Kaiteu

Kaiteu

video
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-25 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Ewa, żona Stahu Staha (jednego z pionierów imprezowo-bangerowego rapu w Polsce) pod koniec listopada doznała wylewu do lewej półkuli mózgu, spowodowanego pęknięciem nigdy wcześniej niezdiagnozowanego tętniaka. Obecnie jest po operacji i czeka ją bardzo długa i trudna droga do osiągnięcia pełnej sprawności fizycznej. Aby pomóc w zbiórce funduszy uruchomiona została grupa na Facebooku z licytacjami, gdzie można odnaleźć wiele ciekawych fantów związanych z polskim rapem m.in. płyty oraz ciekawe przedmioty.

Jednym z nich jest koszulka z pierwszej edycji Młodych Wilków, należąca do Kaiteu - jej aukcja kończy się dziś wieczorem!

Tagi:
dodano: 2020-05-15 22:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Za nami kolejny dzień pełen muzycznych sentymentów - swoje zwrotki w ramach Hot16Challenge2 zaprezentowali m.in. Jotuze z Grammatika, Koma z PWRD, Kaiteu, Emazet z Szybkiego Szmalu czy Mati z Sumy Styli. Stylowo i z pazurem wjechał Tomson z Afromental, zaszalał Gospel, dostaliśmy też piękny strzał ze Szwecji, bo wyzwanie podjął jeden z najważniejszych raperów w historii europejskiej sceny - frontman Looptroop, Promoe! Swoją zwrotkę opublikował na FB story i Instastory, jest ona dostępna jeszcze przez kilkanaście godzin. Do zabawy dołączyli też prof. Jerzy Bralczyk, Beata Kozidrak czy Kuba Sienkiewicz z Elektrycznych Gitar.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-07-11 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 4)

Prezentowaliśmy już wam dwa klipy od ekipy Headlinerz - teraz prezentujemy kolejny i tym razem jest to video mash-up pod letni sztos pt. "BANG" nagrany wspólnie z Wuwuniem. Pełny mixtape ekipy Headlinerz, którą tworzą StahuStah, Kaiteu oraz Gazza ukaże się w połowie wakacji i będzie nosił nazwę "Headbengerz".

kategorie: Hip-Hop/Rap, Profile
dodano: 2015-06-23 21:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Przelecieliśmy już przez nasze symulacje 'co by było gdyby' obrazujące jak mogłyby wyglądać edycje Młodych Wilków w latach 2001-2010, jutro rozpoczynamy odsłaniać nowe sylwetki... Jako idealny łącznik pasuje więc podsumowanie tego, co działo się w 3 pierwszych edycjach przygotowane przez Kubę Stemplowskiego, uznanego wrocławskiego dziennikarza, którego kojarzyć możecie z videowywiadów czy audycji RapLuz. Dziś pora na rok 2011 i inaugurację Wilków...

video
dodano: 2015-06-14 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Stahu Stah, Kaiteu i Gazza połączyli ostatnio siły w projekcie Headlinerz a teraz w otoczce świeżego brzmienia serwują nam powrót do oldschoolu i czasów, kiedy w TV królował Szkieletor a Eternia nie kojarzyła się jeszcze z albumem Eldo.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-05-09 15:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 9)

HEADLINERZ // WIFI // HDLNRZ #StahuStah#Kaiteu#Gazza

StahuStah i Kaiteu powracają! Sprawdźcie najnowszy klip ekipy Headlinerz (StahuStah, Kaiteu, Gazza) promujący jej nadchodzącą płytę, która będzie nosić nazwę "HEADBENGERZ #HDBNRZ" i ma wyjść jeszcze przed wakacjami.

kategorie: Galerie, Hip-Hop/Rap
dodano: 2014-07-06 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

"Od paru dni tajemniczo zapowiadaliśmy wam naszą najnowszą akcję... planowaliśmy ją jednak dużo dłużej a pierwsze działania podjęliśmy jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Roboty było sporo, ale teraz mamy nieskrywaną przyjemność przedstawić wam dokładne szczegóły wielkiej akcji jakiej jeszcze na polskiej scenie hip-hopowej nie było." - pisaliśmy 3 lipca 2011.

