Majkel

Majkel

dodano: 2021-10-02 14:30 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 2)

W piątek świętowaliśmy Dzień Polskiej Muzyki - raperzy zadbali o to, by uczcić go godnie, bo otrzymaliśmy mocne materiały z różnych stron sceny.

dodano: 2021-09-11 18:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Stało się. Pierwszy singiel zapowiadający solową płytę Majkela właśnie pojawił się we wszystkich serwisach streamingowych. Utwór "Plecy" wyprodukował bielski producent DelayLama, a cuty przygotował i wykonał mistrz IDA w kategorii technical, także pochodzący z Bielska-Białej DJ Ure.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2021-09-11 16:14 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Debiutancki solowy album rapera z Gliwic, które wiele razy brał udział w zawodach WBW.

Tracklista:

1 · Gdybym
2 · 1983 (feat. Dj Mariano)
3 · Nie wiem (feat. Soczi)
4 · Rozwiązanie ostateczne
5 · Biegnij (feat. Soczi)
6 · Kto mi zabroni
7 · Wyraźniej (feat. Soczi & Dj Mariano)
8 · Plecy (feat. Dj Ure)
9 · Ścieżki dowolności (feat. Dj Mariano)
10 · No Future (feat. Dj Mariano)
11 · El Capitan (feat. Skorup)

Tagi:
video
dodano: 2021-07-02 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Piłkarski klimat EURO udziela się wszystkim! Gliwiccy artyści postanowili uczcić 7 lat gry w Gliwicach kapitana Piasta Gerarda Badii specjalnym numerem. Do inicjatywy Skorupa i Majkela - gliwickich raperów z ochotą dołączyli jazzman Paweł Piec (saksofon) i basista Kata, legendy heavy-metalu - Adam "Harris" Jasiński (gitara).

dodano: 2020-05-03 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 32)

"Ostry antywyborczy antysystemowy manifest skierowany w stronę rządzących polityków. Bez gryzienia się w język, bez strzałów w powietrze. Prawdziwy wk**wiony rap. Prawdziwy protest-song" - tymi słowami swój najnowszy singiel określają autorzy, którzy zawarli w "Złym Obywatelu" swoje refleksje związane z pandemią, kwarantanną oraz rownoległymi wydarzeniami na scenie politycznej.

dodano: 2016-06-05 17:00 przez: Jacek Adamiec (komentarze: 0)

Przenieśmy się na chwilę do pionierskiego etapu polskiego freestyle’u, czyli do 2004 roku, w którym to sławę wolnostylowych gwiazd zdobywali tacy zawodnicy jak Tetris czy Duże Pe. 10 października w katowickim Mega Clubie odbyła się bitwa, której finał nie obrósł taką legendą jak potyczka wspomnianych pionierów w finale WBW, jednak bitwa ta obrazuje doskonale wszystkie te elementy wolnego stylu, przez które z nostalgią patrzymy na jego początki w Polsce. 

dodano: 2015-06-17 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 34)

"Wyobraziliśmy sobie taką hipotetyczną sytuację. Jest rok 2001, w redakcji magazynu (bo przecież jeszcze nie serwisu internetowego) Popkiller pada pomysł "zróbmy akcję Młode Wilki, zbierzmy najciekawsze nowe twarze, talenty, które obecnie wchodzą na poważnie na scenę i poświęćmy im jeden numer naszego czasopisma!". Bingo!

Jednak nie chodzi o stosowanie się do tradycyjnej zasady "Mądry Polak po szkodzie" i udawanie ekspertów w oparciu o przyszłe osiągnięcia danych artystów, nawet jeśli w tamtej chwili nic ich nie zapowiadało. Nie. Staraliśmy się oprzeć na sytuacji z danego roku, wiedzy z danego roku oraz tym, jak malował się potencjał konkretnych MC. To, czy później stali się ikonami, zaliczyli równię pochyłą, czy przepadli całkowicie, nie miało dla nas znaczenia. I to chyba ciekawsze, bo niczym przegląd Freshmanów XXL'a "parę lat po", pokazuje jak różnie układają się kariery, a nie zbiera największe gwiazdy z danych lat."

