Krótki Strzał #3: Skorup, Zioło, Quebonafide/Trzy-Sześć, Klasiik, Somal, proGRez ft. HuczuHucz/Homex/Spec...

Wysyp luźnych numerów w ostatnich dniach doskonale argumentuje sensowność zbierania ich w ramach Krótkiego Strzału. Kto z Was przegapił track od Skorupa? A kto od Zioła? A kto nie słyszał kooperacji Quebonafide z Trzy-Sześciem? A kto singla młodego rapera proGReZa na bicie BobAira i z udziałem m.in. HuczuHucza? To i inne świeżynki poniżej.

Skorup - Złodziej Na Górze Olimp

 

"Znów zakłócam święta celebrytom, rozdaję ogień ludziom, jumam go elitom". Na instrumentalu do "Childs Play" Ghostface Killah skrzydła rozwinął jeden z najbarwniejszych i najbardziej pozytywnych raperów na rodzimej scenie. Skorup rzuca tradycyjnie porcję niepodrabialnej stylówki oraz charakterystycznych dla siebie wersów. Gość, którego nie da się nie lubić.

Zioło - Truskul

Luźny numer wypuścił również posiadacz leniwej stylówki, klasycznego mindstate'u i bystrego obserwacyjnego oka prosto z Wrocławia - Zioło. "Za trueschool, oldschool, newschool, po prostu za rap toastów multum".

Quebonafide - Hossa (ft. Trzy-Sześć, prod. Lanek)

Jak już o bystrości i rapie z przymrużeniem oka mowa to pełen uszczypliwych, celnych linijek numer "Hossa" wypuścili Quebonafide z Trzy-Sześciem na bicie coraz aktywniejszego ostatnio Lanka.

Klasiik - Cumshot (Drop It Like It's Hot REMIX) [SZYBKA AKCJA #1]

A uzupełniając raport z podziemia Stolicy i okolic braggowy spontan na klasycznym bicie do "Drop It Like It's Hot" wypuścił Klasiik, inaugurując tym samym swój cykl "Szybka akcja".

Somal - Cytryny (ft. Szokaz, DJ Gugatch)

"Rocznik 1988, urodzony w Olsztynie, wychowany w Sątopach-Samulewie, zamieszkany i zakochany w Trójmieście. Nieślubne dziecko Kanye Westa, Tonego Soprano i Pana Wankza. Koneser jadła wszelakiego i degustator cytrynowych napoi wyskokowych. Tak poza tym to też raper, alkoholik, programista (R.A.P.), lokalny fristajlowiec-sajferowiec, beatmaker amator. Pierwsze poważne nagrywki do szuflady od 2007. Uczestnik wielu lokalnych bitew freestylowych, z czego jedne wygrywał, drugie nie." - tak mówi o sobie sam Somal.

Obecnie kończy prace nad swoim pierwszym podziemnym mixtapem "Same grubasy", a na nim 12 - 15 produkcji głównie na kradzionych bitach i "wszystko co najlepsze: dziewczyny, samoloty, bezsensowne próby zrzucania choć jednego kilograma, nieprzypadkowe randki w przypadkowych barach, dużo przegranych szans, parę wyciągniętych lekcji, zdrowego dystansu i afirmacji codziennego życia (nawijaj o swoim nawet jak jest takie sobie)." Na razie puszcza pierwszy singiel z gościnnym udziałem Szokaza i DJ Gugatcha z bardziej bangerowej części płyty. Premiera "na 90% tydzień przed płytą W.E.N.Y., tydzień po Kanye Weście, Mesie i Solar/Białas."

proGReZ - Słyszałem,że.. feat. HuczuHucz,Homex,Spec (prod.BobAir, wosk: DJ ACE)

Pierwszy singiel zapowiadający nadchodzący album proGReZa pt. "KnockOut" to numer "Słyszałem, że..." wyprodukowany przez BobAira, oskreczowany przez DJ-a Ace i wsparty zwrotkami HuczuHucza, Homexa i Speca. Album ukaże się w drugiej połowie 2013r nakładem K.O.Records.

Domber/RybaRwp feat. BediRwp, Kaiteu - Jeden z Setek prod. SINIMA

Swój klip puścili także Domber i RybaRwp, a gościnnie nasz Młody Wilk 2011 - Kaiteu oraz Bedi, z którym Kitu ostatnio nagrał cały album.

Igrekzet x Wicher x Ad.M.a - To Nie Mit (prod. NoTime)

I ostatni track na dziś. Dwóch raperów z Bielska-Białej i raperka z Lublina stworzyli luźny numer "To Nie Mit", który domyka dzisiejsze zestawienie.

haha
Somal, Twoje kochane Trójmiasto olewa Cię ciepłym moczem kulo mięcha, haha
3tana
Przesłuchałem tylko dwa numery - "Cumshot" i "Słyszałem, że..." Na prawdę niezłe :D
Afgan
Naprawdę dobra inicjatywa z waszej strony. Idealne rozwiązanie dla kogoś kto nie ma czasu od razu przesłuchać, a później zapomina :)
Anonim
Hossa kozak :D

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>