To już trzy lata od kiedy postanowiliśmy zmaterializować swój ambitny pomysł stworzenia czegoś na kształt polskiej odpowiedzi na XXL Freshmen. Widząc ogrom młodych talentów, którym brakowało odpowiedniej ekspozycji zdecydowaliśmy, że warto im pomóc. Wiedzieliśmy co, nie do końca wiedzieliśmy jeszcze jak - szczególnie, że wyjściowy budżet, którym na ten cel dysponowaliśmy wynosił równiutkie 0 złotych. A jednak udało nam się ideą zarazić innych - Ostrego, który bezproblemowo dostarczył potężnie rozbudowany bit; Dwaem Media Group, które zgodziło się nakręcić klip jedynie za zwroty kosztów transportu; Bartosza z Endefisu i Studio Szabrownix oraz Anemika i Dobrzejeststudio, którzy zgodzili się użyczyć nam na cały dzień miejsca; klub WhyNot?, który użyczył nam miejsca na specjalne graffiti i w końcu UrbanCity, które wsparło nas finansowo jak i logistycznie przy produkcji płyt. Równie entuzjastycznie odnieśli się do akcji sami zaproszeni raperzy - Medium (dziś Tau), Białas, Gedz, Bonson, Vixen, Shot, Bisz, Tusz Na Rękach, Kaiteu, Śliwa, Rekord oraz Green.

Wydawało się, że mało fortunny może być termin - w końcu ruszaliśmy w pierwszy weekend lipca, w trakcie trwania Openera, a klip ukazał się już na początku sierpnia, gdy frekwencja przy komputerach jest jeszcze mniejsza. Nic z tego - odbiór, zainteresowanie, ilość dyskusji, komentarzy i wsparcie całej czołówki polskiej sceny przerosły nasze oczekiwania wielokrotnie, akcja Młode Wilki na stałe wpisała się w kalendarium sceny a ja sam od tego czasu na pytanie "kto będzie w tym roku Młodym Wilkiem?" musiałem unikać odpowiedzi już jakieś 5000 razy. Patrząc na tę okrągłą rocznicę postanowiłem przypomnieć Wam zdjęcia z planu pierwszej edycji naszej akcji, zarazem zapewniając o dwóch rzeczach - możecie oczekiwać edycji czwartej (w specjalnym temacie na naszym forum możecie rozmawiać już o swoich typach czy propozycjach) a my postaramy się nie osiąść na laurach i znów zaskoczyć Was czymś więcej.

dodano: 2014-06-29 12:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

"Wyżej" to kolejny singiel z materiału proGReZa "KnockOut LP". Mamy nadzieję, że choć w małym stopniu numer zabierze was gdzies tam wysoko, gdzie spelniają się wszystkie marzenia, plany, cele i da kopa, by być jeszcze wyżej, wyżej, wyżej - czytamy w informacji prasowej. Gościnnie w kawałku pojawił się Kaiteu. Odsłuch znajdziecie w rozwinięciu.

Tagi:
dodano: 2014-04-29 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Po przerwie, na zakończenie kwietnia wracamy z piętnastym Krótkim Strzałem, tradycyjnie mocarnie obsadzonym. Mamy w nim Kaiteu, Solara z TomBem oraz Białasa solo, Ensona z TrooMem, JodSena z Gedzem czy Golina dorzucającego swoją zwrotkę do płyty Eripe i Quebonafide... A to tylko mały procent tego, co znajdziecie poniżej.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-10-10 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Wczoraj pojawił się singiel Z.B.U.K.A. "Czuję To" na bicie DNA, dziś prezentujemy Wam numer Kaiteu... na tym samym bicie DNA.

