefortunny zbieg okoliczności, że tak brzmi ale ciężko mi w to uwierzyć.
KING LEBRON
sampel troche przeorany. jasne slyszalem juz w paru numerach, ale jaki tu plagiat? inaczej poukładane dźwieki i tyle, numer krissa juz ma troche czasu (choc wydany zostal nie dawno) to w momencie jego nagrywania nie bylo jeszcze premiery mentów i rasów! pjonteczka mateusz
j1n
A co się stało z amerykańskim "Krótkim Strzałem" (zapomniałem nazwy). Miał być taki projekt, ale jakoś go nie widzę :(

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>