Wozu

Wozu

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap
dodano: 2016-04-21 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Po wielu zawirowaniach Wozu powraca z nowym numerem "Jestem Kotem", który zwiastuje jego krążek "Błyskotliwe Linie". Będzie to koncept album wyprodukowany w całości przez DNA z udziałem m.in. Białasa, Sylwii Dynek i wielu innych.

Tagi:
dodano: 2015-06-17 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 34)

"Wyobraziliśmy sobie taką hipotetyczną sytuację. Jest rok 2001, w redakcji magazynu (bo przecież jeszcze nie serwisu internetowego) Popkiller pada pomysł "zróbmy akcję Młode Wilki, zbierzmy najciekawsze nowe twarze, talenty, które obecnie wchodzą na poważnie na scenę i poświęćmy im jeden numer naszego czasopisma!". Bingo!

Jednak nie chodzi o stosowanie się do tradycyjnej zasady "Mądry Polak po szkodzie" i udawanie ekspertów w oparciu o przyszłe osiągnięcia danych artystów, nawet jeśli w tamtej chwili nic ich nie zapowiadało. Nie. Staraliśmy się oprzeć na sytuacji z danego roku, wiedzy z danego roku oraz tym, jak malował się potencjał konkretnych MC. To, czy później stali się ikonami, zaliczyli równię pochyłą, czy przepadli całkowicie, nie miało dla nas znaczenia. I to chyba ciekawsze, bo niczym przegląd Freshmanów XXL'a "parę lat po", pokazuje jak różnie układają się kariery, a nie zbiera największe gwiazdy z danych lat."

Zdążyliście już poznać skład na rok 2001, a także na 2002, dziś jedziemy więc dalej, również opisy tworzone są z perspektywy danego roku!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-12-29 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Po 12 latach od premiery legendarna wrocławska pozycja „Podpisano Wozu” Majestatu została udostępniona do odsłuchu. Gościnnie na płycie udział wzięli Buli, Jot oraz Zoe. Płytę promowały single ”Kocham, nienawidzę” i „Kachu, kachu”. Odsłuch płyty dostępny jest poniżej.

Tagi:
dodano: 2014-03-10 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Czas na kolejny Krótki Strzał, a w nim: klip z reaktywowanego V6 od Wirusa i Abradaba, single Harego, Winiego, Woza, WJDN'a czy 3Y, refleksyjny track od Skajsdelimita, spontan od tercetu Koldi/TomB/Białas czy TomB dorzucający swoje 3 grosze do numeru "Funky" z płyty Solara i Białasa.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2014-01-10 17:45 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 2)

Jeden z pionierów wrocławskiego rapu - Wozu postanowił założyć wspólnie z Piotrem Abrahamowskim wytwórnię Hashtag Records (#Records), w której wypuści kolejny po "Klasa i Klasyka" solowy krążek. Oprócz tego, raper ma w planach wspólną płytę z Człowieniem.

recenzja
dodano: 2012-11-25 21:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 9)

Wyobraźcie sobie, że jest rok 2000. Polski rap wchodzi na zupełnie nowy etap. W stolicy Dolnego Śląska powoli zaczyna się rozkręcać jedna z najważniejszych wytwórni w historii polskiego rapu - Blend Records. Są to jednak początki, duża część wydawnictw pojawia się tylko na kasetach MC, ale w rok Blend wydaje płyty Ideo, Elemera czy Skalpela. Duet White House już istnieje, ale pierwszy "Kodex" ukaże się dopiero za dwa lata. Blend właśnie zdecydował się wydać reprezentującą scenę 71 składankę zatytułowaną "2071" na której zaproszono wielu artystów z Wrocławia, wśród nich wieloletnie gwiazdy sceny i postacie, które dziś pamiętają tylko nieliczni.

Produkcją materiału zajęło się dwóch gości, którzy w mojej opinii zrobili rzecz historyczną - w 2000 roku kozacko wyprodukowany hip-hop z głębokim i pulsującym brzmieniem, w genialny sposób czerpiący z jazzu i nie tylko, który nie starzeje się do dziś. L.A. pojawia się tutaj jedynie jako raper - Lasscah, Tymon otwiera zwrotkę podwójnym, a Roszja nagrywa jeden z najlepszych numerów w swojej karierze. Natomiast Magiera i Lulek (znany później jako Lu - kto jeszcze pamięta "Night Moves"?) wyprzedzają ówczesny rap o kilka dobrych długości beatmaszyny. Osobiście nie jestem zwolennikiem długich recenzji zajmujących się po kolei każdym kawałkiem, ale w tym wypadku nie mogłem zrobić inaczej. Tutaj nie warto czegokolwiek przeoczyć, słuchać na szybko czy nieuważnie, chociażby dlatego, że ten materiał jako całość buja i kładzie podwaliny pod brzmienie dolnośląskiej sceny.

dodano: 2012-10-04 21:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Wozu - Za późno na przepraszam feat. DJ Prox (prod. Kamilson) (Track 08)

"Za późno na przepraszam" to piąty teledysk promujący "powrót" Woza. Jest to jeden z dwóch najbardziej osobistych numerów na płycie. Gościnnie w utworze udzielił się członek Lucky Dice - DJ Prox, produkcja to dzieło Kamilsona, natomiast za końcowy efekt odpowiada BobAir.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2012-09-23 23:01 przez: Damian Noga (komentarze: 4)

W piątek premierę miał sceniczny powrót po latach weterana wrocławskiej sceny - Woza. Płyta poprzedzona chociażby klimatycznym teledyskiem w stylu starych gier na Pegasusa zamówiona może być nawozu71.pl Za warstwę liryczną odpowiadają: Wozu, Jazzy, VNM, Numer Raz, Basia eM, Ivi, Ola Szmidt, Shot, Raca. Natomiast warstwa muzyczna należy do: BobAir`a, Nitro, Nowok, SoDrumastic`a, Kamilson`a, Expe, DonDe. Cuty dołożyli: DJ Ace, DJ Pstyk, DJ Prox. Przesłuchać ją można tutaj. Pod spodem zaś tracklista.


video
dodano: 2012-05-13 23:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)
Wozu to wrocławski weteran, który po paru latach ciszy wraca z nowym solowym albumem.

Z okazji wizyty w rodzinnym mieście, gdzie MC zawitał w celu nagrania czwartego klipu promującego tenże krążek, obszerną rozmowę odbył z nim Kuba Stemplowski z audycji RapLuz. Prawie półgodzinny videowywiad obejrzycie poniżej.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-07-13 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)


Weteran wrocławskiej sceny, Wozu powraca! "Klasa i klasyka będzie zaskoczeniem dla fanów klasycznych brzmień" - mówi nam Dwaem Music. Jak na razie możecie sprawdzić wyluzowany letni singiel z gościnnym udziałem Jazzy.