Jak pisze KO Records: "Po raz kolejny, producent DNA poczuł się na tyle dobrowolnie, że postanowił swoją produkcją podzielić kilku raperów. Niestety po naszych ostatnich doświadczeniach, z numerem proGReZa, sytuacja powtórzyła się niemal analogicznie. Bit na którym wypuścił swój utwór ZBUKU, został przekazany w ręce Kaiteu ponad rok temu. Przestrzegamy Was przed współpracą z tym człowiekiem. Na płytach ludzi z naszej wytwórni, znajduje się jeszcze kilka produkcji DNA. Mamy nadzieję że to już koniec tego kabaretu."

Tagi:
dodano: 2013-06-04 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Wysyp luźnych numerów w ostatnich dniach doskonale argumentuje sensowność zbierania ich w ramach Krótkiego Strzału. Kto z Was przegapił track od Skorupa? A kto od Zioła? A kto nie słyszał kooperacji Quebonafide z Trzy-Sześciem? A kto singla młodego rapera proGReZa na bicie BobAira i z udziałem m.in. HuczuHucza? To i inne świeżynki poniżej.

dodano: 2013-06-03 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 61)

Hip Hop Kemp jest swoistą mekką polskiego rapu a występ tam - jednym z większych wyróżnień jakie mogą spotkać rodzimych MC. Tak więc fakt, że w tym roku do festiwalowego lineupu dołączają nasze Młode Wilki to coś, o czym delikatnie mówiąc, startując z pierwszą edycją nawet byśmy nie pomyśleli. Do tego udział w tym, którzy z uczestników obu edycji akcji zagrają w Hradec będziecie mieli również Wy! Ruszamy ze specjalną sondą, w której możecie wskazać kto spośród 25 Młodych Wilków powinien wystąpić na scenie czeskiego festiwalu.

dodano: 2013-04-19 15:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 4)

"II edycja Bitwy o Rzeszów odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 21:00 w klubie KITSCH (ul. Moniuszki 2). By wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom, zostanie ona poprzedzona eliminacjami, które rozpoczniemy o 18:00. Ich celem jest to, by każdy z Was miał jednakową szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności. Oceniać Was będzie niezależne i świetnie zorientowane w realiach jury w składzie: Kaiteu - przedstawiciel sceny hip-hopowej, Młody Wilk Popkillera 2011, Czeski - przedstawiciel sceny freestylowej, zwycięzca WBW 2012, Pietz - producent muzyczny.

dodano: 2013-04-05 14:00 przez: Damian Noga (komentarze: 4)

Komar (ROS) - Muzyka Jest We Mnie (prod Bob'Air)

Utwór "Muzyka jest we mnie" doczekał się wreszcie teledysku. Komar z ekipy ROS (Rycerzy Okrągłego Stołu), współpracujący ostatnio z naszym Młodym Wilkiem Kaiteu, stworzył całkiem przystepny klip z pomocą Mad Twins studio. Warto wczuć się w refleksyjny klimat tego utworu na spokojnym bicie Bob'Aira, wieczorne pisanie tekstów, klip w zasnieżonym mieście, czemu nie?

dodano: 2013-04-04 23:13 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Kaiteu - K.I.T.U. (prod. DNA)

Po okresie twórczej zamułki uczestnik pierwszej edycji Młodych Wilków wraca na dobre i atakuje ze znanym choćby z "Tybetańskich Pszczelarzy" błyskiem i pazurem oraz niepodrabialną stylówką. "Moja marka w podziemiu jak Louis Vutton - znana, grube flow jak dzieciaki są - w Stanach". Sprawdźcie ten sztosik, a ja trzymam kciuki, że Kaiteu w końcu pokaże w pełni na co go stać. "Zrobiłem przerwę, by znowu kąsać" - i bardzo dobrze! Solowy materiał pojawi się nakładem K.O. Records w drugim kwartale 2013 roku.

Tagi:

Strony