Krótki Strzał 14: Wirus/Abradab, Skajsdelimit, Solar/Białas/TomB, WJDN, 3Y, Wini, Hary, Wozu, Papa Musta...

Czas na kolejny Krótki Strzał, a w nim: klip z reaktywowanego V6 od Wirusa i Abradaba, single Harego, Winiego, Woza, WJDN'a czy 3Y, refleksyjny track od Skajsdelimita, spontan od tercetu Koldi/TomB/Białas czy TomB dorzucający swoje 3 grosze do numeru "Funky" z płyty Solara i Białasa.

Wirus - Adrenalina feat. Abradab (prod. DJ 600V) (cut. DJ Feel-X)

W dniu dzisiejszym został opublikowany teledysk do numeru Wirusa pod tytułem „Adrenalina”, z gościnnym udziałem Abradaba. Za produkcję numeru odpowiedzialny jest DJ600V, natomiast skrecze do numeru przygotował DJ FEEL-X (MAD CREW). Album Wirusa pod tytułem „60 Kilo Wersów” ukaże się w kwietniu tego roku, nakładem reaktywowanej wytwórni V6, założonej przez DJ-a 600V, Grupę Nucity przy wsparciu firmy Life Is Music Entertainment. Na dzisiaj zaplanowane jest również oficjalne rozpoczęcie działalności wytwórni i sklepu, w którym będzie można nabyć stylowe ubrania pod szyldem V6 (www.v6.pl)

Skajsdelimit - "4te Dzisiaj" (2013/2014)

"„4te Dzisiaj" jest kolejnym odcinkiem systematycznie, co kilka lat, publikowanych przez Skajsa „dzisiajów", których cykl stanowi pewien rozciągnięty w czasie, artystyczny zamysł, mający na celu wieloletnią obserwację psychologiczno-socjologicznych zmian w otaczającej rapera rzeczywistości.

Pierwsze dzisiaj napisane zostało w 2003 roku, drugie w 2005, trzecie w 2009. Tym razem jednak będzie to odcinek szczególny, gdyż obecna sytuacja jest szczególna, zarówno pod względem politycznym, jak i rodzinnym w życiu Skajsdelimita. Co ciekawe numer ten wcale nie został nagrany pod wpływem wydarzeń na Krymie, lecz nieco wcześniej - tuż przed wydarzeniami na Majdanie. Mimo to, tradycyjnie już, jest bardzo emocjonalny, ale co tu dużo mówić - napięcie stale wzrasta, a Skajs troszeczkę przewidział rozwój sytuacji..." - mówi nam info prasowe, sprawdźcie co do zaprezentowania ma Skajs.

Solar/Bialas - Funky (ft Tomb, prod Zbylu)

 

"Beezy nawinął o pewnej akcji, to zajebałem ze swojej perspektywy:)" - napisał TomB, serwując nam uzupełnienie jednego z ciekawszych numerów na "Stagedivingu".

WJDN - Need you (Prod. Teka)

WJDN to zamieszkały w Londynie reprezentant białostockiej sceny, znany m.in. z projektu Subtelny Bezczel, czyli wspólnego duetu z Bezczelem. Obecnie promuje on swój ostatni album "kAAc" i właśnie z niego pochodzi nowy teledysk.

3Y Yez Yez Yo Kocham To Państwo

Krakowska ekipa 3Y, znana wcześniej jako Yez Yez Yo, już 15 marca wyda swój nowy album "10 Pięter" nakładem Fonografiki. "Kocham To Państwo" to najnowszy teledysk zapowiadający materiał.

Wozu - Burn (prod. SoDrumatic)

 

"Burn" na bicie SoDrumatica jest tytułowym utworem pochodzącym z darmowej ep Woza. Materiał składający się z 5 numerów, powstał przy współpracy czołowych polskich producentów. Więcej informacji na temat powrotu po blisko półtorarocznej przerwie - niebawem.

Papa Musta -PIELGRZYMKA (intro)

"Płyta "Goryl z Żelaza" to legalny debiut poznańskiego rapera Papy Musta. W warstwie muzycznej dominuje elektronika, nie brakuje jednak też bardziej oldskulowych akcentów. Teksty dotykają problemów współczesnego społeczeństwa, ale znajdziemy tu również kilka bardziej osobistych wycieczek autora. Całość mimo ciężaru gatunkowego i wagi przenoszonych treści zaskakuje przebojowością. Klip do utworu 'Pielgrzymka" jest zapowiedzią płyty "Goryl z Żelaza", która ukaże się w kwietniu bieżącego roku. Utwór jest dokładnym odzwierciedleniem zawartości albumu zarówno w warstwie muzycznej jak i tekstowej. " - mówi info prasowe a numer rzeczywiście brzmi ciekawie.

KOLDI X BIAŁAS X TOMB X SKILLSY SO JAK

TomB i Koldi nagrali już numer "Pancze so jak kogz", teraz razem z Białasem dorzucili do tego na spontanie swoistą część drugą.

Wini - 40 dni (prod. Matheo)

Wini rozpoczął post 40 dni, tak też się nazywa kawałek, który pochodzi z płyty "Głodny Duch".

Hary - Bez Presji

W 2013 Hary wypuścił dwa dobrze przyjęte materiały, ale szykuje już kolejny. "Bez Presji" to właśnie numer zapowiadający nowy projekt rapera i wokalisty.

Smooth Poet - Pyrobolus prod. Foux (cuty Dj Ace)

Smooth Poet debiutował w 2010 patronowanym przez nas mixtape'em "Sankhja", teraz po okresie ciszy atakuje na bicie Fouxa z całkiem udanym bangerowym "Pyrobolusem".

PRAWDA
STARE

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>