HK Rufijok

HK Rufijok

video
dodano: 2017-11-07 15:00 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 1)

Otrzymaliśmy kolejny singiel pt. "Dzisio Gromy" z drugiej solowej płyty HK Rufijoka "Z KRAINY GRUB". Gościnną zwrotkę nawinął Metrowy, za bit odpowiada DJ BRK.

Muzyczny oldschool połączony z oryginalnym, śląskim stylem HK Rufijoka to pozycja, której nie można przegapić w tym roku, a trzeci singiel podsyca apetyt na więcej. Nieco ostrzejsze brzmienie to tylko mała zapowiedź tego, co czeka Was na albumie, na którym znajdzie się aż 14 utworów. Charakterystyczne flow HK z odpowiednio dobranymi bitami porwie nie jednego słuchacza, a goście - weterani śląskiej sceny i nie tylko, podkręcą klimat.

video
dodano: 2017-10-29 11:00 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 0)

HK Rufijok puszcza kolejny singiel pod tytułem "Pomału A Sztyjc". Gościnnie udzielił się DJ Jouvson, a za produkcję odpowiada Soft.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-10-19 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

MetrowyTV oraz wydawnictwo Protest SONG prezentują drugi singiel z nadchodzącej płyty HK Rufijoka zatytułowanej "Z KRAINY GRUB". Tytułowy numer gościnnie wsparli niezawodni, śląscy reprezentanci: Bu (Tychy) i Wu (Świętochłowice) ̧ a całość dopieścił DJ Bambus. Za bit odpowiedzialny jest Stahu.

HK Rufijok na swoim koncie ma już nie jeden porywający mixtape, ale też solowy krążek "Who? Ja w to wbijom!". Znany przede wszystkim z kultywowania śląskiej kultury i gwary, która zagwarantowała mu niepowtarzalne flow.
Ostatni nielegal "Rychtyk Ślonski Sztof. Na Gibko Heftnyte" zrobiony w zaledwie trzy miesiące, podsycił tylko apetyt fanów. Dziś HK pracuje nad kolejnym krążkiem, który ukaże się w wersji fizycznej. Premiera - listopad 2017.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-02-10 20:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

1 lutego do Internetu trafił 25-minutowy film "Teoria Wielkiego Wybuchu czyli jak powstawała płyta Kosmos (Metrowy, Bu, Skorup, Rufijok)". Jego zawartość powinna być wzorem pomysłowości w promocji albumu, kiedy jest się pewnym wysokiej klasy jego zawartości. Czwórka śląskich raperów nagrała materiał z wypowiedziami własnymi i innych, video ze studia, rozmowami na temat kształtu materiału czy następnego koncertu i wiele, wiele więcej. Dużo śmiechu, nie mniej konkretów i kosmiczny klimacik, który towarzyszy produkcji w każdej sekundzie. Niby niewiele, ale pokazuje jaka była atmosfera powstawania projektu i robi apetyt na to, żeby jeszcze raz włączyć album. Ci z was, którzy jeszcze nie kupili Kosmosu mogą w całości przesłuchać płytę na profilu YouTube Protest Song TV. Film znajdziecie w rozwinięciu.

recenzja
dodano: 2012-11-12 17:00 przez: Tomasz Modrzyński (komentarze: 2)

Całkiem niedawno, dokładnie 19 października na rynku ukazał się projekt zatytułowany „Kosmos”, który jest efektem współpracy pomiędzy Metrowym, Skorupem, Bu oraz HK Rufijokiem. W notce prasowej możemy przeczytać, że wydawnictwo jest formą opowieści, relacji z tego co kosmici zaobserwowali po wylądowaniu na Ziemi. Dodatkowo do wydania dołączony jest bilet w kosmos na okaziciela, który zażyczy sobie podróży po czterech śląskich planetach, z których przybyli autorzy krążka. Brzmi zachęcająco. A jak wygląda to w praktyce?

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-02-04 20:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 17)
Odkąd powstał Popkiller robiliśmy wszystko, żeby wyznacznikiem obecności artystów na naszej stronie był poziom artystyczny, który reprezentują. "Co Biały Ma Czarnego" to mixtape, który podobnie jak wiele innych, rewelacyjnych, a czasami nawet rewolucyjnych projektów, nie odbił się tak dużym echem jak powinien. Czemu moim zdaniem powinien? Bo w tym wypadku dwóch MC's i jeden DJ tworzą drużynę, której rap ma w sobie większość cech, które ja w tej muzyce uwielbiam. Ten kto woli rozpatrywać poglądy polityczne raperów zamiast słuchać co naprawdę mają do powiedzenia może w tym miejscu przestać czytać i poszukać sobie kolejnych obiektów do stawiania po drugiej stronie barykady. Dla mnie Nigerzy, pomimo naprawdę licznych różnic światopoglądowych stoją po mojej - hip-hopowej.

W komentarzach doczytałem się (nie polecam), że to goście "nie wiadomo skąd"... Pora odrobić lekcje kochani komentujący. Majkel był aktywny na śląskiej scenie od początku zeszłej dekady, przejechał Polskę wzdłuż i wszerz grając koncerty z najlepszymi i battlując się na wolno. W 2003 roku wydał legal w Blendzie, a po drodze setki razy pokazał, że jest jednym z najlepszych MC w tym kraju. Od dawna mówię, że to moje krajowe top 5, a Niger tylko utwierdził mnie w tym przekonaniu.

dodano: 2011-01-11 17:00 przez: Dawid Szynol (komentarze: 30)
"Parszywa 13" to zestaw trzynastu takich samych pytań, na które odpowiadają różni wykonawcy. Głównym celem "Parszywej 13" jest wydobycie z artysty informacji, jakich nie znajdziecie w normalnym wywiadzie.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się co Twój ulubiony raper najchętniej robi w wolnych chwilach, jaki trunek najczęściej pija, nad czym pracował przez ostatnie pół roku lub jakie ma hobby - u nas się tego dowiesz!

Zapraszamy do przeczytania "Parszywej 13" z HK Rufijokiem, autorem niedawno wydanej płyty "Who Ja W To Wbijom mikzteip".

Tagi: