Wozu zakłada wytwórnię oraz pracuje nad 2 projektami

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2014-01-10 17:45 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 2)

Jeden z pionierów wrocławskiego rapu - Wozu postanowił założyć wspólnie z Piotrem Abrahamowskim wytwórnię Hashtag Records (#Records), w której wypuści kolejny po "Klasa i Klasyka" solowy krążek. Oprócz tego, raper ma w planach wspólną płytę z Człowieniem.

Piotr „Wozu” Wozniak, jeden z pionierów wrocławskiego hip-hopu. Współzałożyciel zespołów takich jak Wrotacja, Syndykat czy Majestat. Na początku muzycznej drogi związany z Liryka records - "Kolejny letni dzień"," Czego pragnę", "Syndykat" - utwory z „HIP HOP MAGAZYN”. W 2002 roku wydał nakładem Blend records płytę Majestat – „Podpisano: Wozu”, którą promowały teledyski do utworów: ”Kocham, nienawidzę” i „Kachu, kachu”.

Podczas swojej przygody z muzyką nagrywał i nagrywa z m.in.: Pihem, Mesem, Magierą i L.A. (2071 - Czekałem na ten telefon, Słodkogorzki), Jotem, Temate, Shotem, wrocławskim wokalistą Mrozem, Jazzy, Basią M, One Man Army i innymi. Mrozu dograł się do wielu kawałków z nigdy nie wydanej płyty Wozu/Ufo „Jedenasty Richter”, z której jeden z utworów ”Jestem imprezą” został wyróżniony przez radio Eska i znalazł się na składance Rap Eskadra vol. 3.

W 2012 powrócił niezależnym wydawnictwem „Klasa i Klasyka”. Longplay, dostępny tylko w preorderze sprzedał się w ilości 500 sztuk. Promowały go single: „11”, „Kilka Lat Temu”, „Życie to gra jest” z udziałem reprezentanta Prosto - VNM'a oraz „Zegarek z komunii” w którym gościnnie udzielili się m.in. Numer Raz (WFD), Człowień i Mustafa (A.D.H.D.). Z końcem 2013 roku po rocznej przerwie pojawiła się informacja, że Wozu zakłada wraz z Piotrem Abrahamowskim własną wytwórnię (Hashtag Records / #Records), w której w 2014 roku wypuści swój solowy album oraz wspólny album z Człowieniem, którego czwarty solowy album wydany zostanie nakładem #Records na wiosnę 2014.

Wozu feat. VNM - Życie to gra jest (Official video) prod. SoDrumatic (Track 06)

slw
kurwa bando debili. sam znaczek # to jest hash, a nie hashtag...
Prawda
Wozu spoko zawsze

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>