Zdążyliście już poznać skład na rok 2001, a także na 2002, dziś jedziemy więc dalej, również opisy tworzone są z perspektywy danego roku!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-06-29 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Solowy teledysk Bu do "Pókim Ruby", który niedawno prezentowaliśmy wam na popkillerze stał się zapowiedzią nowej solówki, która niebawem ukaże się nakładem MaxFloRecords. W rozwinięciu znajdziecie pełną tracklistę, a oto co na temat płyty napisał sam zainteresowany: "Drodzy Odbiorcy! Front okładki mojej, nadchodzącej solowej płyty pt.”BYK” zdążyłem już zaprezentować . Możecie mi wierzyć, że reszta digipacka w wykonaniu Marcina „Skont” Lorenczyka będzie równie kapitalna i bardzo urozmaicona. Projekt graficzny został wczoraj ostatecznie zaakceptowany, a materiał muzyczny, który zmiksował i zmasterował Puzzel już w poniedziałek oddany do tłoczni. Dokładny dzień premiery, na chwilę obecną niech zostanie niespodzianką ale można się go spodziewać w połowie lipca...

video
dodano: 2012-12-21 16:56 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Leniwe Głowy ft. Skorup - Marząc o lepszym świecie (official video) prod. DiNO

Dlaczego: Na koniec świata Leniwe Głowy wraz ze Skorupem przygotowali utwór zatytułowany "Marząc o lepszym świecie". Utwór wyprodukował Dino, korzystając m. in. z sampli zarejstrowanych przez Minixa. Skrecze nagrał DJ Hopbeat.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2012-12-13 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Tych dwóch górnośląskich watażków zna się ze sobą tyle lat, że ciężko zliczyć. Nowy klip, który znajdziecie w rozwinięciu promuje podejmowanie wolontariatu, a jako, że jest to cel szczytny, my również wspieramy inicjatywę. Nie tylko jednak dlatego. Numer "ŚWiT" (od nazwy projektu - Śłąski Wolontariat i Ty), wyprodukowany przez Softa, oskreczowany przez Hopbeata (świetne cuty ze Skrzeka!) i zmasterowany przez Puzzla to bardzo fajny kawałek, z trochę gorszym, choć pomysłowym klipem. Specyficzny podział rytmiczny sprawia, że obydwaj raperzy muszą trochę kombinować i całości wychodzi to na dobre, bo flow jest ciekawe, urozmaicone, a przekaz się w tym wszystkim nie gubi. Dobra robota.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-02-04 20:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 17)
Odkąd powstał Popkiller robiliśmy wszystko, żeby wyznacznikiem obecności artystów na naszej stronie był poziom artystyczny, który reprezentują. "Co Biały Ma Czarnego" to mixtape, który podobnie jak wiele innych, rewelacyjnych, a czasami nawet rewolucyjnych projektów, nie odbił się tak dużym echem jak powinien. Czemu moim zdaniem powinien? Bo w tym wypadku dwóch MC's i jeden DJ tworzą drużynę, której rap ma w sobie większość cech, które ja w tej muzyce uwielbiam. Ten kto woli rozpatrywać poglądy polityczne raperów zamiast słuchać co naprawdę mają do powiedzenia może w tym miejscu przestać czytać i poszukać sobie kolejnych obiektów do stawiania po drugiej stronie barykady. Dla mnie Nigerzy, pomimo naprawdę licznych różnic światopoglądowych stoją po mojej - hip-hopowej.

W komentarzach doczytałem się (nie polecam), że to goście "nie wiadomo skąd"... Pora odrobić lekcje kochani komentujący. Majkel był aktywny na śląskiej scenie od początku zeszłej dekady, przejechał Polskę wzdłuż i wszerz grając koncerty z najlepszymi i battlując się na wolno. W 2003 roku wydał legal w Blendzie, a po drodze setki razy pokazał, że jest jednym z najlepszych MC w tym kraju. Od dawna mówię, że to moje krajowe top 5, a Niger tylko utwierdził mnie w tym przekonaniu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2011-05-08 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 18)
Majkel od wielu lat reprezentuje w polskim rapie styl komiksowych superbohaterów - nie widzisz ich często, ale jak już się pojawią to sieją rozpierdol ostateczny. Takie numery jak "Poznaj Majkela", "Piosenka Robocza" 3ody czy ostatnie "JaMajkaMam 2" z płyty Grubsona to rzeczy, które jednoznacznie utwierdzają mnie w przekonaniu, że słucham jednego z największych talentów w tym kraju.

Wygląda na to, że reprezentant MaxFloRec postanowił wreszcie wyjść z cienia i spróbować swoich sił w solowym projekcie. Mamy pierwszy, zrealizowany z dużym rozmachem teledysk do numeru "Nikt".